rivne1.tv / Проекти / Порадник /
// 12.03.2018

Що робити щоб розсада не витягалася?

Що робити щоб розсада не витягалася? Посівна у багатьох городників уже почалася, у розсадні ящики висіяне ретельно відібране насіння й усі чекають появи маленьких міцних сходів.

Але ці маленькі міцні сходи буквально за пару днів можуть вимахати на 2-3 сантиметри й під вагою листя пригнутися до землі.

Це одна з найчастіших проблем з розсадою, яка звичайно виникає через наступні причини:

- недостатнє освітлення;

- недостатня вологість.

Навіть велике південне вікно не може забезпечити розсаді достатньої кількості світла.

Щоб це виправити, потрібно робити:

- Організувати додаткове освітлення. Звичайно розсада потребує 12-годинного світлового дня. Важливо, щоб лампи перебували на потрібній відстані від рослин (звичайно це не менше 6-7 см).

- Установити відбивач. Це може бути дзеркало або наклеєна на лотки фольга – таким чином розсаді дістанеться не тільки світло з вікна, але й сонячні промені, які відбивач повертає назад до вікна.

- Прорідити сходи. Якщо в одній ємкості перебуває занадто багато сходів, вони можуть заслоняти світло один від одного і від цього тягнутися якнайвище. Сіянці в жодному разі не повинні опиратися один на одного – тоді вони будуть більш міцними.

Джерело

переглядів: 1084

<< попередній матеріал    список    наступний матеріал >>Інші публікації у розділі:

// 22.07.2018
<a href='/Info/?id=92719' >Як виростити помідори без єдиної тріщини?</a>

Як виростити помідори без єдиної тріщини? (переглядів: 21)

Приємний зовнішній вигляд помідорів залежить від декількох факторів, на які реба звернути увагу.
// 30.07.2018
<a href='/Info/?id=92718' >Що саджати у другій половині літа?</a>

Що саджати у другій половині літа? (переглядів: 253)

У саду й на городі, незважаючи на те, що врожай деяких овочів і ягід уже зібраний, робота не зупиняється. По-перше, ріст багатьох плодових і ягідних ще щосили триває, по-друге, потрібно зробити ще дуже багато для формування врожаю наступного року. А, якщо час дозволяє, то зараз ще можна засіяти ті ділянки городу, з яких урожай уже зібраний, повторно. Це не тільки дозволить вам підвищити «продуктивність» своєї дачної ділянки, але й не дасть розростися бур'янам.
// 19.07.2018
<a href='/Info/?id=92717' >Рятуємо свій город від спеки</a>

Рятуємо свій город від спеки (переглядів: 246)

Незвичайна спека - важке випробування і для нас, і для рослин. Хтось рятує від спеки себе, улюбленого, хтось – домочадців...
// 14.07.2018
<a href='/Info/?id=92426' >Чистимо листя рослин від пилу та бруду</a>

Чистимо листя рослин від пилу та бруду (переглядів: 350)

Домашні рослини приносять у будинок затишок, даруючи нам радість споглядання живої краси. Крім цього, вони відіграють ще одну важливу, але непомітну для простого ока роль - роль домашнього природнього очисника повітря або фільтра, здатного утилізувати пил, бруд і токсини.