rivne1.tv / Проекти / Святкові канікули /
// 25.05.2018

Троїцька поминальна субота 2018: що можна і не можна робити 26 травня

Троїцька поминальна субота 2018: що можна і не можна робити 26 травня Троїцька поминальна субота - День перед святом Святої Трійці, коли прийнято згадувати померлих родичів. Що, згідно з традиціями, обов'язково потрібно і не можна робити в цей день?

Православні церкви святкують День Святої Трійці в неділю в день П'ятидесятниці - 50-й день після Великодня. У 2018 році Трійця припадає на 27 травня, і, відповідно, поминальна субота - 26 травня. Які традиції пов'язані з цим днем?

Що таке батьківська субота?

У православній традиції існують особливі поминальні дні - батьківські суботи. У ці дні прийнято поминати померлих рідних, батьків і навіть тих, хто не пов'язаний з вами родинними узами. Вважається, що в ці дні стирається грань між живими і померлими, адже, відповідно до православної віри, в Царстві Божому всі живі.

Що потрібно зробити в Троїцьку суботу?

У Троїцьку суботу в православних церквах проходить особлива всесвітня панахида - «Пам'ять чинена всіх від віку спочилих православних християн, отців і братів наших», яку повинні відвідати всі віруючі.

Також в цей день після ранкової служби в церкві прийнято провідувати могили рідних і друзів, прикрашати їх квітами, зеленню.

Якщо з якоїсь причини в цей день ви не змогли піти в храм, прочитайте молитву за покійних.

Що не можна робити в поминальну суботу?

У народі існує думка, що саме в цей день можна подавати в церкві записки про тих, хто помер не хрещеним або самовільно позбавив себе життя. Однак, не у всіх церквах священнослужителі моляться про самогубців і не хрещених, по правилах кожного конкретного храму потрібно уточнювати.

Чи можна працювати в суботу перед Трійцею?

Іноді можна почути, що в суботу перед Трійцею не можна працювати, прибирати в будинку, готувати і навіть мити посуд. Таке повір'я придумали ледачі господині і воно не має ніякого відношення до православних традицій. Обмеження в роботі і домашніх клопотах в православ'ї існують перш за все для того, щоб людина могла присвятити час молитвам і походу до церкви. А після відвідування ранкової служби і поминання покійних не заборонено займатися домашніми справами або присвятити час роботі. До того ж, саме напередодні Трійці потрібно привести будинок в порядок і навести чистоту, прикрасити будинок травами і квітами за традицією свята.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Що зробити у вихідні, щоб краще відчувати себе весь тиждень

50 ідей як цікаво провести літо

переглядів: 1951

<< попередній матеріал    список    наступний матеріал >>Інші публікації у розділі:

// 20.09.2018
<a href='/Info/?id=71873' >21 вересня - Друга Пречиста: історія свята та прикмети цього дня</a>

21 вересня - Друга Пречиста: історія свята та прикмети цього дня (переглядів: 4966)

21 вересня Православна церква відзначає одне з 12 головних церковних свят - Різдво Пресвятої Богородиці або як його ще називають - Друга Пречиста. А у народі існує ще така назва як "осенина", бо вважається, що з цього дня осінь наступає.
// 20.09.2018
<a href='/Info/?id=71846' > Хто з чоловіків відзначає День Ангела 20 вересня?</a>

Хто з чоловіків відзначає День Ангела 20 вересня? (переглядів: 1874)

Кожна людина має свого Ангела- охоронця, який завжди біля нас. А сьогодні, 20 вересня, свій День Ангела відзначають чоловіки з такими іменами: Олександр, Андрій, Василь, Григорій, Євгеній, Микола, Петро та Степан. Що ж означають всі ці імена?
// 19.09.2018
<a href='/Info/?id=85176' >Михайлове Чудо: що не можна робити сьогодні та прикмети свята</a>

Михайлове Чудо: що не можна робити сьогодні та прикмети свята (переглядів: 9740)

19 вересня всі християни світу святкують Михайлове Чудо.
// 18.09.2018
<a href='/Info/?id=71697' >18 вересня - чию пам'ять вшановує Православна церква?</a>

18 вересня - чию пам'ять вшановує Православна церква? (переглядів: 1543)

18 вересня Православна церква вшановує пам'ять святого пророка Захарії і святої праведної Єлисавети - батьків Іоанна Предтечі.