Житловий комплекс "На щасливому"
rivne1.tv / Новини /

// 17.03.2018

теги: ціна, гроші, товар, чек

Рівнянам на замітку: що робити, якщо ціни на ціннику і в чекові не співпадають?

Рівнянам на замітку: що робити, якщо ціни на ціннику і в чекові не співпадають?
Дане зображення не є прямою ілюстрацією до матеріалу.
На жаль, такі ситуації трапляються нерідко. При цьому, намагаючись з’ясувати ситуацію у касира чи продавця-консультанта, у відповідь чуємо сумнівне пояснення на кшталт: “проводилася переоцінка, не встигли замінити цінники”.

ПІДПИСУЙТЕСЯ НА НАШІ НОВИНИ У Telegram: Rivne1.tv

А на вимогу покупця продати товар за ціною, вказаною на ціннику реакція представників продавця буває ще цікавішою, як от: “не хочете – не беріть” або “можемо тільки оформити повернення товару”.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Рівнянам на замітку: як укласти "шлюб за добу"

І покупець опиняється перед касою, як перед казковим каменем, від якого ведуть три шляхи: відмовитись від покупки та забрати свої гроші, змиритися з вищою ціною або домогтися продажу товару за ціною, зазначеною у ціннику (тобто повернення різниці між двома цінами).

Саме для бажаючих обрати останній шлях буде корисною наступна інформація.

Відповідно до ч. 1 ст. 15 ЗУ “Про захист прав споживачів” споживач має право на одержання необхідної, доступної, достовірної та своєчасної інформації про продукцію, що забезпечує можливість її свідомого і компетентного вибору. Інформація повинна бути надана споживачеві до придбання ним товару.

Інформація про продукцію повинна містити дані про ціну (тариф), умови та правила придбання продукції.

Відповідно до п. 11 Інструкції про порядок позначення роздрібних цін на товари народного споживання в підприємствах роздрібної торгівлі та закладах ресторанного господарства (затверджено наказом Мінзовнішекономторгу N 2 від 04.01.97), після проведення переоцінки товарів суб’єкт господарювання повинен перемаркірувати ціни шляхом закреслення попередньої ціни і позначення нової ціни на цінниках, товарних ярликах, етикетках підприємств-виготівників, упаковці та ін. кожної одиниці товару і засвідчити підписом працівника, відповідального за формування, встановлення або застосування цін.

Оформлення засобів інформування про ціни проводиться до надходження товару до торговельного залу або об’єкта дрібно-роздрібної торговельної мережі (п. 12 Інструкції).

Працівники суб’єкта господарювання до початку роботи повинні перевірити наявність і правильність оформлення ярликів цін (цінників) , покажчиків цін, меню, прейскурантів цін.

Відповідно до ст. 19 ЗУ “Про захист прав споживачів” забороняється ведення нечесної підприємницької діяльності, зокрема будь-якої діяльності (дій або бездіяльності), що вводить споживача в оману.

Якщо підприємницька практика спонукає або може спонукати споживача дати згоду на здійснення правочину, на який в іншому випадку він не погодився б, така практика вважається такою, що вводить в оману.

Нагадаємо, що відповідно до ч. 8 ст. 18 ЗУ “Про захист прав споживачів” нечіткі або двозначні положення договорів із споживачами тлумачаться на користь споживача.

Отже, при виникненні відповідних непорозумінь при розрахунку за товар насамперед слід звернутися до адміністрації магазину з вимогою повернення різниці між ціною на ціннику та ціною, зазначеною у чеку.

У випадку відмови можна для початку залишити запис у Книзі відгуків і пропозицій.

У разі порушення строків отримання відповіді, або якщо така відповідь не задовольняє вимоги споживача, останній може звернутися з претензією до адміністрації суб’єкта господарювання (нагадаємо, що подібні претензії, заяви подаються у двох екземплярах, на одному з яких проставляється дата прийняття та дані про особу, що прийняла претензію. У випадку відмови прийняти претензію, остання надсилається поштою рекомендованим листом з повідомленням про вручення).

Також, не зайвим буде одразу ж зібрати докази порушення ваших прав: сфотографувати цінник, заручитися показами свідків і, звичайно ж, зберегти чек. Вчинивши всі так звані підготовчі дії, споживач вправі звернутися із заявою до відповідного органу з питань захисту прав споживачів, долучивши до неї зазначені докази.

Повідомляє ГУ Держпродспоживслужби в Рівненській області.

переглядів: 1506 / коментарів: 1

<< попередній матеріал    список    наступний матеріал >>



Коментарі

avatar
14.03.18 16:39 Анонім пише:
Все як не в людей, забули ще написати, що
потрібно витратити купу часу, нервів, облетіти
навколо екватора три рази, потім ще побачити в
живу теслу на орбіті Ілона Маска, а тоді ,
МОЖЛИВО, ви доб'єтеся правди. А вихід простий,
купі засранців , що сидять у ВР перейняти досвід
в сусідніх держав, де все набагото простіше і
ефективніше .



Інші публікації у розділі:

// 19.10.2018
<a href='/Info/?id=95467' >Рівненські рятувальники здали кров для онкохворих дітей [ФОТО]</a>

Рівненські рятувальники здали кров для онкохворих дітей [ФОТО] (переглядів: 92)

Сьогодні, 19 жовтня, близько 40 співробітників Служби порятунку Рівненщини здали кров в обласній станції переливання для онкохворих дітей, що перебувають на лікуванні у відділенні онкогематології Рівненської обласної дитячої лікарні.
// 19.10.2018
<a href='/Info/?id=95461' >У Рівному виставка сільгосп виробників [ФОТО]</a>

У Рівному виставка сільгосп виробників [ФОТО] (переглядів: 141)

Розташувалася вона біля Міського будинку культури.
// 18.10.2018
<a href='/Info/?id=95455' > Чи готові рівняни міняти старий паспорт на ID картку? [ОПИТУВАННЯ]</a>

Чи готові рівняни міняти старий паспорт на ID картку? [ОПИТУВАННЯ] (переглядів: 264)

Кабінет міністрів дозволив українцям міняти свої старі паперові паспорти на нові - ID картку. Кажуть, відтак має спроститись система надання адміністративних послуг.
// 18.10.2018
<a href='/Info/?id=95452' > Рівненські депутати хотіли забрати гроші з притулку для тварин і віддати їх на туалети  [ВІДЕО]</a>

Рівненські депутати хотіли забрати гроші з притулку для тварин і віддати їх на туалети [ВІДЕО] (переглядів: 235)

Одним - дають, в інших - забирають. Саме так сьогодні на сесії Рівненської міської ради депутати вирішували земельні питання. А ще молилися і жалілися на субсидію та перекидали бюджетні кошти з одного управління на інше