Житловий комплекс "На щасливому"
rivne1.tv / Новини /
// 28.03.2018

теги: повітря, довкілля

Яким повітрям дихають жителі Рівненщини?

Яким повітрям дихають жителі Рівненщини? Згідно з статистичними даними на кожного жителя України припадає більше 100 кг викидів забруднюючих речовин в атмосферу, в Рівненській області – в межах 45-50 кг. В цілому, на кожен квадратний кілометр території країни припадало до 8 тон забруднюючих повітря речовин, в Рівненській області 2,6-2,8 тонни.

Викиди шкідливих речовин надходять в атмосферне повітря з стаціонарних та пересувних (транспорт та судна) джерел забруднення. Основними хімічними речовинами, які надходять в атмосферне повітря від стаціонарних джерел забруднення в Україні, є сполуки сірки (приблизно 32% від загального обсягу), оксид вуглецю (27%), метан (18%), речовини у вигляді суспендованих твердих часток (12%) та сполуки азоту (9%). На всі інші речовини припадає близько 2% від загального обсягу викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря.

ПІДПИСУЙТЕСЯ НА НАШІ НОВИНИ У Telegram: Rivne1.tv

В Рівненській області співвідношення забруднюючих речовин від стаціонарних джерел викидів (а їх близько 260) дещо інше, зокрема, на оксид вуглецю припадає близько 20% викидів, оксиди азоту – 40%, сполуки сірки – 10%, речовини у вигляді суспендованих твердих часток – 25%, неметанові леткі органічні сполуки та інші забруднювачі – 5%.

В цілому, на Рівненщині більше 80 відсотків викидів шкідливих речовин в атмосферне повітря припадає на автотранспорт. Частка токсичних інгредієнтів, які забруднюють повітря під час експлуатації пересувних джерел забруднення наступна: оксид вуглецю – 73,5%, діоксид азоту – 13%, неметанові леткі органічні сполуки – 10%, сажа – 2%, сірки діоксид – 1,5%.

Найбільш забрудненими зонами області залишаються території міст Рівного, Вараша, Дубно, а також Здолбунівського та Рівненського районів.

Продовж 2017 року лабораторіями Державної установи «Рівненський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України» здійснювався моніторинг забруднення атмосферного повітря у 68 населених пунктах Рівненської області, в тому числі у 43 сільських. Відібрано та досліджено 3191 пробу атмосферного повітря.

Дослідження гранично допустимих концентрацій (ГДК) проводилось по 14 інгредієнтах, основними з яких були: пил, діоксид азоту, сірчистий ангідрид, оксид вуглецю, фенол та формальдегід, концентрації яких в першу чергу характеризують забруднення атмосферного повітря в населених пунктах.

Перевищення ГДК шкідливих речовин виявлено в 44 пробах, що становить 1,4%. Невідповідності спостерігалися за вмістом пилу (0,5% всіх досліджених проб), сірчистого ангідриду (1,3%), діоксиду азоту (1,0%), фенолу (1,8%) та формальдегіду (7,9%). В міських населених пунктах перевищення ГДК спостерігалось в 2,6% проб за такими інгредієнтами: формальдегід – 13,8%, фенол – 4,8%, сірчистий ангідрид – 2 ,5 %, діоксид азоту – 1,6%; пил – 0,4%.

В сільських поселеннях виявлено перевищення ГДК шкідливих речовин у 0,3% проб, а саме: по пилу – 0,6% та діоксиду азоту – 0,5%.

Перевищень ГДК по інших інгредієнтах, під час дослідження забруднення атмосферного повітря, не виявлено.За фактами перевищень інформувались контролюючі органи та надавались рекомендації органам місцевого самоврядування.

Повідомляє Рівненський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров'я України.

переглядів: 681

<< попередній матеріал    список    наступний матеріал >>Додати коментар
avatar Ваше ім'я

Email (при потребі, не публікується)

Tекст коментаря

CAPTCHA Image
інша картинка
Введіть набір цифр з картинки

`

Переконайтесь, що ваше повідомлення не порушує норм моралі та правил коментування на сайті


Інші публікації у розділі:

// 25.05.2018
<a href='/Info/?id=91070' >Перша обласна фітосанітарна лабораторія з'явилася на Рівненщині </a>

Перша обласна фітосанітарна лабораторія з'явилася на Рівненщині (переглядів: 45)

Колекції метеликів поряд з колбами, мікроскопами та пробірками. Усі ці речі вдало поєднала перша Рівненська обласна фітосанітарна лабораторія.
// 25.05.2018
<a href='/Info/?id=91075' >У Вараші школярі замість лінійки ярмаркували [ФОТО]</a>

У Вараші школярі замість лінійки ярмаркували [ФОТО] (переглядів: 40)

В одній із шкіл на Рівненщині відбулося нестандартне свято останнього дзвоника. У Вараській школі №1 замість урочистої лінійки провели фестиваль-ярмарок. Про це у соцмережі Facebook пише користувачка Ірина Ладюк.
// 25.05.2018
<a href='/Info/?id=91066' >На Рівненщині запрацював новий сервісний центр МВС</a>

На Рівненщині запрацював новий сервісний центр МВС (переглядів: 148)

У місті Сарни запрацював оновлений сервісний центр МВС. Це четвертий центр нового зразка в Рівненській області.
// 25.05.2018
<a href='http://public-patrol.rivne1.tv/news/selo-na-rivnenshchini-poterpaie-vid-smittia' >Село на Рівненщині потерпає від сміття</a>

Село на Рівненщині потерпає від сміття (переглядів: 7)

У село Кам'янка, Березнівського району вивезли 7 вантажівок сміття. Підозрюють, що воно приїхало зі Львова, бо серед непотребу помітили чеки зі Львова. Детальніше читайте на сайті Громадський Патруль