rivne1.tv / Проекти / Святкові канікули /
// 23.02.2018

23 лютого - день Ікони Божої Матері "Вогневидна". Що важливо зробити кожній жінці в цей день

23 лютого - день Ікони Божої Матері "Вогневидна". Що важливо зробити кожній жінці в цей день Віруючі особливо люблять і шанують образ Пресвятої Богородиці - заступниці людей від усяких бід і нещасть. Молитва перед рідкісною іконою «Вогневидна» має своє значення і силу, особливо в цей день.

У православ'ї образу Божої Матері присвячено багато ікон, з різними ликами, кожна ікона наділена своїм особливим значенням і сенсом, у кожної є свій день шанування. Серед ликів Богородиці є широко поширені, побачити які можна практично у всіх храмах, наприклад, «Всіх скорботних Радість», «Неопалима Купина», «Семистрільна», «Невипивана Чаша», «Троєручниця», так і не дуже відомі зображення. До таких рідкісних ликів і належить ікона Божої Матері «Вогневидна», шанована у православних віруючих 23 лютого.

У самій назві цієї ікони відображається її особливість - лик Пресвятої Діви постає в вогненно-червоних тонах, символізуючи пролиту на хресті кров Христа в ім'я спокутування людських гріхів. Голову Богоматері покриває червона хустка, і все полотно ікони немов палає від кривавих фарб. Богородиця на іконі «Вогневидна» зображена одна, без немовляти Ісуса, її руки немов звільнені для того, щоб прийняти в свої обійми і захистити кожного з нас від усіх бід і нещасть

Вважається, що ікона Богородиці «Вогневидна» захищає від хвороб, кровопролиття і воєн. Їй прийнято молитися за здоров'я і збереження життя захисників і воїнів. Тому до цієї ікони особливо звертаються матері і сестри військовослужбовців за якнайшвидше припинення будь-яких воєн і повернення додому синів і братів живими і здоровими.

Яким би не був лик Божої Матері на іконі, як би вона не називалася і який би сенс не несла, ми молимося НЕ іконі, а образу - образу Богоматері. Тому перед будь-яким зображенням Пресвятої Богородиці, в тому числі і перед іконою «Вогневидна», можна просити допомоги і захисту від негараздів, головне щоб молитва була щирою і йшла від душі.

Спеціальної молитви перед іконою «Вогневидна» немає, тому можна читати будь-яку молитву, присвячену Пресвятій Богородиці.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Забобони: Чи можна показувати дитину до 40 днів або хрестин

Обручки: прикмети, які запрограмують щасливе сімейне життя

переглядів: 736

<< попередній матеріал    список    наступний матеріал >>Інші публікації у розділі:

// 20.09.2018
<a href='/Info/?id=71873' >21 вересня - Друга Пречиста: історія свята та прикмети цього дня</a>

21 вересня - Друга Пречиста: історія свята та прикмети цього дня (переглядів: 4977)

21 вересня Православна церква відзначає одне з 12 головних церковних свят - Різдво Пресвятої Богородиці або як його ще називають - Друга Пречиста. А у народі існує ще така назва як "осенина", бо вважається, що з цього дня осінь наступає.
// 20.09.2018
<a href='/Info/?id=71846' > Хто з чоловіків відзначає День Ангела 20 вересня?</a>

Хто з чоловіків відзначає День Ангела 20 вересня? (переглядів: 1875)

Кожна людина має свого Ангела- охоронця, який завжди біля нас. А сьогодні, 20 вересня, свій День Ангела відзначають чоловіки з такими іменами: Олександр, Андрій, Василь, Григорій, Євгеній, Микола, Петро та Степан. Що ж означають всі ці імена?
// 19.09.2018
<a href='/Info/?id=85176' >Михайлове Чудо: що не можна робити сьогодні та прикмети свята</a>

Михайлове Чудо: що не можна робити сьогодні та прикмети свята (переглядів: 9752)

19 вересня всі християни світу святкують Михайлове Чудо.
// 18.09.2018
<a href='/Info/?id=71697' >18 вересня - чию пам'ять вшановує Православна церква?</a>

18 вересня - чию пам'ять вшановує Православна церква? (переглядів: 1543)

18 вересня Православна церква вшановує пам'ять святого пророка Захарії і святої праведної Єлисавети - батьків Іоанна Предтечі.