Житловий комплекс "На щасливому"
rivne1.tv / Новини /
// 22.02.2018

теги: виставка, музей, Рівне

У Рівному відкриють виставку "Клеванська старовина"

У Рівному відкриють виставку "Клеванська старовина" Завтра, 23 лютого 2018 року, о 14-й годині, в приміщенні Рівненського обласного краєзнавчого музею (вул. Драгоманова, 19), відбудеться відкриття виставки "Клеванська старовина" /архітектура, археологія, живопис, фотографія/.

ПІДПИСУЙТЕСЯ НА НАШІ НОВИНИ У Telegram: Rivne1.tv

На виставці будуть представлені архітектурно-реставраційні дослідження працівників та студентів кафедри архітектури та середовищного дизайну НУВГП, археологічні артефакти та знахідки в Клевані, живописні роботи художників Національної спілки художників України та мистецького об’єднання "Колоарт", що були створені під час пленеру, організованого за сприяння Благодійного фонду "Спадок. ХХІ століття", а також роботи рівненського фотохудожника Олександра Харвата.

Виставка пленерного живопису представлена роботами 10 художників з Рівного та Львова. Перша пленерна сесія відбулася ще наприкінці серпня 2017 р. (20.08.2017) в смт. Клевань за підтримки Благодійного фонду "Спадок. XXI століття", який очолює клеванчанка Інна Мініч (Львівська). Благодійний фонд опікується історичною спадщиною та пам'ятками архітектури України. З метою привернення уваги до архітектури Клеваня, керівництвом фонду було ініційовано проведення пленеру РООНСХУ та членів громадської організації «Колоарт». Електронний каталог робіт опублікований на сайті організації https://rivneart.org.ua Друга сесія пленеру відбулася взимку – 11.02.2018, під час якої Павло Бенедюк та Степан Карпюк створили ряд акварельних етюдів. Учасники виставки: Павло Бенедюк, Микола Горєлов, Зоя Ємельяненко, Степан Карпюк, Тетяна Лукашевич, Ольга Побережна, Наталія Пушкар, Іванна Токар, Дана Якимчук /м. Львів/, Людмила Яремчук.

Архітектурна частина виставки представлена реставраційним дослідженням архітектора-реставратора Оксани Байцар-Артеменко /м. Рівне/. Дослідниця демонструє матеріали зондажів, муровані кам’яні елементи будівлі, а також етапи розвитку і розбудови Клеванського замку, родинного гнізда князів Чарторийських, та зображує найцінніший з архітектурної точки зору вигляд замку. Крім того, на виставці представлено дипломний проект «Архітектурна реабілітація замку князів Чарторийських в смт. Клевань», виконаний випускницею кафедри архітектури та середовищного дизайну НУВГП, магістром архітектури Самчук О.Л. під керівництвом д.арх., проф. Ричкова П.А. Проект містить як дослідну, так і проектну частину, яка пропонує один з можливих варіантів реконструкціїта відбудови замку в його первісному вигляді. На виставці представлено також матеріали із досліджень в центральній крипті костелу Благовіщення Пресвятої Діви Марії римсько-католицької церкви Луцької дієцезії у смт. Клевань Рівненського району.

Під час робіт виявлено, що в усипальниці знаходились рештки як мінімум 28 осіб, 8 – з яких – діти до 3 років, 1 дитина – 6-8 років, 5 – жінки від 20- до 80 років (середній вік смерті – 48,5 р), 13 чоловіків віком від 20 до 60 років (середній вік смерті – 40 років). В одному випадку стать та вік визначити не вдалося внаслідок повного руйнування кісток.

Висока частота визначення так званих генетичних аномалій в дослідженій групі людей, а також ідентичні морфологічні риси дозволяють говорити про тісні родинні зв’язки між індивідами, похованими в дослідженій усипальниці. Подальший аналіз, можливо, дозволить провести не лише генетичну, але й морфологічну ідентифікацію поховань.

переглядів: 413

<< попередній матеріал    список    наступний матеріал >>
Інші публікації у розділі:

// 16.10.2018
<a href='/Info/?id=95383' >Рівненський рок-гурт випустив свій першій кліп [ВІДЕО]</a>

Рівненський рок-гурт випустив свій першій кліп [ВІДЕО] (переглядів: 590)

Менше ніж за рік свого існування, рівненський гурт “Mentions” зняв відеокліп на пісню «On repeat».
// 16.10.2018
<a href='/Info/?id=95372' >У Рівному презентували гумористичну абетку [ФОТО]</a>

У Рівному презентували гумористичну абетку [ФОТО] (переглядів: 275)

Сьогодні, 16 жовтня в обласній бібліотеці для молоді відбулася презентація книги Олександра Берестяного "Схвильований світ".
// 15.10.2018
<a href='/Info/?id=95323' >Куди піти у Рівному з 15  по 21 жовтня  [ПРОГРАМА ЗАХОДІВ]</a>

Куди піти у Рівному з 15 по 21 жовтня [ПРОГРАМА ЗАХОДІВ] (переглядів: 662)

Управління культури та туризму запрошує рівнян на такі заходи:
// 12.10.2018
<a href='/Info/?id=95299' >В урочищі Гутвин пройде фестиваль патріотичної пісні</a>

В урочищі Гутвин пройде фестиваль патріотичної пісні (переглядів: 281)

Обласний фестиваль патріотичної пісні «Героям слава!» 14 жовтня відбудеться в урочищі Гутвин Костопільського району.