rivne1.tv / Проекти / Родинний портал «Рівне 1» / Порадник /
// 01.06.2018

"Засмаглий мазохізм": як не наробити біди у гонитві за бронзовим відтінком шкіри?

"Засмаглий мазохізм": як не наробити біди у гонитві за бронзовим відтінком шкіри? Не "засмажитися" в прямому сенсі цього слова. Літо розпочалося, сонце припікає і відпочинок на пляжі, біля води стає звичним. Та часто відпочиваючи ми можемо забути про безпеку - як свою так і дитячу. Зокрема, що стосується прийняття сонячних ванн. Як із розумом відпочити та не нашкодити здоров'ю - читайте далі.

Сонячні промені можуть як укріпити організм так і нанести непоправної шкоди. Користь - знищується чимало хвороботворних організмів, під дією ультрафіолету виробляється вітамін D3 та чимало іншого. А от шкода - доходити може навіть до ракових мутацій клітин шкіри.pic

Малюкам засмага корисна, адже підсилює роботу імунної системи та покращує обмін речовин в організмі. Ультрафіолет покращує шкірне дихання, активізується робота кори надниркових залоз, стає сильнішою постачання міокарда киснем, а також підвищується його скорочувальна здатність.pic Проте разом зі всіма корисними моментами варто пам'ятати - перебування дитини під прямими сонячними променями має бути обмеженим! До п'яти років дітки чутливі до ультрафіолетового випромінювання. До року під прямими сонячними променями взагалі не варто засмагати, а краще перебувати у тіні чи під парасолею. З немовлям виходьте на прогулянку чи пляж рано зранку або ж ввечері.pic

Тривалі сонячні ванни можуть призвести до сонячних опіків, які в свою чергу можуть спровокувати ракові пошкодження шкіри, а також раннє старіння шкіри. Не слід забувати і про небезпеку сонячного або теплового удару.pic

Правила перебування на відкритому сонці

1. Не перебувати з дитиною під прямми сонячними променями більше 20 хвилин.

2. Головний убір - обов'язково!

3. Одяг повинен бути із натуральних тканин, вільного крою

4. Сонцезахисний засіб на відкриті ділянки шкіри - правило №1. Для дітей - спеціальну лінійку засобів із сильнішим SPF-фактором. (від 30 до 50)

5. Оптимальний час: з 8.00-11.00, 16.00-20.00

7. Перебування у воді також 20 хвилин (сонячні опіки можна отримати і у водоймі, адже промені відбиваються від поверхні води)

8. Сонцезахисні окуляри і собі і дітям. Умова: не просто пластик, а якісні із професійним UV-покриттям і захистом. Дитячі особливо необхідні, адже бо їхні кришталики отримують більше ультрафіолету, ніж у дорослих.

9. Рясне пиття! Але обов'язково - чиста, не солодка вода. Може бути навіть слабогазована. Уникайте пакетованих нектарів, кольорової газованої води і т.п.pic

Відпочивайте із розумом та насолоджуйтеся літом!

Олена Рибінська
переглядів: 1467

<< попередній матеріал    список    наступний матеріал >>Інші публікації у розділі:

// 11.12.2018
<a href='/Info/?id=97011' >Що подарувати рідним на День святого Миколая? Поради рівнянам.</a>

Що подарувати рідним на День святого Миколая? Поради рівнянам. (переглядів: 70)

За легендою Святий Миколай у ніч з 18 на 19 грудня залишає подарунки під подушкою діткам, які вели себе чемно та були слухняними весь рік.
// 08.12.2018
<a href='/Info/?id=96855' >Як визначити групу крові дитини (таблиця)</a>

Як визначити групу крові дитини (таблиця) (переглядів: 9747)

Як відомо, кожна з груп крові формується у дитини ще в утробі матері, відразу після зачаття. Таким чином, від своїх батьків ми отримуємо певний код і живемо з ним все життя.
// 05.12.2018
<a href='/Info/?id=96829' >11 прикмет про сімейне життя: що не можна робити чоловікові і дружині</a>

11 прикмет про сімейне життя: що не можна робити чоловікові і дружині (переглядів: 1562)

Щоб сімейне життя було легким, спокійним та без зрад, наші предки прикладали багато зусиль. У тому числі вірили в прикмети, над якими сьогодні можна посміятися. А можна і задуматися, чому саме так потрібно було робити дружині, щоб чоловік не задивлявся на інших жінок?
// 19.11.2018
<a href='/Info/?id=96352' >Хто кому і ким доводиться після весілля</a>

Хто кому і ким доводиться після весілля (переглядів: 450)

Правду кажуть: ти одружуєшся або виходиш заміж не тільки за кохану людину, але й за його сім'ю. В результаті - як тільки пролунав марш Мендельсона кількість родичів у подружжя різко зросла.