rivne1.tv / Проекти / Родинний портал «Рівне 1» / Порадник /
// 15.05.2017

Що не варто робити батькам? [ТОП поради мамам і таткам]

Що не варто робити батькам? [ТОП поради мамам і таткам]
Дане зображення не є прямою ілюстрацією до матеріалу.
Я - мама. І я доволі часто нервуюся: як донька в садочку, чи їй не холодно/спекотно, чи поїла, чи встигає в навчанні і т.д. Але найбільш з'їдає нервових клітин...переживання чи правильно я її виховую? Чи вірно говорю з нею, даю поради, чи не проживаю за неї її життя? І думаю, я не одинока в своїх переживаннях. І зібрала в статті нижче днекілька корисних порад, котрі направлять нас, батьків, в потрібному напрямку.

1. Світ не крутиться довкола дитиниСаме так, я не помилилася. Народження малюка чи не найголовніша подія в кожній родині, проте на цьому сенс усіх життів не сходиться. Ви оточуєте дитя любов"ю та турботою, проте ваш батьківський авторитет повинен залишитися найголовнішим. Адже саме слово тата і мами встановлює певні межі, заборони та просте "ні", до котрого дитина повинна дослухатися. Та окрім заборон дитина повинна розвиватися не в рамках, а ще й з вашою лопомогою та підтримкою.pic

2. Великі суми грошей - не для дітей


Гроші не прикраса, а засіб. І пояснити це дітям варто чим раніше. Незважаючи на різноманіття та доступність великої кількості товарів та послуг, грошима розпоряджаються батьки, бо вони їх заробляють. Але не фразами "я дорослий, в мене гроші, а ти ніхто". В жодному випадку! Діти, навіть малі, повинні вчитися цінувати зароблені кошти іншими. Дитині в старшому віці буде важко зрозуміти, чому ви їй не продовужєте купувати дорогу техніку чи прикраси, якщо робили це раніше.


3. Шкодуючи дітей, не довіряти жодної роботи


Робота - важливий аспект життя кожного. І чим раніше це дитина зрозуміє, тим легше їй буде у дорослому житті. Зрозуміло, ви не навантажите малюка пакета з магазину, але допомога із миттям посуду, прибрати іграшки за собою, допомогти по господарству батькам - обома руками "за". Життєво важливий урок, результат якого є праця - це фундамент для самостійного дорослого життя.pic

4. Віддавати = допомагати


Дитина повинна змалечку розуміти - якщо вона може поділится, вона повинна це зробити. І мова не про іграшку у пісочниці, а допомогу тим, в кого менші можливості. Та сама благодійність. Діти, зазвичай, залюбки проявляють співчутливість і тим самим ви закладаєте в ній зерно допомоги на всі роки.


5. Не вимагати від дітей вдячності


Отут ми дуже часто помиляємося, коли не кажемо і не говоримо дитині, що і дорослим треба дякувати. Без перебільшення і перегравання, просте "дякую" від малюка, а розуміння цінності всього довкола зросте так точно. Зокрема, того, що вони мають і отримують.


pic

6. Поводити себе, як розпещена дитина


Саме так, і дорослі так поводяться. То у бажанні отримати нову техніку, машину, рибальське спорядження або ж прикрасу і т.д. І це на очах у власних малюків. Прикладом ви точно їм не будете. Послідкуйте у цих випадках за собою.


7. Обмежувати дитину


Мова про вседозволеність, грубість, пихатість і т.д. Межі і рамки таки повинні бути, адже дитина росте у соціумі, і зневага до інших, таки може повернутися і до неї.


pic

8. Виконувати все, що забажає малюк


Все, що маю - віддам дитині. І тільки їй. А, і ще пожертвую собою. Забудьте це раз і назажди, батьки! Ми такими речами робимо дітей слабкими духом та беззахисними перерд дорослим життям. До речі, в котрому їм до ніг ніхто і нічого не кине. На те ми і батьки, люблячі, щоб мати право на вибір і привчити дитину дослухатися до ваших думок і бажань, а в майбутньому і навколишніх людей.


pic

9. Дарувати незаслужені подарунки


Тільки не плач, буде нова іграшка. А, у Христинки вже є нова модель телефону - та звісно, з татом щось вигадаємо. Тільки не плач, тільки не роби істерик. Знайомо? Дарунки і покупки тоді доречні, коли сам "дарувальник" проявив таке бажання і можливості, а не коли дитина ледь не шантажем вимагає свого.


10. Знімати відповідальність


Ну бо ж мала/малий ще, виросте - зрозуміє. Ні! Виросте, та не зрозуміє. Тільки відповідальність, до котрої привчають змалк - у дорослому житті дасть свої плоди. Важливість своїх дій та вчинків - ось основне, чому варто навчити дитину.


P.S. І всі слова та твердження ніби зрозумілі та прості. Але тільки систематично вкладаючи та говорячи їх дитині, ми таки зможемо побачити результат згодом. Хоч непросто, хоч часом і руки опускаються, але діти - це благодатний грунт. І все, що ми в них вкладемо, тим і будемо пишатися у майбутньому.
Олена Рибінська
переглядів: 495

<< попередній матеріал    список    наступний матеріал >>Інші публікації у розділі:

// 13.11.2018
<a href='/Info/?id=96199' >5 явних ознак, що дитина вживає наркотичні речовини</a>

5 явних ознак, що дитина вживає наркотичні речовини (переглядів: 134)

Про деякі речі не хочеться навіть згадувати, бо страшно уявити, що ЦЕ може торкнутися твоєї сім'ї і твоїх дітей. У цей «чорний список» входять і наркотики. Однак нам, батькам, не варто ховатися від проблем.
// 12.11.2018
<a href='/Info/?id=96163' >4 фрази, які вбивають самооцінку вашої дитини</a>

4 фрази, які вбивають самооцінку вашої дитини (переглядів: 124)

Батьки завжди бажають добра своїм дітям. Але часом одним необережним словом або фразою вони можуть не тільки вдарити по самооцінці, а й травмувати психіку маленької людини, навіть не підозрюючи цього. Які фрази ні в якому разі не можна говорити дитині?
// 05.09.2018
<a href='/Info/?id=94214' >Поведінка насторожує: коли дитині варто відвідати психолога</a>

Поведінка насторожує: коли дитині варто відвідати психолога (переглядів: 410)

Кожна дитина - індивідуальність, тому її психіка може по-різному реагувати на навколишній світ. Нервова система дитини зазнає великих навантажень, адже вона часто стикається з незнайомими для неї ситуаціями. Завдання батьків - допомогти їй адаптуватися й навчити правильно реагувати на ситуації, в яких вона опиняється. Часті прояви агресії та істерик, замкненість, плаксивість не повинні залишатися без уваги. При частому прояві нестандартних психічних реакцій батьки обов'язково повинні показати дитину фахівцеві.
// 04.09.2018
<a href='/Info/?id=94193' >Вашу дитину сварять чужі люди. Як діяти?</a>

Вашу дитину сварять чужі люди. Як діяти? (переглядів: 564)

Таке нерідко зустрічається в пісочниці, в дитячому садку, школі. Давайте подивимося, як можна повести себе в подібній ситуації, тому що для дитини вкрай важливо, як прореагують батьки.