rivne1.tv / Проекти / Святкові канікули /
// 25.05.2018

Троїцька поминальна субота 2018: що можна і не можна робити 26 травня

Троїцька поминальна субота 2018: що можна і не можна робити 26 травня Троїцька поминальна субота - День перед святом Святої Трійці, коли прийнято згадувати померлих родичів. Що, згідно з традиціями, обов'язково потрібно і не можна робити в цей день?

Православні церкви святкують День Святої Трійці в неділю в день П'ятидесятниці - 50-й день після Великодня. У 2018 році Трійця припадає на 27 травня, і, відповідно, поминальна субота - 26 травня. Які традиції пов'язані з цим днем?

Що таке батьківська субота?

У православній традиції існують особливі поминальні дні - батьківські суботи. У ці дні прийнято поминати померлих рідних, батьків і навіть тих, хто не пов'язаний з вами родинними узами. Вважається, що в ці дні стирається грань між живими і померлими, адже, відповідно до православної віри, в Царстві Божому всі живі.

Що потрібно зробити в Троїцьку суботу?

У Троїцьку суботу в православних церквах проходить особлива всесвітня панахида - «Пам'ять чинена всіх від віку спочилих православних християн, отців і братів наших», яку повинні відвідати всі віруючі.

Також в цей день після ранкової служби в церкві прийнято провідувати могили рідних і друзів, прикрашати їх квітами, зеленню.

Якщо з якоїсь причини в цей день ви не змогли піти в храм, прочитайте молитву за покійних.

Що не можна робити в поминальну суботу?

У народі існує думка, що саме в цей день можна подавати в церкві записки про тих, хто помер не хрещеним або самовільно позбавив себе життя. Однак, не у всіх церквах священнослужителі моляться про самогубців і не хрещених, по правилах кожного конкретного храму потрібно уточнювати.

Чи можна працювати в суботу перед Трійцею?

Іноді можна почути, що в суботу перед Трійцею не можна працювати, прибирати в будинку, готувати і навіть мити посуд. Таке повір'я придумали ледачі господині і воно не має ніякого відношення до православних традицій. Обмеження в роботі і домашніх клопотах в православ'ї існують перш за все для того, щоб людина могла присвятити час молитвам і походу до церкви. А після відвідування ранкової служби і поминання покійних не заборонено займатися домашніми справами або присвятити час роботі. До того ж, саме напередодні Трійці потрібно привести будинок в порядок і навести чистоту, прикрасити будинок травами і квітами за традицією свята.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Що зробити у вихідні, щоб краще відчувати себе весь тиждень

50 ідей як цікаво провести літо

переглядів: 1662

<< попередній матеріал    список    наступний матеріал >>Інші публікації у розділі:

// 20.06.2018
<a href='/Info/?id=82605' >День літнього сонцестояння: традиції та обряди</a>

День літнього сонцестояння: традиції та обряди (переглядів: 2417)

Літнє сонцестояння, або «сонцеворот», означає пік тривалості світлого часу доби. Саме 21 червня (залежно від року) припадає найдовший день і найкоротша ніч для північної півкулі.
// 17.06.2018
<a href='/Info/?id=82469' >Привітання для коханого тата з його святом!</a>

Привітання для коханого тата з його святом! (переглядів: 1391)

Ну, хіба ж це справедливо? Тисячі побажань існують для мами, а от про тата немов і забули всі. Терміново виправляємо цю прикрість.
// 15.06.2018
<a href='/Info/?id=82465' >День тата 2018: історія та традиції свята</a>

День тата 2018: історія та традиції свята (переглядів: 2772)

Наші батьки - найближчі для нас люди в усьому світі. Тато і мама - найперші слова, які більшість з нас вимовляє, коли вчимося розмовляти. Добре, коли вони є у нас і сумно, коли залишають. В 2018 році День батька (День тата) припадає на 17 червня.
// 15.06.2018
<a href='/Info/?id=91672' >Привітання з Днем медика</a>

Привітання з Днем медика (переглядів: 2162)

Щороку День медика в Україні відзначається в третю неділю червня. У 2018 році свято випало на 17 червня.