rivne1.tv / Проекти / Родинний портал «Рівне 1» / Порадник /
// 06.10.2017

Педагогіка партнерства: польський досвід спілкування вчителів з батьками

Педагогіка партнерства: польський досвід спілкування вчителів з батьками
Дане зображення не є прямою ілюстрацією до матеріалу.
Для України такий термін новий і незвичний. Які партнери, з ким спілкуватися? Даний термін з'явився у формулі Нової української школи, де зазначається, що "в основі педагогіки партнерства – спілкування, взаємодія та співпраця між учителем, учнем і батьками".

Однодумці батьки, вчителі та учні, котрі об'єднані спільними цілями та прагненнями.

У сусідній Польщі рух активного батьківства розвивався ще у 90-х роках і важливу роль у співпраці відігравали директори шкіл. Саме вони організовували спільні зустрічі, батьки могли вільно прийти на прийом, поспілкуватися. Це саме стосувалося і учнів, котрі спочатку боялися перебувати у кабінеті директора, але згодом могли прийти і говорити про свої задуми.

Зокрема польські освітяни додають, що директор має бути лідером та адміністратором спілкування, а батьки в свою чергу окрім прав мають і обов'язки.pic

Найважливіші, котрі були затверджені на законодавчому рівні Польщі:

– батьки мають право давати свої висновки і консультації органам влади; – батьківська рада ухвалює профілактичну програму для школи. У цій програмі є опис того, які заходи мають бути проведені для профілактики алкоголю, паління, наркотиків, загроз від соцмереж; – також батьки ухвалюють принципи психологічної допомоги учням та з якими установами співпрацюватиме школа.

Школа у свою чергу це реалізовує. Батьки ж можуть об'єднуватися у шкільну раду, в котру входили по одному представнику з класу.

Вплив батьків на навчальний процес

Батьки не можуть забороняти будь що - вони повинні спілкуватися та вносити свої пропозиції. Якщо батьки не схвалюють наприклад той чи інший підручник - вони повинні запропонувати заміну, обговорити разом аналог, а не категорично "впиратися рогом". Проте: рішення, яким має бути підручник приймає виключно вчитель.pic

Можлива також індивідуальна програма для дитини, якщо є проблеми з поведінкою чи роботою в класі. Але знову ж: спільним рішенням.

І знову ж варто підкреслити: всі новації були прописані на законодавчому рівні.

Олена Рибінська
переглядів: 1233

<< попередній матеріал    список    наступний матеріал >>Інші публікації у розділі:

// 25.05.2018
<a href='/Info/?id=91046' >Як обрати дитячу книжку відповідно до віку? [ПОРАДИ]</a>

Як обрати дитячу книжку відповідно до віку? [ПОРАДИ] (переглядів: 302)

Хороша та книга, котру дитина читає із задоволенням. А ще коли малюки бачать приклад від дорослих, спільні покупки книжок, дарунки у вигляді поповнення домашнього фонду. Тоді і примушувати не потрібно. А от як підібрати книгу згідно з віком - читайте далі.
// 18.05.2018
<a href='/Info/?id=90766' >Нова українська школа: що очікує школярів, педагогів та батьків?</a>

Нова українська школа: що очікує школярів, педагогів та батьків? (переглядів: 676)

Я мама майбутньої першокласниці й самі розумієте, хвилювань достатньо. І чергові зміни у навчальному процесі викликають занепокоєння, адже твоє чадо буде навчатися зовсім за іншою програмою, аніж ти колись. І незнання завжди лякають, проте не знімають відповідальності. Тож, для таких самих матусь і татусів я вирішила зібрати найважливіші тези та дізнатися, що відбуватиметься в школах з 1 вересня 2018 року.
// 14.05.2018
<a href='/Info/?id=78073' >Підготовка дитини до школи: ТОП-10 порад для батьків</a>

Підготовка дитини до школи: ТОП-10 порад для батьків (переглядів: 1365)

Школи починають приймати заяви на навчання дітей і досить швидко пролетить літо і наступить пора навчання. Але як підготувати дитину заздалегідь? До чого, окрім знань, її варто привчати - читайте у наступному матеріалі.
// 24.03.2018
<a href='/Info/?id=68296' >Як привити дитині любов до книжок? ТОП-5 порад для батьків</a>

Як привити дитині любов до книжок? ТОП-5 порад для батьків (переглядів: 2682)

Скільки пам'ятаю себе - любов до книжки в моїй сім'ї була завжди, від самого малечку і до нині. Читали всі, читали багато, читали все! А що ж робити нині, у розвиток технологій, коли книжки замінюють на гаджети та цифрові забавки? Як навчити дитину читати і любити цей процес та й книжки в цілому - чиайте далі!