rivne1.tv / Проекти / Родинний портал «Рівне 1» / Порадник /
// 21.03.2017

Інклюзивна освіта: що варто знати батькам?

Інклюзивна освіта: що варто знати батькам? В Україні лише в небагатьох школах функціонують інклюзивні класи. Проте, аби вони з'являлися потрібні запити від батьків та їхні заяви.

Як повідомляє ресурс МЦРЛ Україна, батьки, котрі хочуть цього року влаштувати дитину в школу, повинні потурбуватися вже зараз. Адже для формування інклюзивних класів потрібен час та кошти на їх підготовку.pic

З урахуванням терміну формування шкільного бюджету, подавати заяви потрібно не пізніше квітня.

Під підготовкою інклюзивних класів розуміється комплексна підготовка: обладнання, розробка програм, підбір та навчання асистентів вчителів тощо. Всі ці аспекти потребують витрат, які мають плануватися завчасно. Тому хочемо акцентувати увагу батьків на завчасному зверненні до шкіл.

Хоча й не всі школи обладнані, проте писати заяви варто, наголошують в громадській організації, адже для зрушення цього процесу потрібні запити. Наразі батьки можуть звернутися до шкіл в їхніх районах, щоб отримати інформацію, написати заяву щодо навчання їхньої дитини.pic Також, відповідно до Закону України "Про внесення змін до деяких законів України про освіту щодо організації інклюзивного навчання "Громадянам України незалежно від раси, кольору шкіри, особливостей інтелектуального, соціального і фізичного розвитку особистості, ... ознак забезпечується доступність і безоплатність здобуття повної загальної середньої освіти у державних і комунальних навчальних закладах."

Відмовити дітям у навчанні не мають права. Знайте свої права та вчасно звертайтеся до навчальних закладів.

Олена Демчук
переглядів: 1550

<< попередній матеріал    список    наступний матеріал >>Додати коментар
avatar Ваше ім'я

Email (при потребі, не публікується)

Tекст коментаря

CAPTCHA Image
інша картинка
Введіть набір цифр з картинки

`

Переконайтесь, що ваше повідомлення не порушує норм моралі та правил коментування на сайті

Інші публікації у розділі:

// 24.03.2018
<a href='/Info/?id=68296' >Як привити дитині любов до книжок? ТОП-5 порад для батьків</a>

Як привити дитині любов до книжок? ТОП-5 порад для батьків (переглядів: 2361)

Скільки пам'ятаю себе - любов до книжки в моїй сім'ї була завжди, від самого малечку і до нині. Читали всі, читали багато, читали все! А що ж робити нині, у розвиток технологій, коли книжки замінюють на гаджети та цифрові забавки? Як навчити дитину читати і любити цей процес та й книжки в цілому - чиайте далі!
// 06.10.2017
<a href='/Info/?id=85655' >Педагогіка партнерства: польський досвід спілкування вчителів з батьками</a>

Педагогіка партнерства: польський досвід спілкування вчителів з батьками (переглядів: 906)

Для України такий термін новий і незвичний. Які партнери, з ким спілкуватися? Даний термін з'явився у формулі Нової української школи, де зазначається, що "в основі педагогіки партнерства – спілкування, взаємодія та співпраця між учителем, учнем і батьками".
// 25.09.2017
<a href='/Info/?id=73249' >Дитина не хоче йти до школи: ТОП-5 порад, щоб малюку подобалося навчання</a>

Дитина не хоче йти до школи: ТОП-5 порад, щоб малюку подобалося навчання (переглядів: 1712)

"Не хочу в школу!", "Не піду туди!", "Не хочу нікого зі школи бачити!" - фрази, котрі більшості батькам доводилося чути не раз від своїх школяриків. Як полегшити дитині адаптацію до колективу та привити любов до знань та школи - читайте далі.
// 31.08.2017
<a href='/Info/?id=84661' >У 2018 році масштабне перенавчання пройдуть вчителі першокласників</a>

У 2018 році масштабне перенавчання пройдуть вчителі першокласників (переглядів: 1042)

таке нововведення від Міністерства освіти України чекає вже з наступного року, повідомила міністр Гриневич. Такі зусилля потрібні для подальшого проведення реформи і тому уряд підтримуватиме педагогів.