rivne1.tv / Проекти / Родинний портал «Рівне 1» / Порадник /
// 15.05.2017

Що не варто робити батькам? [ТОП поради мамам і таткам]

Що не варто робити батькам? [ТОП поради мамам і таткам]
Дане зображення не є прямою ілюстрацією до матеріалу.
Я - мама. І я доволі часто нервуюся: як донька в садочку, чи їй не холодно/спекотно, чи поїла, чи встигає в навчанні і т.д. Але найбільш з'їдає нервових клітин...переживання чи правильно я її виховую? Чи вірно говорю з нею, даю поради, чи не проживаю за неї її життя? І думаю, я не одинока в своїх переживаннях. І зібрала в статті нижче днекілька корисних порад, котрі направлять нас, батьків, в потрібному напрямку.

1. Світ не крутиться довкола дитиниСаме так, я не помилилася. Народження малюка чи не найголовніша подія в кожній родині, проте на цьому сенс усіх життів не сходиться. Ви оточуєте дитя любов"ю та турботою, проте ваш батьківський авторитет повинен залишитися найголовнішим. Адже саме слово тата і мами встановлює певні межі, заборони та просте "ні", до котрого дитина повинна дослухатися. Та окрім заборон дитина повинна розвиватися не в рамках, а ще й з вашою лопомогою та підтримкою.pic

2. Великі суми грошей - не для дітей


Гроші не прикраса, а засіб. І пояснити це дітям варто чим раніше. Незважаючи на різноманіття та доступність великої кількості товарів та послуг, грошима розпоряджаються батьки, бо вони їх заробляють. Але не фразами "я дорослий, в мене гроші, а ти ніхто". В жодному випадку! Діти, навіть малі, повинні вчитися цінувати зароблені кошти іншими. Дитині в старшому віці буде важко зрозуміти, чому ви їй не продовужєте купувати дорогу техніку чи прикраси, якщо робили це раніше.


3. Шкодуючи дітей, не довіряти жодної роботи


Робота - важливий аспект життя кожного. І чим раніше це дитина зрозуміє, тим легше їй буде у дорослому житті. Зрозуміло, ви не навантажите малюка пакета з магазину, але допомога із миттям посуду, прибрати іграшки за собою, допомогти по господарству батькам - обома руками "за". Життєво важливий урок, результат якого є праця - це фундамент для самостійного дорослого життя.pic

4. Віддавати = допомагати


Дитина повинна змалечку розуміти - якщо вона може поділится, вона повинна це зробити. І мова не про іграшку у пісочниці, а допомогу тим, в кого менші можливості. Та сама благодійність. Діти, зазвичай, залюбки проявляють співчутливість і тим самим ви закладаєте в ній зерно допомоги на всі роки.


5. Не вимагати від дітей вдячності


Отут ми дуже часто помиляємося, коли не кажемо і не говоримо дитині, що і дорослим треба дякувати. Без перебільшення і перегравання, просте "дякую" від малюка, а розуміння цінності всього довкола зросте так точно. Зокрема, того, що вони мають і отримують.


pic

6. Поводити себе, як розпещена дитина


Саме так, і дорослі так поводяться. То у бажанні отримати нову техніку, машину, рибальське спорядження або ж прикрасу і т.д. І це на очах у власних малюків. Прикладом ви точно їм не будете. Послідкуйте у цих випадках за собою.


7. Обмежувати дитину


Мова про вседозволеність, грубість, пихатість і т.д. Межі і рамки таки повинні бути, адже дитина росте у соціумі, і зневага до інших, таки може повернутися і до неї.


pic

8. Виконувати все, що забажає малюк


Все, що маю - віддам дитині. І тільки їй. А, і ще пожертвую собою. Забудьте це раз і назажди, батьки! Ми такими речами робимо дітей слабкими духом та беззахисними перерд дорослим життям. До речі, в котрому їм до ніг ніхто і нічого не кине. На те ми і батьки, люблячі, щоб мати право на вибір і привчити дитину дослухатися до ваших думок і бажань, а в майбутньому і навколишніх людей.


pic

9. Дарувати незаслужені подарунки


Тільки не плач, буде нова іграшка. А, у Христинки вже є нова модель телефону - та звісно, з татом щось вигадаємо. Тільки не плач, тільки не роби істерик. Знайомо? Дарунки і покупки тоді доречні, коли сам "дарувальник" проявив таке бажання і можливості, а не коли дитина ледь не шантажем вимагає свого.


10. Знімати відповідальність


Ну бо ж мала/малий ще, виросте - зрозуміє. Ні! Виросте, та не зрозуміє. Тільки відповідальність, до котрої привчають змалк - у дорослому житті дасть свої плоди. Важливість своїх дій та вчинків - ось основне, чому варто навчити дитину.


P.S. І всі слова та твердження ніби зрозумілі та прості. Але тільки систематично вкладаючи та говорячи їх дитині, ми таки зможемо побачити результат згодом. Хоч непросто, хоч часом і руки опускаються, але діти - це благодатний грунт. І все, що ми в них вкладемо, тим і будемо пишатися у майбутньому.
Олена Рибінська
переглядів: 343

<< попередній матеріал    список    наступний матеріал >>Інші публікації у розділі:

// 27.06.2018
<a href='/Info/?id=91994' >Спілкування у родині - секрети успіху батьків та дітей [ПОРАДИ]</a>

Спілкування у родині - секрети успіху батьків та дітей [ПОРАДИ] (переглядів: 799)

Не тільки окремих сімей, а й суспільства загалом. Проблема дитячої агресії розввається і торкається чи не кожного. Спалахи люті та бажання руйнувати, провокують батьків ізолювати дитину або ж відсторонити від зайвого спілкування із однолітками. Але що робити, аби попередити такі прояви характеру та особистості? Читайте далі.
// 26.06.2018
<a href='/Info/?id=91132' >"3 хвилини" - правило, котре може чимало змінити у стосунках із дітьми </a>

"3 хвилини" - правило, котре може чимало змінити у стосунках із дітьми (переглядів: 252)

Три хвилини - багато чи мало? А якщо я вам скажу, що ось ці заповітні три хвилинки можуть багато чого змінити у ваших стосунках із дітьми. Як пояснюють це психологи - читайте далі.
// 27.05.2018
<a href='/Info/?id=77486' >Що повинні знати діти про спілкування із незнайомцями? [ПОРАДИ]</a>

Що повинні знати діти про спілкування із незнайомцями? [ПОРАДИ] (переглядів: 2600)

У наш неспокійний час діти повинні бути максимально уважними на вулиці та знати елементарні правила поведінки із незнайомцями. І саме ми, батьки, повинні їх навчити цьому. Що обов'язково потрібно знати дітям про спілкування із незнайомцями - читайте далі.
// 15.05.2018
<a href='/Info/?id=84823' >Як ми несвідомо привчаємо дітей терпіти насильство?</a>

Як ми несвідомо привчаємо дітей терпіти насильство? (переглядів: 1708)

Про насильство, зазвичай, батьки із дітьми не говорять. Або вже після випадку, котрий може трапитися або ж чекають відповідного віку. Але разом з тим, щодня, мимоволі ми вносимо у життя дітей фрази, котрі таки можуть "зламати" їх психологічно, просто завдяки тому, що повторюються часто та систематично. Що ж саме ми робимо не так - читайте далі.