rivne1.tv / Проекти / Родинний портал «Рівне 1» / Порадник /
// 15.05.2017

Що не варто робити батькам? [ТОП поради мамам і таткам]

Що не варто робити батькам? [ТОП поради мамам і таткам]
Дане зображення не є прямою ілюстрацією до матеріалу.
Я - мама. І я доволі часто нервуюся: як донька в садочку, чи їй не холодно/спекотно, чи поїла, чи встигає в навчанні і т.д. Але найбільш з'їдає нервових клітин...переживання чи правильно я її виховую? Чи вірно говорю з нею, даю поради, чи не проживаю за неї її життя? І думаю, я не одинока в своїх переживаннях. І зібрала в статті нижче днекілька корисних порад, котрі направлять нас, батьків, в потрібному напрямку.

1. Світ не крутиться довкола дитиниСаме так, я не помилилася. Народження малюка чи не найголовніша подія в кожній родині, проте на цьому сенс усіх життів не сходиться. Ви оточуєте дитя любов"ю та турботою, проте ваш батьківський авторитет повинен залишитися найголовнішим. Адже саме слово тата і мами встановлює певні межі, заборони та просте "ні", до котрого дитина повинна дослухатися. Та окрім заборон дитина повинна розвиватися не в рамках, а ще й з вашою лопомогою та підтримкою.pic

2. Великі суми грошей - не для дітей


Гроші не прикраса, а засіб. І пояснити це дітям варто чим раніше. Незважаючи на різноманіття та доступність великої кількості товарів та послуг, грошима розпоряджаються батьки, бо вони їх заробляють. Але не фразами "я дорослий, в мене гроші, а ти ніхто". В жодному випадку! Діти, навіть малі, повинні вчитися цінувати зароблені кошти іншими. Дитині в старшому віці буде важко зрозуміти, чому ви їй не продовужєте купувати дорогу техніку чи прикраси, якщо робили це раніше.


3. Шкодуючи дітей, не довіряти жодної роботи


Робота - важливий аспект життя кожного. І чим раніше це дитина зрозуміє, тим легше їй буде у дорослому житті. Зрозуміло, ви не навантажите малюка пакета з магазину, але допомога із миттям посуду, прибрати іграшки за собою, допомогти по господарству батькам - обома руками "за". Життєво важливий урок, результат якого є праця - це фундамент для самостійного дорослого життя.pic

4. Віддавати = допомагати


Дитина повинна змалечку розуміти - якщо вона може поділится, вона повинна це зробити. І мова не про іграшку у пісочниці, а допомогу тим, в кого менші можливості. Та сама благодійність. Діти, зазвичай, залюбки проявляють співчутливість і тим самим ви закладаєте в ній зерно допомоги на всі роки.


5. Не вимагати від дітей вдячності


Отут ми дуже часто помиляємося, коли не кажемо і не говоримо дитині, що і дорослим треба дякувати. Без перебільшення і перегравання, просте "дякую" від малюка, а розуміння цінності всього довкола зросте так точно. Зокрема, того, що вони мають і отримують.


pic

6. Поводити себе, як розпещена дитина


Саме так, і дорослі так поводяться. То у бажанні отримати нову техніку, машину, рибальське спорядження або ж прикрасу і т.д. І це на очах у власних малюків. Прикладом ви точно їм не будете. Послідкуйте у цих випадках за собою.


7. Обмежувати дитину


Мова про вседозволеність, грубість, пихатість і т.д. Межі і рамки таки повинні бути, адже дитина росте у соціумі, і зневага до інших, таки може повернутися і до неї.


pic

8. Виконувати все, що забажає малюк


Все, що маю - віддам дитині. І тільки їй. А, і ще пожертвую собою. Забудьте це раз і назажди, батьки! Ми такими речами робимо дітей слабкими духом та беззахисними перерд дорослим життям. До речі, в котрому їм до ніг ніхто і нічого не кине. На те ми і батьки, люблячі, щоб мати право на вибір і привчити дитину дослухатися до ваших думок і бажань, а в майбутньому і навколишніх людей.


pic

9. Дарувати незаслужені подарунки


Тільки не плач, буде нова іграшка. А, у Христинки вже є нова модель телефону - та звісно, з татом щось вигадаємо. Тільки не плач, тільки не роби істерик. Знайомо? Дарунки і покупки тоді доречні, коли сам "дарувальник" проявив таке бажання і можливості, а не коли дитина ледь не шантажем вимагає свого.


