rivne1.tv / Проекти / ПрофіБуд /
// 25.06.2018

З чого будувати будинок? Порівнюємо різні матеріали для будівництва

З чого будувати будинок? Порівнюємо різні матеріали для будівництва Важливим питанням для кожного, хто планує розпочати будівництво, є питання вибору оптимального матеріалу для зведення стін будинку. Такі класичні матеріали, як цегла і дерево, завжди займали основну нішу в будівництві житлових будинків, але сьогодні серйозну конкуренцію для них складають різні будівельні блоки та швидкомонтовані панельні конструкції. Тепер перед кожним, хто планує будівництво, одним з перших виникає питання - з чого будувати будинок?

Сьогодні на будівельному ринку представлений широкий вибір будівельних матеріалів, які можна використовувати для зведення будинку. Вибрати оптимальний варіант з такого асортименту досить складно. Тому до вирішення питання варто підійти досить відповідально.

Стіни формують чверть всієї вартості будівництва будинку. Отже, задаючись питанням з чого будувати будинок, беремо до уваги такі чинники:

- Ціна. Вибираючи легкий стіновий матеріал, не потрібно буде закладати заглиблений, дорогий фундамент, це суттєво знизить загальну вартість будинку.

- Теплоізоляція. При виборі будматеріалу для дому, орієнтуйтеся на місцевий клімат. Обравши матеріал з хорошими показниками теплоізоляції, стіни будинку можна буде не утеплювати.

- Витрати часу та праці. Зведення блокових стін відбувається легше і швидше, ніж стіни з дрібноштучних матеріалів. Найвищу швидкість будівлі дає зведення стін з СІП панелей.

- Витрати на оздоблення. Наприклад, дерев'яний брус абсолютно не потребує додаткового оздоблення стін, за рахунок своєї природної естетичності, на чому можна істотно заощадити.

Розглянемо які є основні види стінових будматеріалів і порівняємо їх технічні характеристики.

ДЕРЕВО

pic Переваги дерев'яного стінового матеріалу:

- механічна конвеєрна обробка деревини скорочує терміни спорудження;

- естетичність;

- порівняно легка вага споруди, під яку не потрібно закладати потужний, заглиблений фундамент;

- низька вартість споруди;

- низька теплопровідність. Збереження тепла є природною якістю деревини;

- екологічність.

Недоліки дерев'яного стінового матеріалу: будинок з оциліндрованого бруса дає усадку, яка відбувається протягом року після закінчення будівництва; висока вартість клеєного бруса.

СІП ПАНЕЛІ

pic Переваги СІП панелей:

- відсутність усадки стін;

- легка вага і економія на фундаменті;

- найвища швидкість будівництва;

- розмаїття архітектурних можливостей;

- можливість використання будь-яких матеріалів для обробки;

- гарне енергозбереження;

- низька вартість споруди.

Недоліки СІП панелей: обмеження висоти споруди (не більше двох поверхів); паронепроникність і низька теплопровідність, що приводить до ефекту термоса всередині приміщення.

ЦЕГЛАpic Переваги цегли:

- монолітність і міцність;

- пожежостійкість;

- стійкість до ураження грибками, комахами, шкідливими мікроорганізмами;

- можливість обробки якими завгодно оздоблювальними матеріалами.

Недоліки цегли: підвищена гігроскопічність, виникнення високої вогкості в приміщеннях; цегла програє по теплоізоляційних властивостях таким матеріалам як дерево і пінобетон; недоцільно висока вартість будівництва.

ПІНОБЕТОН І ГАЗОБЕТОН

pic Переваги піно-і газобетону:

- можливість різних способів обробки;

- пожежобезпечність;

- невисока вартість;

- екологічність;

- хороша теплова та звукова ізоляція;

- легкий, швидкомонтований матеріал, який не вимагає закладання потужного фундаменту.

Недоліки піно-і газобетону: підвищена гігроскопічність; недостатня міцність, можливість пошкодження при транспортуванні; необхідність у зовнішній обробці через ризик карбонізаційної усадки.

Ви бачите, що варіанти вибору матеріалу для будівництва різні, але не забувайте зважати на те, що для вас стоїть на першому місці з наведених характеристик. І тоді ви зможете прийняти правельне рішення.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Найпоширеніші помилки при ремонті - як не треба робити?

Електричні каміни для квартири — переваги та недоліки

переглядів: 1091

<< попередній матеріал    список    наступний матеріал >>Інші публікації у розділі:

// 21.09.2018
<a href='/Info/?id=92265' >Як оновити міжкімнатні двері своїми руками</a>

Як оновити міжкімнатні двері своїми руками (переглядів: 685)

Двері є важливим декоративним елементом в інтер'єрі, крім їх основного призначення, зрозуміло. Рано чи пізно їх зовнішній вигляд зношується, що псує навіть найбільш стильний інтер'єр приміщення. Коли на установку нових дверей немає грошей (або ви просто не хочете починати ремонт, оскільки боїтеся, що він затягнеться на тривалий час), а старі мають занадто зношений вигляд, в хід йдуть будь-які хитрощі.
// 20.09.2018
<a href='/Info/?id=94672' >5 хитрощів для збільшення вузької кухні</a>

5 хитрощів для збільшення вузької кухні (переглядів: 219)

Як облаштувати вузьку кухню? Все залежить від розумного розташування обладнання, пріоритетів (бажання готувати, спілкуватися, влаштувати місця зберігання і т.д) і ще декількох хитрощів.
// 20.09.2018
<a href='/Info/?id=94662' >Вперше в Рівному - Будівельний ярмарок від ТРК Рівне1</a>

Вперше в Рівному - Будівельний ярмарок від ТРК Рівне1 (переглядів: 221)

Плануєте ремонт чи вже зайнялися ним, чи просто цікавитеся будівельним напрямком? Тоді ви не можете пропустити Будівельний ярмарок від ТРК Рівне1. Вже 29 вересня на Майдані Незалежності о 13:00 на вас очікують представники різних галузей будівництва, розіграші, подарунки та розважальна програма.
// 14.09.2018
<a href='/Info/?id=94521' >З якого матеріалу вибирати міжкімнатні двері</a>

З якого матеріалу вибирати міжкімнатні двері (переглядів: 294)

Щоб вибрати двері, які будуть вас радувати довгі роки, потрібно перш за все зрозуміти вимоги, які для вас важливі: це і прийнятний ціновий діапазон, дизайн, напрямок відкривання дверей.