rivne1.tv / Проекти / Порадник /
// 08.05.2018

Догляд за ягідними культурами

Догляд за ягідними культурами Смородина, аґрус, а також малина особливо потребують гарного догляду серед усіх плодово-ягідних культур. Від цього залежить тривалість життя кущів та їх урожайність.

Догляд за аґрусом і смородиною. Фахівці вважають, що при добре заправленій посадковій ямі, добрив у першому році під ці культури вносити не потрібно. Ґрунт навколо куща потрібно замульчувати перегноєм, компостом або гноєм. Гній не повинен доторкатися до рослин.догляд за ягідними культурами

Але якщо влітку в першому році після посадки листя рослин буде мати світлий (а не темно-зелений) колір, то в липні необхідно рослини підживити рідким азотним добривом. Розчинити у відрі води 12 - 15 г аміачної селітри й використати цей розчин на дві рослини (на кожну рослину по піввідра розчину).

А з 2-го року треба внести в ґрунт навколо куща фосфорні, калійні й органічні добрива. Корінне поліпшення ґрунту у смородини потрібно закінчити в 3 - 5 років. Період заправлення ґрунту в аґрусу, при необхідності, можна трохи збільшити, тому що він росте повільніше, чим смородина.

Але потрібно враховувати наступне: аґрус більше потребує калійних добрив, чим смородина. Смородина, особливо червона й біла, чутлива до надлишку хлору. Калійні добрива, що містять хлор, вносити у високих дозах краще восени. Аґрус до хлору менш чутливий. Основна маса коренів аґрусу розміщається під кроною (розвиток коренів залежить від сорту й виду ґрунту). У смородини ж коріння поширюється трохи далі, чим в аґрусу, але й у неї основна маса коренів також перебуває під кроною. У дорослому стані кущі смородини й аґрусу розростаються завширшки до 1,5, іноді й до 2 м. Цю площу й треба заправляти добривом.

Яку ж кількість добрив варто внести за весь період, тобто 3-5 років, щоб поліпшити ґрунт?

На середніх за родючистю ґрунтах треба внести гною або іншого органічного добрива в сумі за всі роки заправлення ґрунту по 30 - 50 кг на кущ; якщо ж гною достатньо, то під аґрус краще дати більше, чим під смородину.

З мінеральних добрив внести: суперфосфату 400 - 500 г, але краще вносити не один суперфосфат, а в суміші з іншими, менш розчинними фосфорними добривами - фосфоритним або кістковим борошном, знефтореним фосфатом і т.д. (200 г суперфосфату і 300 - 400 г кісткового або фосфоритного борошна); калію хлоpистого 150 - 200 г (більше для аґрусу, менше для смородини). Цієї кількості добрив достатньо для поліпшення середніх за родючистю ґрунтів; на ґрунтах же, від природи більш багатих, кількість добрив можна трохи знизити, а на дуже бідних збільшити.

Мінеральне азотне добриво вносять ранно навесні або восени, переважно під кущ, де в цей час перебуває основна маса коренів. У роки, коли вносять гній навесні або восени попереднього року, мінеральне азотне добриво зовсім не вносять, а якщо вносять, то в невеликій кількості. Якщо гній не був внесений, навесні дають мінеральне азотне добриво - по 25 - 30 г аміачної селітри на 1 кв. м або 40 - 50 г сірчанокислого амонію (8 - 10 г азоту діючої речовини). Ці дози можна внести у два прийоми: одну частину (більшу) навесні, іншу - улітку в підживлення.

У той самий рік можна вносити гній, фосфорне й калійне добриво, а можна вносити їх роздільно - або гній, або тільки мінеральне добриво.

Догляд за малиною. Підживлення малини навесні вимагає внесення сульфату амонію в пропорції 15 г на 1 кв.м, що стосується мінеральних добрив, то їх варто просто розсипати. А восени малину потрібно вдобрювати сірчистим калієм, який варто вносити не більше, ніж 30 г. Раз на три роки рекомендується вносити 60 г суперфосфату на 1 кв.м.догляд за ягідними культурами

Разом із цим рекомендується проводити мульчування. Воно дуже важливе, тому що це допоможе ґрунту зберігати вологість, а кислоти не будуть впливати на кореневу систему.

Завдяки живильним речовинам, які утворюються при перегниванні шару мульчі, часто підживлювати малину не потрібно. Однак, ранньою весною або ж восени шар мульчі слід покрити ще одним шаром компосту. Також, можна внести органічні добрива, наприклад, кістяне борошно і тільки потім покласти новий шар мульчі.

Компост же слід вносити шаром не більш ніж 5 сантиметрів, і можна використовувати сирий торф або гній. Варто відзначити, що мульча не повинна потрапити на пагони. Перш, ніж підживити малину, видаліть усі бур'яни. А ті, які виросли на мульчі, видаліть руками, тому що при скопуванні є ризик зачепити коріння рослини, яке знаходиться біля поверхні. Якщо ж ушкодити корені, то це призведе до загибелі всієї рослини.

Джерело

переглядів: 904

<< попередній матеріал    список    наступний матеріал >>Інші публікації у розділі:

// 22.09.2018
<a href='/Info/?id=94703' >Період спокою кімнатних рослин</a>

Період спокою кімнатних рослин (переглядів: 222)

Осінь - період для кімнатних рослин неоднозначний. Деякі з них повністю закінчили цвітіння й начебто завмерли, інші почали втрачати яскраве офарблення зелені та навіть листя. Але є й такі, які тільки збираються квітувати, і це спантеличує. Звичайно, ми в курсі, що у рослин є період спокою. Але якби всі вони одночасно поринули в зимовий сон, було б простіше: ми точно знали б, що навесні настане дружне пробудження.
// 13.09.2018
<a href='/Info/?id=94473' >Добрива, які краще вносити восени</a>

Добрива, які краще вносити восени (переглядів: 1496)

Осінь - цей кращий час, щоб гарненько удобрити ґрунт на ділянці. Ґрунт відпочиває, а у мікроорганізмів з'являється шанс більш ефективно переробляти живильні компоненти. Городнику це дає можливість заздалегідь підготувати земельну ділянку до майбутніх посадок, звільняючи час навесні на більш важливі справи.
// 08.09.2018
<a href='/Info/?id=94232' >Догляд за фіалкою у домашніх умовах</a>

Догляд за фіалкою у домашніх умовах (переглядів: 845)

Фіалка, або сенполія - рід трав'янистих красивоквітучих кімнатних рослин сімейства Геснерієві. Її батьківщина східно-африканські гори Танзанії, де завжди тепло й волого. Для сучасного світу рослину відкрив барон Вальтер фон Сен-Поль у кінці 19 століття. Невеликі сенполії, що постійно квітують, вражають красою своїх квітів, і здатні прикрасити будь-яку кімнату.
// 08.09.2018
<a href='/Info/?id=94231' >Що саджати у першій декаді вересня?</a>

Що саджати у першій декаді вересня? (переглядів: 1323)

У вересні грядки на городі порожніють. Зібраний урожай кабачків, баклажанів, томатів, цибулі, моркви, одна лише зимова капуста сиротливо круглиться в куточку та пузаті гарбузи жадібно ловлять жовтогарячими боками промені сонця, що остигають із кожним днем. Голий і порожній город, але рано опускати натруджені за літо руки. Новачкам на городі часто невтямки, що навіть на початку осені можна знову наповнити город яскравою, смачною та корисною зеленню.