rivne1.tv / Проекти / Родинний портал «Рівне 1» / Порадник /
// 03.03.2018

теги: діти, лінь

Як перемогти дитячу лінь?

Як перемогти дитячу лінь? Лінь є однією з головних проблем, які хвилюють батьків. Якщо дитина відносно здорова, в більшості випадків поводить себе нормально і з нею можна якось домовитись, то дуже часто саме дитяча лінь виходить на перший план. Чи можна перемогти дитячу лінь? І що взагалі з нею робити?

Коли мені батьки ставлять такі питання, я відчуваю себе трохи дивно. Це ніби запитати у будівельника, як перекласти нижній ряд цегли у будинку, щоб не перекладати всі стіни. Чи можливо це? І як двома реченнями це описати?

Отже, часто ми говоримо про дитячу лінь, а насправді це:


1. Особливості темпераменту.

Це особливості нервової системи, які закладені від народження. Повільна дитина не може швидко виконувати завдання, як би батьки не намагалися мотивувати її. Швидка дитина не може всидіти на місці і довго виконувати одноманітну роботу. Потрібно враховувати особливості нервової системи дитини і шукати методи, які мотивують саме вашу дитину, а не звинувачувати її в ліні.

2. Нестача мотивації.

«А навіщо?» - це питання, поставлене після кожного доводу батьків може загнати у глухий кут навіть досвідчених та виважених батьків. Якщо дитина не розуміє, навіщо виконувати певні завдання, вона може почати лінуватись, тобто відкладати це на невизначений термін. Внутрішню мотивацію формує інтерес, пізнавальна активність. Сприяйте дитині в цьому і лінь відступить.

3. Страх невдачі та невіра в себе.

«Навіщо робити, якщо все одно нічого не вийде?» - так міркує дитина, яка налаштована на невдачу. Цьому сприяють вислови батьків, педагогів, однолітків, які з різних міркувань повідомляють про неправильність дитини.

Відзначте реакції дитини на невдачу та відшукайте способи підтримки.

4. Перевтома.

Це ніби банально, але нестача сну, великі навантаження, надмірні переживання стають основою для байдужості та ліні. Я часто спостерігаю таких дітей після 4-5 класу, коли батьки приводять їх до мене на консультацію.

Організація відпочинку та достатня кількість вільного часу творять чудеса.

5. Конфлікти з учнями та вчителями.

За небажанням вчитися, виконувати певні завдання стоять складні стосунки з оточенням (батьки, вчителі, вихователі, однокласники). Дитина уникає конфлікту через уникнення діяльності. А батьки бачать лінь.

Варто з’ясувати, чи є такі конфлікти (часто діти про них мовчать до останнього) і разом спробувати знайти вихід.

6. Завищені вимоги.

Якщо ви не вмієте сідати на шпагат, але тренуєтесь, у вас не одразу є результат. А якщо ваше оточення почне у вас вимагати результат на 3-й день і тиснути регулярно, мотивувати? Погодьтесь, простіше буде відмовитись від цієї ідеї, посваритись або захворіти. Приблизно так діють діти (за певним виключенням, звичайно).

Зважте вимоги, які стоять перед дитиною – чи може вона їх виконати?

7. Фізіологічна незрілість.

Близько до попереднього пункту. Дитячий мозок має певні закономірності дозрівання і для кожного віку свої задачі. Дитині важко контролювати час, планувати діяльність, передбачати наслідки – всьому цьому вона вчиться.

Запитайте у психолога чи почитайте, які вимоги розвитку для віку вашої дитини. Можливо лінь – це просто неготовність до певної діяльності. І це є зоною найближчого розвитку.

8. Надмірна опіка.

Якщо всі рішення приймаються замість дитини, відповідальність за все лежить на батьках, а наслідки дитини ніяк не стосуються, логічно, що дитина не буде активно цьому опиратись (хоча, на щастя, бувають винятки). З часом дитина може стати безініціативною та байдужою, адже її життям живуть батьки.

Проаналізуйте свій вплив на рішення відносно дитячого життя і поступово збільшуйте відповідальність дитини.

Як зробити, щоб дитина захотіла вчитися, щось робити? Це звучить ніби, як змусити хлопця закохатись у дівчину. Практично ніяк.

ДЖЕРЕЛО


Ми в соціальних мережах: ФБ Інстаграм

Читай також:

Як розповісти дитині про смерть?

Чому дитина краде? Розмови з малюком

Як правильно карати дитину? [ПОРАДИ БАТЬКАМ]

переглядів: 711

<< попередній матеріал    список    наступний матеріал >>


Додати коментар
avatar Ваше ім'я

Email (при потребі, не публікується)

Tекст коментаря

CAPTCHA Image
інша картинка
Введіть набір цифр з картинки

`

Переконайтесь, що ваше повідомлення не порушує норм моралі та правил коментування на сайті


Інші публікації у розділі:

// 21.04.2018
<a href='/Info/?id=89987' >Як вберегти дітей та підлітків від кіберзлочинців?</a>

Як вберегти дітей та підлітків від кіберзлочинців? (переглядів: 119)

В нинішній час, коли соціальні мережі перебувають на піку популярності, особливо важливо впевнитись, що безпеці дітей нічого не загрожує. Якщо ваша дитина вже досягла того віку, коли може користуватись інтернетом, необхідно навчити її кільком простим правилам безпеки у віртуальному світі, а також зробити все, що залежить від вас самих.
// 20.04.2018
<a href='/Info/?id=89986' >Як досягти того, щоб діти вас слухали?</a>

Як досягти того, щоб діти вас слухали? (переглядів: 134)

Ви з легкістю привертаєте та втримуєте увагу колег та начальства, однак ваш маленький син навіть не веде вухом, коли ви йому щось кажете? Ви далеко не єдині в подібній ситуації. Кожна сім’я проходить через етап, коли дитина вчиться слухати і чути те, що їй говорять. Комусь це дається легше, комусь важче, однак кожен малюк ставить перед своїми батьками завдання навчитися доносити до нього свої слова. Якщо потребуєте допомоги в цій нелегкій справі, спробуйте прислухатись до наших порад.
// 28.03.2018
<a href='/Info/?id=80867' >Працююча мама: як не "з'їсти" себе докорами сумління?</a>

Працююча мама: як не "з'їсти" себе докорами сумління? (переглядів: 1160)

"Ти мачуха!", "Як ти могла вийти на роботу, ти дитині потрібна!", "Їй кар'єра важливіша за дитину!" Зізнайтеся, мами, доводилося вам чи вашим знайомим чути та відчувати щось подібне? Дозволю собі припущення - так! І не раз і у різноманітних інтерпретаціях. Так що робити матусі - і гроші не зайві, і себе реалізовувати можна і з дитиною встигати. Спробуємо розібратися далі.
// 25.03.2018
<a href='/Info/?id=82857' >Незручні дитячі питання - як дати відповідь і не зніяковіти?</a>

Незручні дитячі питання - як дати відповідь і не зніяковіти? (переглядів: 1304)

Бажання завжди дізнаватися нове та більше є у кожній дитині. І це чудово, адже саме так вони дізнаються про світ і все. що довкола них. Але є такі питання відповідь на котрі навіть батьків змусить почервоніти, зніяковіти та перевести розмову у інше русло. Що ж у цьому випадку робити аби діти не пішли дізнаватися інформацію деінде - читайте у матеріалі.