rivne1.tv / Проекти / Святкові канікули /
// 25.05.2018

Троїцька поминальна субота 2018: що можна і не можна робити 26 травня

Троїцька поминальна субота 2018: що можна і не можна робити 26 травня Троїцька поминальна субота - День перед святом Святої Трійці, коли прийнято згадувати померлих родичів. Що, згідно з традиціями, обов'язково потрібно і не можна робити в цей день?

Православні церкви святкують День Святої Трійці в неділю в день П'ятидесятниці - 50-й день після Великодня. У 2018 році Трійця припадає на 27 травня, і, відповідно, поминальна субота - 26 травня. Які традиції пов'язані з цим днем?

Що таке батьківська субота?

У православній традиції існують особливі поминальні дні - батьківські суботи. У ці дні прийнято поминати померлих рідних, батьків і навіть тих, хто не пов'язаний з вами родинними узами. Вважається, що в ці дні стирається грань між живими і померлими, адже, відповідно до православної віри, в Царстві Божому всі живі.

Що потрібно зробити в Троїцьку суботу?

У Троїцьку суботу в православних церквах проходить особлива всесвітня панахида - «Пам'ять чинена всіх від віку спочилих православних християн, отців і братів наших», яку повинні відвідати всі віруючі.

Також в цей день після ранкової служби в церкві прийнято провідувати могили рідних і друзів, прикрашати їх квітами, зеленню.

Якщо з якоїсь причини в цей день ви не змогли піти в храм, прочитайте молитву за покійних.

Що не можна робити в поминальну суботу?

У народі існує думка, що саме в цей день можна подавати в церкві записки про тих, хто помер не хрещеним або самовільно позбавив себе життя. Однак, не у всіх церквах священнослужителі моляться про самогубців і не хрещених, по правилах кожного конкретного храму потрібно уточнювати.

Чи можна працювати в суботу перед Трійцею?

Іноді можна почути, що в суботу перед Трійцею не можна працювати, прибирати в будинку, готувати і навіть мити посуд. Таке повір'я придумали ледачі господині і воно не має ніякого відношення до православних традицій. Обмеження в роботі і домашніх клопотах в православ'ї існують перш за все для того, щоб людина могла присвятити час молитвам і походу до церкви. А після відвідування ранкової служби і поминання покійних не заборонено займатися домашніми справами або присвятити час роботі. До того ж, саме напередодні Трійці потрібно привести будинок в порядок і навести чистоту, прикрасити будинок травами і квітами за традицією свята.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Що зробити у вихідні, щоб краще відчувати себе весь тиждень

50 ідей як цікаво провести літо

переглядів: 2252

<< попередній матеріал    список    наступний матеріал >>Інші публікації у розділі:

// 06.12.2018
<a href='/Info/?id=75361' >6 грудня - День Збройних Сил України. Привітання зі святом</a>

6 грудня - День Збройних Сил України. Привітання зі святом (переглядів: 24677)

6 грудня в Україні відзначається загальне професійне свято усіх українських військовослужбовців - День Збройних Сил України.
// 04.12.2018
<a href='/Info/?id=96775' >5 небезпечних днів у грудні 2018: не плануйте важливі справи і будьте обережні</a>

5 небезпечних днів у грудні 2018: не плануйте важливі справи і будьте обережні (переглядів: 2535)

Грудень - завершує рік низкою свят і гарного настрою, але будуть в цьому місяці і небезпечні дні, під час яких слід бути гранично обережними, щоб уникнути проблем в Новому році.
// 16.11.2018
<a href='/Info/?id=96277' >16 листопада Анна Холодна: прикмети свята на честь княжни Анни Київської</a>

16 листопада Анна Холодна: прикмети свята на честь княжни Анни Київської (переглядів: 315)

16 листопада відзначається народне свято Анна Холодна, а церква згадує святу княжну Анну Всеволодівну. Дізнайтеся прикмети свята та історію життя преподобної княжни Анни.
// 08.11.2018
<a href='/Info/?id=96030' >8 листопада День ангела Дмитра: традиції та привітання зі святом</a>

8 листопада День ангела Дмитра: традиції та привітання зі святом (переглядів: 1310)

Щороку 8 листопада православна церква відзначає день пам'яті великомученика Димитрія Солунського. У народі це свято називають Дмитріїв день. Дізнайтеся про прикмети і традиції на цей день.