rivne1.tv / Проекти / Родинний портал «Рівне 1» / Здоров'я /
// 21.05.2018

Пити чи не пити: розвінчання міфів про вживання води

Пити чи не пити: розвінчання міфів про вживання води Пий склянку води зранку, не пий під час їжі, зачекай 30 хвилин і пий...Ох, ці настанови...Про одні ми знаємо чимало, а інші неначе "ОБС" - одна бабця сказала. Та нещодавно натрапила на цікаву статтю, що розвінчує основний міф - пиття під час прийому їжі. Залюбки повідаю його вами!

Отож, пити під час їжі - можна! Так-так, те, що я забороняю своїй доньці вже майже 7 років, виявляється робити можна і треба. Розповісти про своє здивування, це не сказати нічого, адже впевненість у зворотньому була на всі 100%.

Головне правило - пити, коли хочеться!pic

Коли, скільки і чи потрібно?

Пити тоді, коли відчуваєте спрагу і скільки, власне, хочеться. Адже на відчуття спраги впливає чимало факторів: температура і вологість довкола, фізична активність і їжа, яку споживаємо. Вірогідність появи бажаня випти склянку води чи компоту виросте, якщо ви вживаєте суху їжу, аніж коли суп чи борщ.

Літнім людям та дітям варто додатково нагадувати про пиття, у цих вікових періодах тіла ще/вже не достатньо розрізняють сигнали зневоднення. Тим більше, діти більш фізично активні, тому втрачається волога через шкіру.pic

Про те, що наш організм на 80% складається з води, певно чули чи не всі. А от я особисто, зовсім нещодавно дізналася - головні болі можуть бути спричинені нестачею води у мозку! Адже наш мозок на 90%!!! складається із H2O і доволі часто саме склоянка води може замінити прийом пігулок.

Єдиних норм споживання води немає, є рекомедації, котрих варто-таки притримуватися і слухати власний організм.

- Немовлятам від 8 місяців: 150 мл/кг ваги на день
- Дошкільнятам: 100 мл/кг ваги на день
- Підліткам: 50 мл/кг ваги на день

Особливо збільшити вживання води рекомендовано тим, хто хворіє, коли довкола спекотно і якщо дитина їсть тверду та суху їжу.pic

А найголовніший приклад для власних дітей - ми самі. Надавати перевагу воді, натуральним сокам та компотам, молочним/кисломолочним напоям навзамін солодким газованим водам, нектарам і т.п. продукції - це основне. Малеча копіює нас і повторює за нами.

Будьмо прикладом та будьмо здорові!

Олена Рибінська
переглядів: 2538

<< попередній матеріал    список    наступний матеріал >>Інші публікації у розділі:

// 15.06.2018
<a href='/Info/?id=91662' >"Вишні черешні розвиваються" - скільки і як споживати? [ПОРАДИ ДІЄТОЛОГА]</a>

"Вишні черешні розвиваються" - скільки і як споживати? [ПОРАДИ ДІЄТОЛОГА] (переглядів: 275)

Сезон літніх ягід у розпалі і насолоджуватися можна на повну. Але ось цей "ягідний відрив" може не тільки наситити оганізм вітамніами. але й нашкодити здоров"ю. То ж скільки і як вживати вишень черешень - читайте далі.
// 12.06.2018
<a href='/Info/?id=91568' >Діти у зачинених авто - смертельна небезпека для життя</a>

Діти у зачинених авто - смертельна небезпека для життя (переглядів: 187)

"Ну хіба декілька хвилин щось змінить? Нехай посидить у авто, не буду в магазин тягнути із собою..." Скільки разів ви, чи можливо ваші знайомі могли бачити таку ситуацію, коли дитина сама у машині, а батьки на хвильку відбігли. Ніби ж нічого страшного, але якщо хвилька затягнеться, а коли не стане повітря, а коли...? Чому категорично не варто залишати малюків у авто - читайте далі.
// 25.05.2018
<a href='/Info/?id=83562' >Комарі і ми: як убезпечити малюків та себе від "кусючої" проблеми?</a>

Комарі і ми: як убезпечити малюків та себе від "кусючої" проблеми? (переглядів: 1332)

Літо, сонце, відпочинок...комарі! Ось так враз приємності перетворюються на незручності. Червоні сліди, свербіж, ранки, а іноді і жахливіші наслідки. Як зменшити кількість або ж і уникнути взагалі та не зіпсувати відпочинок всій родині - читайте у нашому матеріалі.
// 19.03.2018
<a href='/Info/?id=64758' >Смартфон чи дитина: головний конфлікт батьків 21 століття</a>

Смартфон чи дитина: головний конфлікт батьків 21 століття (переглядів: 1229)

Щоб відволіктися від нескінченних турбот, домашнього шуму та гаму, багато батьків проводять час дивлячись в екран смартфону. Однак дослідження показує, що надмірне захоплення батьків мобільними пристроями не кращим чином позначається на дітях