rivne1.tv / Проекти / Родинний портал «Рівне 1» / Порадник /
// 06.10.2017

Педагогіка партнерства: польський досвід спілкування вчителів з батьками

Педагогіка партнерства: польський досвід спілкування вчителів з батьками
Дане зображення не є прямою ілюстрацією до матеріалу.
Для України такий термін новий і незвичний. Які партнери, з ким спілкуватися? Даний термін з'явився у формулі Нової української школи, де зазначається, що "в основі педагогіки партнерства – спілкування, взаємодія та співпраця між учителем, учнем і батьками".

Однодумці батьки, вчителі та учні, котрі об'єднані спільними цілями та прагненнями.

У сусідній Польщі рух активного батьківства розвивався ще у 90-х роках і важливу роль у співпраці відігравали директори шкіл. Саме вони організовували спільні зустрічі, батьки могли вільно прийти на прийом, поспілкуватися. Це саме стосувалося і учнів, котрі спочатку боялися перебувати у кабінеті директора, але згодом могли прийти і говорити про свої задуми.

Зокрема польські освітяни додають, що директор має бути лідером та адміністратором спілкування, а батьки в свою чергу окрім прав мають і обов'язки.pic

Найважливіші, котрі були затверджені на законодавчому рівні Польщі:

– батьки мають право давати свої висновки і консультації органам влади; – батьківська рада ухвалює профілактичну програму для школи. У цій програмі є опис того, які заходи мають бути проведені для профілактики алкоголю, паління, наркотиків, загроз від соцмереж; – також батьки ухвалюють принципи психологічної допомоги учням та з якими установами співпрацюватиме школа.

Школа у свою чергу це реалізовує. Батьки ж можуть об'єднуватися у шкільну раду, в котру входили по одному представнику з класу.

Вплив батьків на навчальний процес

Батьки не можуть забороняти будь що - вони повинні спілкуватися та вносити свої пропозиції. Якщо батьки не схвалюють наприклад той чи інший підручник - вони повинні запропонувати заміну, обговорити разом аналог, а не категорично "впиратися рогом". Проте: рішення, яким має бути підручник приймає виключно вчитель.pic

Можлива також індивідуальна програма для дитини, якщо є проблеми з поведінкою чи роботою в класі. Але знову ж: спільним рішенням.

І знову ж варто підкреслити: всі новації були прописані на законодавчому рівні.

Олена Рибінська
переглядів: 1516

<< попередній матеріал    список    наступний матеріал >>Інші публікації у розділі:

// 13.09.2018
<a href='/Info/?id=94487' >Вчені розповіли, як гени впливають на успіхи в навчанні</a>

Вчені розповіли, як гени впливають на успіхи в навчанні (переглядів: 137)

Подивіться на учнівський клас. Всі діти вчаться зовсім по-різному. Виявляється, успіх в навчанні у школі і навіть в інституті - майже на дві третини залежить від генів. Так кажуть вчені. Але чим можуть допомогти гени в навчанні?
// 12.09.2018
<a href='/Info/?id=94456' >5 правил хороших батьків: прості секрети виховання</a>

5 правил хороших батьків: прості секрети виховання (переглядів: 133)

Батьками бути складно. Ніде цьому не вчать. А всі ми хочемо бачити наших дітей щасливими і бути ідеальними вихователями для них. Як же стати хорошими батьками?

Щоб виховати гармонійну і впевнену в собі особистість, батьки повинні, в першу чергу, самі бути щасливими. А далі - слідувати нескладним правилам.
// 06.09.2018
<a href='/Info/?id=94258' >Секрети успіху дитини у школі</a>

Секрети успіху дитини у школі (переглядів: 232)

Усі батьки бажають, щоб їхні діти добре вчились у школі. Проблема не в тому, що батьки не здатні допомогти дитині добре вчитися. Зрештою, небагато хто з нас має досвід або є фахівцем у питаннях освітніх методик чи дитячої психології. Просто батьки не знають кращого способу допомогти своїй дитині. У цій статті запропоновано деякі поради про те, як можна покращити ймовірність успіху вашої дитини у школі. Пам'ятайте: для високої результативності ці методи вимагають часу й терпіння, – не очікуйте дива за один вечір.
// 05.09.2018
<a href='/Info/?id=94215' >20 фраз про виховання дітей від Василя Сухомлинського</a>

20 фраз про виховання дітей від Василя Сухомлинського (переглядів: 345)

Пропонуємо вашій увазі добірку влучних висловлювань видатного українського педагога Василя Олександровича Сухомлинського. Його мудрі слова заставляють замислитися і направляють на вірний шлях у вихованні дітей.