rivne1.tv / Проекти / Святкові канікули /
// 23.02.2018

23 лютого - день Ікони Божої Матері "Вогневидна". Що важливо зробити кожній жінці в цей день

23 лютого - день Ікони Божої Матері "Вогневидна". Що важливо зробити кожній жінці в цей день Віруючі особливо люблять і шанують образ Пресвятої Богородиці - заступниці людей від усяких бід і нещасть. Молитва перед рідкісною іконою «Вогневидна» має своє значення і силу, особливо в цей день.

У православ'ї образу Божої Матері присвячено багато ікон, з різними ликами, кожна ікона наділена своїм особливим значенням і сенсом, у кожної є свій день шанування. Серед ликів Богородиці є широко поширені, побачити які можна практично у всіх храмах, наприклад, «Всіх скорботних Радість», «Неопалима Купина», «Семистрільна», «Невипивана Чаша», «Троєручниця», так і не дуже відомі зображення. До таких рідкісних ликів і належить ікона Божої Матері «Вогневидна», шанована у православних віруючих 23 лютого.

У самій назві цієї ікони відображається її особливість - лик Пресвятої Діви постає в вогненно-червоних тонах, символізуючи пролиту на хресті кров Христа в ім'я спокутування людських гріхів. Голову Богоматері покриває червона хустка, і все полотно ікони немов палає від кривавих фарб. Богородиця на іконі «Вогневидна» зображена одна, без немовляти Ісуса, її руки немов звільнені для того, щоб прийняти в свої обійми і захистити кожного з нас від усіх бід і нещасть

Вважається, що ікона Богородиці «Вогневидна» захищає від хвороб, кровопролиття і воєн. Їй прийнято молитися за здоров'я і збереження життя захисників і воїнів. Тому до цієї ікони особливо звертаються матері і сестри військовослужбовців за якнайшвидше припинення будь-яких воєн і повернення додому синів і братів живими і здоровими.

Яким би не був лик Божої Матері на іконі, як би вона не називалася і який би сенс не несла, ми молимося НЕ іконі, а образу - образу Богоматері. Тому перед будь-яким зображенням Пресвятої Богородиці, в тому числі і перед іконою «Вогневидна», можна просити допомоги і захисту від негараздів, головне щоб молитва була щирою і йшла від душі.

Спеціальної молитви перед іконою «Вогневидна» немає, тому можна читати будь-яку молитву, присвячену Пресвятій Богородиці.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Забобони: Чи можна показувати дитину до 40 днів або хрестин

Обручки: прикмети, які запрограмують щасливе сімейне життя

переглядів: 826

<< попередній матеріал    список    наступний матеріал >>Інші публікації у розділі:

// 06.12.2018
<a href='/Info/?id=75361' >6 грудня - День Збройних Сил України. Привітання зі святом</a>

6 грудня - День Збройних Сил України. Привітання зі святом (переглядів: 24605)

6 грудня в Україні відзначається загальне професійне свято усіх українських військовослужбовців - День Збройних Сил України.
// 04.12.2018
<a href='/Info/?id=96775' >5 небезпечних днів у грудні 2018: не плануйте важливі справи і будьте обережні</a>

5 небезпечних днів у грудні 2018: не плануйте важливі справи і будьте обережні (переглядів: 2245)

Грудень - завершує рік низкою свят і гарного настрою, але будуть в цьому місяці і небезпечні дні, під час яких слід бути гранично обережними, щоб уникнути проблем в Новому році.
// 16.11.2018
<a href='/Info/?id=96277' >16 листопада Анна Холодна: прикмети свята на честь княжни Анни Київської</a>

16 листопада Анна Холодна: прикмети свята на честь княжни Анни Київської (переглядів: 310)

16 листопада відзначається народне свято Анна Холодна, а церква згадує святу княжну Анну Всеволодівну. Дізнайтеся прикмети свята та історію життя преподобної княжни Анни.
// 08.11.2018
<a href='/Info/?id=96030' >8 листопада День ангела Дмитра: традиції та привітання зі святом</a>

8 листопада День ангела Дмитра: традиції та привітання зі святом (переглядів: 1307)

Щороку 8 листопада православна церква відзначає день пам'яті великомученика Димитрія Солунського. У народі це свято називають Дмитріїв день. Дізнайтеся про прикмети і традиції на цей день.