rivne1.tv / Проекти / Родинний портал «Рівне 1» / Здоров'я /
// 21.05.2018

Пити чи не пити: розвінчання міфів про вживання води

Пити чи не пити: розвінчання міфів про вживання води Пий склянку води зранку, не пий під час їжі, зачекай 30 хвилин і пий...Ох, ці настанови...Про одні ми знаємо чимало, а інші неначе "ОБС" - одна бабця сказала. Та нещодавно натрапила на цікаву статтю, що розвінчує основний міф - пиття під час прийому їжі. Залюбки повідаю його вами!

Отож, пити під час їжі - можна! Так-так, те, що я забороняю своїй доньці вже майже 7 років, виявляється робити можна і треба. Розповісти про своє здивування, це не сказати нічого, адже впевненість у зворотньому була на всі 100%.

Головне правило - пити, коли хочеться!pic

Коли, скільки і чи потрібно?

Пити тоді, коли відчуваєте спрагу і скільки, власне, хочеться. Адже на відчуття спраги впливає чимало факторів: температура і вологість довкола, фізична активність і їжа, яку споживаємо. Вірогідність появи бажаня випти склянку води чи компоту виросте, якщо ви вживаєте суху їжу, аніж коли суп чи борщ.

Літнім людям та дітям варто додатково нагадувати про пиття, у цих вікових періодах тіла ще/вже не достатньо розрізняють сигнали зневоднення. Тим більше, діти більш фізично активні, тому втрачається волога через шкіру.pic

Про те, що наш організм на 80% складається з води, певно чули чи не всі. А от я особисто, зовсім нещодавно дізналася - головні болі можуть бути спричинені нестачею води у мозку! Адже наш мозок на 90%!!! складається із H2O і доволі часто саме склоянка води може замінити прийом пігулок.

Єдиних норм споживання води немає, є рекомедації, котрих варто-таки притримуватися і слухати власний організм.

- Немовлятам від 8 місяців: 150 мл/кг ваги на день
- Дошкільнятам: 100 мл/кг ваги на день
- Підліткам: 50 мл/кг ваги на день

Особливо збільшити вживання води рекомендовано тим, хто хворіє, коли довкола спекотно і якщо дитина їсть тверду та суху їжу.pic

А найголовніший приклад для власних дітей - ми самі. Надавати перевагу воді, натуральним сокам та компотам, молочним/кисломолочним напоям навзамін солодким газованим водам, нектарам і т.п. продукції - це основне. Малеча копіює нас і повторює за нами.

Будьмо прикладом та будьмо здорові!

Олена Рибінська
переглядів: 2731

<< попередній матеріал    список    наступний матеріал >>Інші публікації у розділі:

// 11.10.2018
<a href='/Info/?id=95278' >Як впливає вагітність на здоров'я жінки, або чому варто народжувати до 25 років?</a>

Як впливає вагітність на здоров'я жінки, або чому варто народжувати до 25 років? (переглядів: 1310)

Коли ми чуємо про способи зміцнення жіночого здоров'я, то перше, що спадає на думку - це активний спосіб життя, правильне харчування, загартовування, але ніяк не народження дітей. Чи правда, що чим більше жінка народжує, тим здоровіше вона стає? Чи дійсно можна за допомогою вагітності запобігти навіть ризик захворювання на рак?
// 24.09.2018
<a href='/Info/?id=94782' >Особливості другого триместру вагітності: що можна, а що ні.</a>

Особливості другого триместру вагітності: що можна, а що ні. (переглядів: 887)

У другому триместрі вагітності в зв'язку з активним ростом плоду і початком функціонування його органів (нирок, кишечника, печінки, нервової системи) енергетичні потреби малюка наростають, відповідно зростають і енергетичні потреби організму вагітної жінки в поживних речовинах, що надходять з їжею.
// 20.09.2018
<a href='/Info/?id=94666' >Що потрібно знати про ацетоні у дітей. Поради рівнянкам.</a>

Що потрібно знати про ацетоні у дітей. Поради рівнянкам. (переглядів: 1376)

Ацетономічний синдром – це коли в організмі дитини підвищується ацетон. Досить часте явище у дітей і шалено рідкісне у дорослих. Чому він підвищується? Коли з'являються перші дзвіночки? І як його прибрати з організму? Поговоримо про це в статті.
// 18.09.2018
<a href='/Info/?id=94628' >Що робити при блювоті у дитини: 4 важливих поради від доктора Комаровського</a>

Що робити при блювоті у дитини: 4 важливих поради від доктора Комаровського (переглядів: 902)

Блювота у дитини може бути ознакою багатьох захворювань та інфекцій, тому головне знати ознаки, коли дитину терміново необхідно показати лікарю. Що потрібно робити при блювоті у дитини, розповів доктор Комаровський.