rivne1.tv / Проекти / Порадник /
// 02.10.2018

Лісова земля – заготовка і суміші своїми руками

Лісова земля – заготовка і суміші своїми руками Плануючи пересадження кімнатних рослин, ми часто задаємося питанням, яку суміш краще використовувати: покупну або приготовлену самостійно.

Перший варіант - швидкий і зручний, але досвідчені квіткарі самі складають ґрунтові суміші, враховуючи потреби рослин.

До складу більшості таких сумішей входить лісовий ґрунт - так звана листяна земля: легка і пухка, одержувана при перегниванні опалого листя дерев.

Вона не настільки живильна, як перегній або дернова, але добре сприймається рослинами, особливо тими, у яких тонке коріння. Володіючи гарною структурою, повітро- і вологопроникністю, вона часто використовується для розпушення більш щільних субстратів.

Слабокисла реакція листяної землі також пасує більшості рослин, але кислотність можна і знизити додаванням розкислювачів.

НЕ ВСІ ДЕРЕВА ПІДІЙДУТЬ

Листяну землю заготовлюють звичайно восени в листяних лісах і масивах. Для цього злегка згрібають сухе листя і збирають верхній пухкий шар ґрунту.

Кращими є перепріле листя берези, липи, ліщини, ясена, плодових дерев, клена. А от перегній під дубом, каштаном, тополею та вербою збирати не рекомендується через наявність у ньому великої кількості дубильних речовин. Не слід також брати землю під хворими деревами або в молодих посадках - там шар перегною занадто тонкий.

ГОТУЄМО ЛИСТЯНУ ЗЕМЛЮ СВОЇМИ РУКАМИ

Листяну землю нескладно приготувати на садовій ділянці.

Для цього зібране восени листя складають у купи, підтримують їх у вологому стані й періодично перелопачують. Щоб усунути зайву кислотність, вносять попіл. Через два роки утворюється пухка, готова до застосування листяна земля, яку можна використовувати й у саду, і в кімнатному квітництві.

ХВОЙНА ЗЕМЛЯ

Ще один різновид лісового ґрунту, використовуваний у складанні сумішей, - хвойна земля, або перегній з опалої хвої ялини, ялиці, модрини, сосни.

Це пухкий, кислий, малопоживний ґрунт, схожий за структурою на листяну землю, але ще більш повітропроникний. Збирають її у хвойному лісі під підстилкою з голок.

Джерело

переглядів: 2848

<< попередній матеріал    список    наступний матеріал >>Інші публікації у розділі:

// 02.10.2018
<a href='/Info/?id=95021' >Що робити в саду у жовтні?</a>

Що робити в саду у жовтні? (переглядів: 1635)

Жовтень – час важливих садових справ. Завершується черговий сезон, але досвідчені садівники розуміють, що краса саду і його благополуччя у наступному році буде залежати і від того, наскільки правильно, своєчасно і акуратно вирішені всі поточні завдання. Відпочивати ще рано, роботи знайдеться багато.
// 29.09.2018
<a href='/Info/?id=94894' >Куди дівати бадилля після збору врожаю?</a>

Куди дівати бадилля після збору врожаю? (переглядів: 3510)

Багато грядок уже звільняється від посівів. Від деяких рослин залишається велика кількість бадилля. Невже його доведеться викидати? Або можна знайти застосування всьому, що виросло на ділянці?
// 28.09.2018
<a href='/Info/?id=94893' >Підготовка саду до зимівлі</a>

Підготовка саду до зимівлі (переглядів: 1959)

З приходом осені у садівників починаються нові турботи, пов'язані з підготовкою до зими. Ні для кого не секрет, що врожай наступного року закладається восени попереднього. Як усі рослини перезимують, такий і врожай від них слід чекати. Особливо це питання актуальне, коли можлива холодна зима з дуже низькими температурами. А оскільки важко визначити, якою буде наступаюча зима, то садівникам доводиться готуватися до гіршого.
// 27.09.2018
<a href='/Info/?id=94890' >Правильне збирання врожаю моркви</a>

Правильне збирання врожаю моркви (переглядів: 1186)

Морква тим корисніша, чим довше вона залишається на грядці, тому що саме в осінні дні в ній інтенсивно накопичуються живильні речовини й вітаміни. І разом з тим з усіх коренеплодів, мабуть, у моркви, більше чим в інших овочів, від правильності вибору строків збирання залежать і розмір, і якість урожаю, і схоронність коренеплодів узимку.