10. Знімати відповідальність


Ну бо ж мала/малий ще, виросте - зрозуміє. Ні! Виросте, та не зрозуміє. Тільки відповідальність, до котрої привчають змалк - у дорослому житті дасть свої плоди. Важливість своїх дій та вчинків - ось основне, чому варто навчити дитину.


P.S. І всі слова та твердження ніби зрозумілі та прості. Але тільки систематично вкладаючи та говорячи їх дитині, ми таки зможемо побачити результат згодом. Хоч непросто, хоч часом і руки опускаються, але діти - це благодатний грунт. І все, що ми в них вкладемо, тим і будемо пишатися у майбутньому.
Олена Рибінська
переглядів: 215

<< попередній матеріал    список    наступний матеріал >>


Додати коментар
avatar Ваше ім'я

Email (при потребі, не публікується)

Tекст коментаря

CAPTCHA Image
інша картинка
Введіть набір цифр з картинки

`

Переконайтесь, що ваше повідомлення не порушує норм моралі та правил коментування на сайті


Інші публікації у розділі:

// 15.05.2018
<a href='/Info/?id=84823' >Як ми несвідомо привчаємо дітей терпіти насильство?</a>

Як ми несвідомо привчаємо дітей терпіти насильство? (переглядів: 1579)

Про насильство, зазвичай, батьки із дітьми не говорять. Або вже після випадку, котрий може трапитися або ж чекають відповідного віку. Але разом з тим, щодня, мимоволі ми вносимо у життя дітей фрази, котрі таки можуть "зламати" їх психологічно, просто завдяки тому, що повторюються часто та систематично. Що ж саме ми робимо не так - читайте далі.
// 21.04.2018
<a href='/Info/?id=89987' >Як вберегти дітей та підлітків від кіберзлочинців?</a>

Як вберегти дітей та підлітків від кіберзлочинців? (переглядів: 242)

В нинішній час, коли соціальні мережі перебувають на піку популярності, особливо важливо впевнитись, що безпеці дітей нічого не загрожує. Якщо ваша дитина вже досягла того віку, коли може користуватись інтернетом, необхідно навчити її кільком простим правилам безпеки у віртуальному світі, а також зробити все, що залежить від вас самих.
// 20.04.2018
<a href='/Info/?id=89986' >Як досягти того, щоб діти вас слухали?</a>

Як досягти того, щоб діти вас слухали? (переглядів: 328)

Ви з легкістю привертаєте та втримуєте увагу колег та начальства, однак ваш маленький син навіть не веде вухом, коли ви йому щось кажете? Ви далеко не єдині в подібній ситуації. Кожна сім’я проходить через етап, коли дитина вчиться слухати і чути те, що їй говорять. Комусь це дається легше, комусь важче, однак кожен малюк ставить перед своїми батьками завдання навчитися доносити до нього свої слова. Якщо потребуєте допомоги в цій нелегкій справі, спробуйте прислухатись до наших порад.
// 28.03.2018
<a href='/Info/?id=80867' >Працююча мама: як не "з'їсти" себе докорами сумління?</a>

Працююча мама: як не "з'їсти" себе докорами сумління? (переглядів: 1230)

"Ти мачуха!", "Як ти могла вийти на роботу, ти дитині потрібна!", "Їй кар'єра важливіша за дитину!" Зізнайтеся, мами, доводилося вам чи вашим знайомим чути та відчувати щось подібне? Дозволю собі припущення - так! І не раз і у різноманітних інтерпретаціях. Так що робити матусі - і гроші не зайві, і себе реалізовувати можна і з дитиною встигати. Спробуємо розібратися далі.