rivne1.tv / Проекти / Святкові канікули /
// 09.03.2018

теги: Рівне 1, Тарас Шевченко

Потрібно прочитати кожному: 5 маловідомих творів Т.Г. Шевченка

Потрібно прочитати кожному: 5 маловідомих творів Т.Г. Шевченка
Дане зображення не є прямою ілюстрацією до матеріалу.
Всі ми знаємо, що в березні народився такий відомий український поет Тарас Шевченко і в ці дні проводять безліч заходів присвячених йому. Тому, ми вирішили на честь дня народження легендарного поета обрати список його маловідомих творів.

Обрали твори, які не просять читати на уроках в школі та університеті і рідко цитують в статтях. Читайте 5 найбільш захоплюючих маловідомих творів Тараса Шевченка.

«Відьма»

Одна з маловідомих балад Шевченка, в якій він зачіпає свою улюблену тему - стосунки між простими селянськими дівчатами та багатими панами. Зовсім короткий твір і читається легко. Воно було видано два рази з різними кінцівками, тому, якщо ви знайдете раннє видання вірша, не дивуйтеся тому, що початкова назва тексту - «Осика». Саме під цим деревом ховали відьом в селах за часів Шевченка.

«Лілея»

Ще один маловідомий твір Тараса Шевченка. Вірш про прекрасну квітку, який розповідає про те, що раніше вона могла жити, дихати і бігати. Адже лілія раніше була безневинною дівчиною, яку за життя зневажали сусіди, тому що вона була незаконно народженою дочкою пана. Краса і трагічність в цій історії майстерно передані геніальним автором.

«Княжна»

Найраніший вірш поета, який був спочатку написаний на десяти аркушах паперу без назви, і потім переписаний автором практично повністю. Цю поему кілька разів переписував сам Шевченко, а виправляли вже його послідовники. Але сюжет залишався в корені незмінним, оповідав про княжну і непутящого князя. Текст показує, що навіть дочка багатих батьків могла відчути позбавлення життя.

«Русалка»

Красива поема Тараса Шевченка, яка використовує фольклорні елементи. Вірш занурює читача в казку, але так само, як і всі твори Шевченка, пронизана почуттями і драмою. Історія з такою красивою назвою нагадує нам мультфільми та казки про прекрасних морських німф, але Шевченко вклав в короткий твір набагато більше сенсу.

«Сова»

Одна з маловідомих поем Тараса Шевченка, яка оповідає про драматичну історію краще будь-якого довгого тексту, написаного в прозі. Вона була створена поетом після поїздки в Україну. Багато критиків називають поему «однією з найглибших і несамовитих поем поета». У поемі йдеться про трагічну долю матері, у якої забрали єдиного сина на війну.

З'являється багато нових гідних книг, але класика залишається класикою. Тарас Шевченко був геніальним поетом, чого не можна не визнати і не віддати належне.

Олена Грицаюк
переглядів: 2386

<< попередній матеріал    список    наступний матеріал >>Інші публікації у розділі:

// 20.08.2018
<a href='/Info/?id=93722' >6 ознак того, що в будинку накопичилося багато негативної енергії</a>

6 ознак того, що в будинку накопичилося багато негативної енергії (переглядів: 17)

Помітили, що вам важко перебувати вдома? У рідних стінах ви відчуваєте спустошення і депресію? Може у вашому будинку накопичилося занадто багато негативу?
// 17.08.2018
<a href='/Info/?id=93662' >7 сучасних прикмет, які завжди збуваються</a>

7 сучасних прикмет, які завжди збуваються (переглядів: 160)

Ви вірите в прикмети? Розсипаною сіллю і чорною кішкою вже давно нікого не здивуєш, але є ряд сучасних прикмет, які збуваються із регулярністю. Отже, які 7 прикмет потрібно обов'язково знати, щоб уникнути неприємностей?
// 17.08.2018
<a href='/Info/?id=82250' >Коли б'ється посуд: 10 прикмет, які допоможуть зберегти щастя у домі</a>

Коли б'ється посуд: 10 прикмет, які допоможуть зберегти щастя у домі (переглядів: 4185)

Посуд б'ється на щастя. Так кажуть кожен раз, коли в будинку розбивається чергова чашка або тарілка. Але чи так це насправді? І що обіцяє, наприклад, розбитий стакан.
// 16.08.2018
<a href='/Info/?id=82128' >Які дерева можна садити біля будинку – прикмети наших предків  </a>

Які дерева можна садити біля будинку – прикмети наших предків (переглядів: 3919)

Існують дерева, які можуть налагодити життя в будинку, а є і такі, які ні в якому разі не можна садити біля житла.