rivne1.tv / Проекти / Порадник /
// 05.06.2018

Вирощуємо баклажани у відкритому ґрунті

Вирощуємо баклажани у відкритому ґрунті Для того щоб вирощувати баклажани у відкритому ґрунті, необхідно знайти місце, де землю добре прогріває сонце і немає холодних вітрів.

Гарним захистом від вітрів вважається стрічковий посів бобів і гороху. У міжкулісних відстанях створюється сприятливий мікроклімат для росту баклажанів.

Баклажани до ґрунту пред'являють досить високі вимоги. Найгарнішими ґрунтами для баклажанів є ґрунти легкі за своїм механічним складом, що добре аеруються супіщані й суглинні ґрунти. Більш важкі ґрунти необхідно удобрити торфом і перегноєм - по одному відру на 1 м2.

Дуже сприятливу дію виявляють великий річковий пісок або солом'яне різання, якщо їх додати в землю. Ці «інгредієнти» полегшать ґрунт, що піде на користь росту баклажанів. Додавання органічних добрив, приміром, компосту або ж різноманітного перегною є запорукою успішного вирощування баклажанів.

У період вегетації баклажани поводяться досить чутливо до фосфорно-калійного живлення. Тому в ґрунт перед посадкою необхідно внести приблизно 300-500 г попелу, або 50-150 г суперфосфату і калійної солі на 1 м2.

Найгарнішими попередниками баклажанів вважається капуста, горох, квасоля або ж огірки, а також допускаються різні столові коренеплоди.

Техніка посадки баклажанів, нічим не відрізняється від посадки перцю. А саме, робляться лунки, заливаються водою, в «бруд», що утворився, висаджують розсаду баклажанів. Після того як розсада посаджена в лунки, землю навколо кожної рослини гарненько ущільнюють і в завершенні всього мульчують торфом або сухою землею (шар мульчі - 3-4 см).

Висаджувати розсаду баклажанів потрібно, дотримуючи відстані між рядами 60 см і відстань між рослинами 30-40 см.

ДОГЛЯД ЗА РОСЛИНАМИ

Доглядати за рослинами у відкритому ґрунті потрібно так: систематично рихлити між рядами, підживлювати, боротися з ростом будякових рослин, а також необхідно боротися зі шкідниками та хворобами. Ґрунт необхідно постійно рихлити, тим самим не дозволяючи землі втрамбуватися, особливо потрібно стежити за станом землі після поливу і дощу, щоб не допустити, щоб земля узялася кіркою.

Також необхідно стежити, щоб ґрунт завжди, був достатньо зволожений. Для поливу, воду потрібно трохи прогрівати на сонці - температура води має бути не менше 20°С.

Починати підживлювати висаджену у відкритий ґрунт розсаду розчином мінеральних добрив, пташиним послідом або гнойовою рідотою необхідно через 10-15 днів після висадження. Пропорції для готування добрив мають бути такими: на 10 л води - 40-50 г суперфосфату, 10 г аміачної селітри або 30 г сечовини.

Наступне підживлення проводять через 20 днів після першого підживлення, тільки дозування додавання фосфорних і калійних добрив слід збільшити приблизно в 1,5-2 рази.

Третє підживлення проводять у період початкового плодоносіння. На 10 л води беруть по 60-80 г сечовини, суперфосфату і 20 г хлористого калію. 1 видаткова лійка на 5 м2 землі. Після кожного підживлення, землю обов'язково потрібно полити чистою водою, щоб уникнути опіків рослини.

Джерело

переглядів: 756

<< попередній матеріал    список    наступний матеріал >>Інші публікації у розділі:

// 02.10.2018
<a href='/Info/?id=95021' >Що робити в саду у жовтні?</a>

Що робити в саду у жовтні? (переглядів: 2212)

Жовтень – час важливих садових справ. Завершується черговий сезон, але досвідчені садівники розуміють, що краса саду і його благополуччя у наступному році буде залежати і від того, наскільки правильно, своєчасно і акуратно вирішені всі поточні завдання. Відпочивати ще рано, роботи знайдеться багато.
// 02.10.2018
<a href='/Info/?id=85552' >Лісова земля – заготовка і суміші своїми руками</a>

Лісова земля – заготовка і суміші своїми руками (переглядів: 3355)

Плануючи пересадження кімнатних рослин, ми часто задаємося питанням, яку суміш краще використовувати: покупну або приготовлену самостійно.
// 29.09.2018
<a href='/Info/?id=94894' >Куди дівати бадилля після збору врожаю?</a>

Куди дівати бадилля після збору врожаю? (переглядів: 4333)

Багато грядок уже звільняється від посівів. Від деяких рослин залишається велика кількість бадилля. Невже його доведеться викидати? Або можна знайти застосування всьому, що виросло на ділянці?
// 28.09.2018
<a href='/Info/?id=94893' >Підготовка саду до зимівлі</a>

Підготовка саду до зимівлі (переглядів: 2635)

З приходом осені у садівників починаються нові турботи, пов'язані з підготовкою до зими. Ні для кого не секрет, що врожай наступного року закладається восени попереднього. Як усі рослини перезимують, такий і врожай від них слід чекати. Особливо це питання актуальне, коли можлива холодна зима з дуже низькими температурами. А оскільки важко визначити, якою буде наступаюча зима, то садівникам доводиться готуватися до гіршого.