rivne1.tv / Проекти / Святкові канікули /
// 09.03.2018

теги: Рівне 1, Тарас Шевченко

Потрібно прочитати кожному: 5 маловідомих творів Т.Г. Шевченка

Потрібно прочитати кожному: 5 маловідомих творів Т.Г. Шевченка
Дане зображення не є прямою ілюстрацією до матеріалу.
Всі ми знаємо, що в березні народився такий відомий український поет Тарас Шевченко і в ці дні проводять безліч заходів присвячених йому. Тому, ми вирішили на честь дня народження легендарного поета обрати список його маловідомих творів.

Обрали твори, які не просять читати на уроках в школі та університеті і рідко цитують в статтях. Читайте 5 найбільш захоплюючих маловідомих творів Тараса Шевченка.

«Відьма»

Одна з маловідомих балад Шевченка, в якій він зачіпає свою улюблену тему - стосунки між простими селянськими дівчатами та багатими панами. Зовсім короткий твір і читається легко. Воно було видано два рази з різними кінцівками, тому, якщо ви знайдете раннє видання вірша, не дивуйтеся тому, що початкова назва тексту - «Осика». Саме під цим деревом ховали відьом в селах за часів Шевченка.

«Лілея»

Ще один маловідомий твір Тараса Шевченка. Вірш про прекрасну квітку, який розповідає про те, що раніше вона могла жити, дихати і бігати. Адже лілія раніше була безневинною дівчиною, яку за життя зневажали сусіди, тому що вона була незаконно народженою дочкою пана. Краса і трагічність в цій історії майстерно передані геніальним автором.

«Княжна»

Найраніший вірш поета, який був спочатку написаний на десяти аркушах паперу без назви, і потім переписаний автором практично повністю. Цю поему кілька разів переписував сам Шевченко, а виправляли вже його послідовники. Але сюжет залишався в корені незмінним, оповідав про княжну і непутящого князя. Текст показує, що навіть дочка багатих батьків могла відчути позбавлення життя.

«Русалка»

Красива поема Тараса Шевченка, яка використовує фольклорні елементи. Вірш занурює читача в казку, але так само, як і всі твори Шевченка, пронизана почуттями і драмою. Історія з такою красивою назвою нагадує нам мультфільми та казки про прекрасних морських німф, але Шевченко вклав в короткий твір набагато більше сенсу.

«Сова»

Одна з маловідомих поем Тараса Шевченка, яка оповідає про драматичну історію краще будь-якого довгого тексту, написаного в прозі. Вона була створена поетом після поїздки в Україну. Багато критиків називають поему «однією з найглибших і несамовитих поем поета». У поемі йдеться про трагічну долю матері, у якої забрали єдиного сина на війну.

З'являється багато нових гідних книг, але класика залишається класикою. Тарас Шевченко був геніальним поетом, чого не можна не визнати і не віддати належне.

Олена Грицаюк
переглядів: 2487

<< попередній матеріал    список    наступний матеріал >>Інші публікації у розділі:

// 16.10.2018
<a href='/Info/?id=95375' >Захисна нитка на руці: як вибрати колір і правильно зав'язати браслет-оберіг</a>

Захисна нитка на руці: як вибрати колір і правильно зав'язати браслет-оберіг (переглядів: 80)

Чи помічали ви, що сьогодні багато людей носять дивні браслети з ниток на руці. Просто зав'язана ниточка і все. Виявляється, це - потужний оберіг, здатний захистити від зла. Як його правильно зробити і який колір вибрати, читайте нижче.
// 14.10.2018
<a href='/Info/?id=72967' >Привітання з Днем Захисника України</a>

Привітання з Днем Захисника України (переглядів: 4485)

14 жовтня всі українці відзначають славне свято День Захисника України. Тому не забудьте привітати своїх рідних, коханих та улюблених захисників.
// 12.10.2018
<a href='/Info/?id=95301' >Новосілля за всіма правилами: 7 прикмет для щастя в новому будинку</a>

Новосілля за всіма правилами: 7 прикмет для щастя в новому будинку (переглядів: 400)

Новосілля - дуже хвилююча і радісна подія для всієї родини, хоча і вельми клопітка. Переїзд - це можливість почати життя з чистого аркуша, тому з цією подією пов'язано багато прикмет і повір'їв. Що потрібно знати, щоб в новому будинку оселилися радість, щастя і достаток?
// 12.10.2018
<a href='/Info/?id=94704' >Що важливо знати про людей, народжених в жовтні</a>

Що важливо знати про людей, народжених в жовтні (переглядів: 539)

Якими ж рисами характеру володіють люди, народжені в жовтні?