Житловий комплекс "На щасливому"
rivne1.tv / Новини /
// 20.03.2018

теги: презентація, книга. Рівне

У Рівному презентують переклади поезії Зузанни Ґінчанки

У Рівному презентують переклади поезії Зузанни Ґінчанки У Рівному вперше презентують переклади поезії Зузанни Ґінчанки.

20 березня о 19.00 в Open Office Платформа взаємодій «Простір» відбудеться перша в Рівному презентація збірки перекладів поезій польської поетеси Зузанни Ґінчанки, яку називають однією з найцікавіших літературних постатей міжвоєнного Рівного. Публікація здійснена з нагоди 100-ліття поетеси.

Поліна Ґінзбург (1917–1944), більш відомої під літературним псевдонімом Зузанна Ґінчанка – легенда варшавської богеми 1930-х років, яку гітлерівці замордували у Кракові, оскільки вона була єврейкою за походженням. Народжена в Києві, усе своє дитинство та юність вона провела в Рівному, а під час війни переховувалась у Львові.

Майже забута після трагічної смерті, історія життя поетеси через сто років після народження активно повертається в культурний обіг двох країн – Польщі та України.

«Поетка запам’яталася сучасникам веселою, неповторною вдачею, вражаючою східною красою та яскравим молодим талантом. І стала легендою, адже трагічно загинула у віці, в якому справжнє життя лише починається і в якому її поетична муза тільки обіцяла великі здобутки в майбутньому», – так описав Зузанну Ґінчанку Ярослав Поліщук у своїй статті «Сара, Сана, Гіна».

Аби якнайглибше розкрити талант і долю авторки в презентації візьмуть участь читці-декламатори. Також до заходу долучиться літературознавець та перекладач Ярослав Поліщук.

Відвідувачі презентації отримають у подарунок збірку поезій Зузанни Ґінчанки від Генерального консульства Республіки Польща у місті Луцьк. Можливість унікальна, оскільки тираж обмежений і в книгарнях видання навряд вдасться знайти.

Вхід вільний, реєстрація за посиланням - https://goo.gl/rqh5Fo.

Презентоване в Рівному видання – перша добірка перекладів українською віршів авторки. Захід організовують ГО «Платформа взаємодій Простір», Джазовий клуб «ДжЕм», ГО «Мистецьке об’єднання «Стендаль», ВОГО «Фонд місцевого розвитку» за сприяння Генерального консульства Республіки Польща в Луцьку.

Повідомляє Платформа взаємодій «Простір».

переглядів: 721

<< попередній матеріал    список    наступний матеріал >>
Інші публікації у розділі:

// 10.12.2018
<a href='/Info/?id=96969' >Ексклюзивні сукні та боротьба з насильством - участь рівнянки у "Місіс Всесвіт" [ФОТО, ВІДЕО]</a>

Ексклюзивні сукні та боротьба з насильством - участь рівнянки у "Місіс Всесвіт" [ФОТО, ВІДЕО] (переглядів: 122)

Фінал конкурсу Mrs Universe 2018, який тривав з 4 по 10 грудня на Філіппінах, визначив володарок головних нагород. Українська діаспора на конкурсі представлена досить потужно, адже окрім Місіс Україна, саме наші землячки отримали титули "Місіс Карпати" та "Місіс Німеччина".
// 10.12.2018
<a href='/Info/?id=96971' >Рівнян запрошують на виставку світлин </a>

Рівнян запрошують на виставку світлин (переглядів: 96)

Фотовиставку Назарія Іваніва «Миттєвості» відкриють в краєзнавчому музеї.
// 10.12.2018
<a href='/Info/?id=96926' >Куди піти у Рівному з 10 по 16 грудня  [ПРОГРАМА ЗАХОДІВ]</a>

Куди піти у Рівному з 10 по 16 грудня [ПРОГРАМА ЗАХОДІВ] (переглядів: 209)

Управління культури та туризму запрошує рівнян на такі заходи:
// 08.12.2018
<a href='/Info/?id=96935' >У Рівному відбудеться "Різдвяний бал 2018" [АНОНС]</a>

У Рівному відбудеться "Різдвяний бал 2018" [АНОНС] (переглядів: 276)

Спеціальність гість танцювального дійства Влад Яма.