rivne1.tv / Проекти / Порадник /
// 07.05.2018

Чим краще рихлити грядки?

Чим краще рихлити грядки? Щоб посіяти насіння або посадити розсаду, грубо скопану землю треба розпушити й розрівняти. А чим саме, читайте у цій статті.

САПКА ЗАМІСТЬ ЛОПАТИ?

Деякі дачники – прихильники «екологічного землеробства» відмовляються від щорічного перекопування грядок, заміняючи його розпушуванням пласкорізом або аналогічним інструментом. У яких випадках це виправдано?

1. Ґрунт на вашому городі не занадто важкий. На запливаючих глинах коріння рослин страждає від придухи, тому глибоке перекопування є необхідним щорічно.

2. Ви щорічно вносите на грядки велику кількість органіків і не зловживаєте «хімією». Самостійно підтримувати пухку, проникну для коренів структуру може тільки ґрунт з високим вмістом гумусу та гарною активністю ґрунтових мікроорганізмів і дощових хробаків.

3. Немає багаторічних бур'янів (яглиця, пирій, осот і т.п.) і хріну. Розрізані на шматочки кореневища поширюються з потроєною швидкістю!

САПКИ І ПЛАСКОРІЗИ

Класичний пласкоріз з Г-подібною робочою частиною – універсальний інструмент. Ним можна робити багато чого: рихлити ґрунт (у тому числі у вузьких міжряддях), робити посівні борозенки, боротися з бур'янами. Але він любить вивертатися з рук: вибирайте моделі з неслизькою або прямокутною в перетині рукояткою.

Рихлитель типу «петля» не дозволяє робити борозенки, але рихлити ґрунт і підрізати бур'яни ним, мабуть, навіть зручніше, чим пласкорізом. Незмінно вдалі конструкції «старого зразка», де в якості ріжучого полотна використовується тонка смуга з інструментальної сталі.

Трикутні або стріловидні рихлителі із заточеною передньою крайкою, які рухають не до себе, а від себе, вимагають звички. Але дачники, які користувалися ними, стверджують, що це дуже зручно. Варто спробувати!

Мотика. Варіант, перевірений століттями. Для суцільної обробки ґрунту використовують великі важкі мотики (прямокутні або загострені) з довгою ручкою. Зверніть увагу на кут між черешком і лезом: він повинен становити від 60 до 90, причому чим він більше, тим глибше мотика буде входити в землю.

ГРАБЛІ

Для розбивання грудок, розпушування і розрівнювання землі використовують тільки металеві, не занадто легкі граблі. Метал може бути будь-яким: навантаження на зубці грабель менше, чим на лопату або вила. Зручні моделі з титану, нержавійки або алюмінію. Але придивіться до зубців: вони обов'язково мають бути гострі, «чіпкі», із гладкою поверхнею.

Розмір грабель підбирають під свою руку: чоловіку ширше, для більш швидкої роботи, жінці вужче. Для розрівнювання невеликих грядок перед посівом зручно мати окремі маленькі грабельки.

Придадуться вам і граблі-кореневибирач: зубів у них небагато (звичайно 3-4), і вони більше нагадують сапку, що зручно для глибокого розпушування ґрунту й витаскування кореневищних бур'янів.

Ще з удалих новинок можна відзначити граблі із зубами з металевого прутка у вигляді дуги, що нагадують пазурі: і рихлять добре, і ґрунт до них не липне.

Джерело

переглядів: 483

<< попередній матеріал    список    наступний матеріал >>Інші публікації у розділі:

// 22.06.2018
<a href='/Info/?id=91805' >Як сховати некрасивий паркан: рослини, які чудово впораються із цим завданням</a>

Як сховати некрасивий паркан: рослини, які чудово впораються із цим завданням (переглядів: 158)

В останні роки навколо заміських будинків городять високі залізні паркани із профлиста, які витісняють звичний штахетник і сітку-рабицю. Ці мізантропічні спорудження мають масу недоліків.
// 21.06.2018
<a href='/Info/?id=91803' >Змішані посадки: що посадити на одній грядці з помідорами в теплиці?</a>

Змішані посадки: що посадити на одній грядці з помідорами в теплиці? (переглядів: 165)

Змішані або ущільнені посадки нам вигідні з декількох причин. По-перше, одержуємо більше врожаю з однієї грядки. По-друге, земля ніколи не пустує, а значить не розтріскується, не розмивається, втрачає менше вологи та живильних речовин. По-третє, правильно підібрані супутні культури ще й у боротьбі зі шкідниками нам допоможуть. Висівати крім основної культури ще й кілька супутніх рекомендують навіть у теплиці на одній грядці з нашими обожненими томатами.
// 20.06.2018
<a href='/Info/?id=91800' >Сухий полив - важливий агротехнічний прийом</a>

Сухий полив - важливий агротехнічний прийом (переглядів: 274)

Коли довго немає дощів, особливо важливо зберегти в ґрунті вологу. Взагалі, з початку вегетації всі заходи мають бути спрямовані на збереження зимових запасів води й ощадливу її витрату. Після танення снігу ми звичайно рихлимо ґрунт граблями. Часте, але не глибоке розпушування перешкоджає росту бур'янів і зберігає ґрунтову вологу. Недарма цей прийом називають сухим поливом.
// 14.06.2018
<a href='/Info/?id=91637' >Трав'яний настій - добриво для рослин</a>

Трав'яний настій - добриво для рослин (переглядів: 781)

Нічого не поліпшує здоров'я рослин краще, чим якісне підживлення. І що ж може бути кращим, чим натуральне добриво? Поговоримо про не зовсім стандартне підживлення – настої трав. Таке добриво потрібно обов'язково взяти на озброєння в новому сезоні, так що пропонуємо поки що дізнатися про нього більше.