rivne1.tv / Проекти / Родинний портал «Рівне 1» / Порадник /
// 06.10.2017

Педагогіка партнерства: польський досвід спілкування вчителів з батьками

Педагогіка партнерства: польський досвід спілкування вчителів з батьками
Дане зображення не є прямою ілюстрацією до матеріалу.
Для України такий термін новий і незвичний. Які партнери, з ким спілкуватися? Даний термін з'явився у формулі Нової української школи, де зазначається, що "в основі педагогіки партнерства – спілкування, взаємодія та співпраця між учителем, учнем і батьками".

Однодумці батьки, вчителі та учні, котрі об'єднані спільними цілями та прагненнями.

У сусідній Польщі рух активного батьківства розвивався ще у 90-х роках і важливу роль у співпраці відігравали директори шкіл. Саме вони організовували спільні зустрічі, батьки могли вільно прийти на прийом, поспілкуватися. Це саме стосувалося і учнів, котрі спочатку боялися перебувати у кабінеті директора, але згодом могли прийти і говорити про свої задуми.

Зокрема польські освітяни додають, що директор має бути лідером та адміністратором спілкування, а батьки в свою чергу окрім прав мають і обов'язки.pic

Найважливіші, котрі були затверджені на законодавчому рівні Польщі:

– батьки мають право давати свої висновки і консультації органам влади; – батьківська рада ухвалює профілактичну програму для школи. У цій програмі є опис того, які заходи мають бути проведені для профілактики алкоголю, паління, наркотиків, загроз від соцмереж; – також батьки ухвалюють принципи психологічної допомоги учням та з якими установами співпрацюватиме школа.

Школа у свою чергу це реалізовує. Батьки ж можуть об'єднуватися у шкільну раду, в котру входили по одному представнику з класу.

Вплив батьків на навчальний процес

Батьки не можуть забороняти будь що - вони повинні спілкуватися та вносити свої пропозиції. Якщо батьки не схвалюють наприклад той чи інший підручник - вони повинні запропонувати заміну, обговорити разом аналог, а не категорично "впиратися рогом". Проте: рішення, яким має бути підручник приймає виключно вчитель.pic

Можлива також індивідуальна програма для дитини, якщо є проблеми з поведінкою чи роботою в класі. Але знову ж: спільним рішенням.

І знову ж варто підкреслити: всі новації були прописані на законодавчому рівні.

Олена Рибінська
переглядів: 775

<< попередній матеріал    список   


Додати коментар
avatar Ваше ім'я

Email (при потребі, не публікується)

Tекст коментаря

CAPTCHA Image
інша картинка
Введіть набір цифр з картинки

`

Переконайтесь, що ваше повідомлення не порушує норм моралі та правил коментування на сайті

Інші публікації у розділі:

// 25.09.2017
<a href='/Info/?id=73249' >Дитина не хоче йти до школи: ТОП-5 порад, щоб малюку подобалося навчання</a>

Дитина не хоче йти до школи: ТОП-5 порад, щоб малюку подобалося навчання (переглядів: 1615)

"Не хочу в школу!", "Не піду туди!", "Не хочу нікого зі школи бачити!" - фрази, котрі більшості батькам доводилося чути не раз від своїх школяриків. Як полегшити дитині адаптацію до колективу та привити любов до знань та школи - читайте далі.
// 31.08.2017
<a href='/Info/?id=84661' >У 2018 році масштабне перенавчання пройдуть вчителі першокласників</a>

У 2018 році масштабне перенавчання пройдуть вчителі першокласників (переглядів: 963)

таке нововведення від Міністерства освіти України чекає вже з наступного року, повідомила міністр Гриневич. Такі зусилля потрібні для подальшого проведення реформи і тому уряд підтримуватиме педагогів.
// 28.08.2017
<a href='/Info/?id=68296' >Як привити дитині любов до книжок? ТОП-5 порад для батьків</a>

Як привити дитині любов до книжок? ТОП-5 порад для батьків (переглядів: 2243)

Скільки пам'ятаю себе - любов до книжки в моїй сім'ї була завжди, від самого малечку і до нині. Читали всі, читали багато, читали все! А що ж робити нині, у розвиток технологій, коли книжки замінюють на гаджети та цифрові забавки? Як навчити дитину читати і любити цей процес та й книжки в цілому - чиайте далі!
// 26.08.2017
<a href='/Info/?id=84526' >Лайфхаки для батьків</a>

Лайфхаки для батьків (переглядів: 1196)

До навчання не так багато й залишилось, а у батьків знову розпочнеться головна біль, бо діти йдуть до школи. Тому ми приготували для вас корисні лайфхаки, які у певній мірі полегшать життя.