rivne1.tv / Проекти / ПрофіБуд /
// 06.06.2018

Небезпечні дуети: які засоби для чищення не можна змішувати

Небезпечні дуети: які засоби для чищення не можна змішувати Деякі маніпуляції зі звичайною побутовою хімією можуть привести до несподіваних результатів, а деякі і зовсім краще не проводити.

Вам ніколи не хотілося поекспериментувати із засобами побутової хімії під час прибирання? Але, якщо ви не геній у області хімії, то краще не ризикувати. І мова йде не тільки про пошкодження меблів або одягу, в деяких випадках подібні експерименти - серйозний ризик для здоров'я.

Деякі сучасні господині, надихнувшись експериментальними лайфхаками, намагаються креативно підійти до процесу клінінгу і захоплено змішують різні миючі та чистячі засоби. Чимало людей вважає, що, якщо один засіб змішати з іншим засобом, то таким чином можна підсилити ефект.

Але в реальності все не так просто.

Більшість засобів для чищення досить безпечні при використанні за прямим призначенням (і з усіма зазначеними заходами), однак при змішуванні з іншими продуктами виникає досить високий ризик утворення хімічної сполуки, яка зашкодить поверхню, що очищається. Більш того, при з'єднанні деяких засобів може початися хімічна реакція з утворенням токсичних парів.

Отже, перш ніж влаштовувати хімічну лабораторію в своїй раковині важливо запам'ятати два правила:

1. Перед використанням необхідно уважно ознайомитися зі складом засобу і звернути особливу увагу на попередження.

2. Якщо ви не хочете влаштувати хімічну атаку у власному будинку, ніколи не варто змішувати один з одним наступні чистячі засоби:

Відбілювач + аміак

З'єднання відбілювача з аміаком приводить до утворення хлораміну - токсичного газу. Вдихання хлораміну може спровокувати короткочасну зупинку дихання і біль в грудях. У складі багатьох засобів для чищення вікон міститься аміак, так що змішувати їх з відбілювачем не варто.

Відбілювач + оцет

Майте на увазі: комбінація оцту з відбілювачем призводить до утворення хлоргазу, який вважається хімічною зброєю. Навіть у невеликій концентрації хлоргаз викликає подразнення слизової очей, кашель і утруднює дихання.

Відбілювач + спирт

Ви, можливо, чули про хлороформ? Зазвичай їм користуються зловмисники при викраденні своїх жертв в кінофільмах. Змішуючи відбілювач з етиловим (медичним) спиртом ви ризикуєте опинитися на місці цих жертв. Суміш може виявитися токсичною, в найлегшому варіанті - викликати роздратування шкіри.

Фахівці взагалі не рекомендують змішувати відбілювач з чимось окрім води.

Засіб для чищення труб + засіб для чищення труб

Ніколи не змішуйте два різних засоби для прочищення каналізаційних труб. У кожного такого засобу досить потужна формула і їх з'єднання може привести до непередбачуваних наслідків, навіть до вибуху. Використовуйте один продукт дотримуючись інструкції, якщо не спрацювало, не слід додавати до нього інший засіб.

Харчова сода + оцет

Сода і оцет давно вважаються вірним і в деякому роді екологічно чистим засобом клінінгу мало не будь-якого приміщення, включаючи кухню. Однак фахівці рекомендують не змішувати ці засоби: при з'єднанні відбувається бурхлива хімічна реакція, в результаті виходить вода і ацетат натрію, причому в основному це буде все ж вода. Варто також врахувати, що при попаданні оцту в закритий контейнер з содою може статися вибух.

Перекис водню + оцет

Це не найпопулярніша комбінація, але тим не менше експерти не радять змішувати перекис і оцет в одному контейнері, оскільки при з'єднанні утворюється кислота - потенційно токсична речовина, подразнююча шкіру, слизові оболонки очей і носа.

А ще ...

Інші засоби (для чистки вікон, для чищення сантехніки) часто містять реагенти на кшталт кислоти або аміаку, які в поєднанні з компонентами відбілювача можуть утворити по-справжньому гримучу суміш.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Домашні розсадники мікробів

Якою повинна бути підлога на кухні?

переглядів: 468

<< попередній матеріал    список    наступний матеріал >>Інші публікації у розділі:

// 23.06.2018
<a href='/Info/?id=84471' >Як заощадити на плитці в санвузлі: практичні поради рівнянам</a>

Як заощадити на плитці в санвузлі: практичні поради рівнянам (переглядів: 1723)

Гряде ремонт у ванній кімнаті, а бюджету у вас вистачить тільки на те, щоб викласти меншу частину стін плиткою? Не біда. Щоб заощадити, не обов'язково весь санвузол від підлоги до стелі оформляти плиткою. Варіантів по економії маса, правда, не всі про них замислюються.
// 21.06.2018
<a href='/Info/?id=91846' >Як оновити кухню без ремонту та великих витрат</a>

Як оновити кухню без ремонту та великих витрат (переглядів: 152)

Багатьом хочеться оновити інтер'єр кухні, але зазвичай це вимагає великих грошових і часових витрат. Тому, ми підібрали декілька порад як оновити свою кухню.
// 18.06.2018
<a href='/Info/?id=89544' >З якого дерева краще будувати дім?</a>

З якого дерева краще будувати дім? (переглядів: 533)

Фахівці дерев’яного домобудівництва в один голос стверджують, що краще зимового хвойного лісу для конструкцій дерев’яного будинку нічого немає. Однак і серед домобудівної хвої є своя специфіка.
// 14.06.2018
<a href='/Info/?id=90625' >Як вивести грибок в квартирі?</a>

Як вивести грибок в квартирі? (переглядів: 592)

Всі ми хочемо, щоб у нашому будинку було чисто та охайно. Але є шкідник, який норовить зіпсувати нам це задоволення. Називається він грибок.