rivne1.tv / Проекти / Святкові канікули /
// 09.03.2018

теги: Рівне 1, Тарас Шевченко

Потрібно прочитати кожному: 5 маловідомих творів Т.Г. Шевченка

Потрібно прочитати кожному: 5 маловідомих творів Т.Г. Шевченка
Дане зображення не є прямою ілюстрацією до матеріалу.
Всі ми знаємо, що в березні народився такий відомий український поет Тарас Шевченко і в ці дні проводять безліч заходів присвячених йому. Тому, ми вирішили на честь дня народження легендарного поета обрати список його маловідомих творів.

Обрали твори, які не просять читати на уроках в школі та університеті і рідко цитують в статтях. Читайте 5 найбільш захоплюючих маловідомих творів Тараса Шевченка.

«Відьма»

Одна з маловідомих балад Шевченка, в якій він зачіпає свою улюблену тему - стосунки між простими селянськими дівчатами та багатими панами. Зовсім короткий твір і читається легко. Воно було видано два рази з різними кінцівками, тому, якщо ви знайдете раннє видання вірша, не дивуйтеся тому, що початкова назва тексту - «Осика». Саме під цим деревом ховали відьом в селах за часів Шевченка.

«Лілея»

Ще один маловідомий твір Тараса Шевченка. Вірш про прекрасну квітку, який розповідає про те, що раніше вона могла жити, дихати і бігати. Адже лілія раніше була безневинною дівчиною, яку за життя зневажали сусіди, тому що вона була незаконно народженою дочкою пана. Краса і трагічність в цій історії майстерно передані геніальним автором.

«Княжна»

Найраніший вірш поета, який був спочатку написаний на десяти аркушах паперу без назви, і потім переписаний автором практично повністю. Цю поему кілька разів переписував сам Шевченко, а виправляли вже його послідовники. Але сюжет залишався в корені незмінним, оповідав про княжну і непутящого князя. Текст показує, що навіть дочка багатих батьків могла відчути позбавлення життя.

«Русалка»

Красива поема Тараса Шевченка, яка використовує фольклорні елементи. Вірш занурює читача в казку, але так само, як і всі твори Шевченка, пронизана почуттями і драмою. Історія з такою красивою назвою нагадує нам мультфільми та казки про прекрасних морських німф, але Шевченко вклав в короткий твір набагато більше сенсу.

«Сова»

Одна з маловідомих поем Тараса Шевченка, яка оповідає про драматичну історію краще будь-якого довгого тексту, написаного в прозі. Вона була створена поетом після поїздки в Україну. Багато критиків називають поему «однією з найглибших і несамовитих поем поета». У поемі йдеться про трагічну долю матері, у якої забрали єдиного сина на війну.

З'являється багато нових гідних книг, але класика залишається класикою. Тарас Шевченко був геніальним поетом, чого не можна не визнати і не віддати належне.

Олена Грицаюк
переглядів: 2696

<< попередній матеріал    список    наступний матеріал >>Інші публікації у розділі:

// 12.12.2018
<a href='/Info/?id=75662' >Гадання на Андрія</a>

Гадання на Андрія (переглядів: 7625 / коментарів: 2)

Завтра, 13 грудня, відзначається одне з найголовніших православних свят - свято Андрія Первозванного. У ніч на Андрія дівчата ворожать, намагаючись довідатися ім’я нареченого.
// 11.12.2018
<a href='/Info/?id=75885' >Що варто встигнути зробити до Нового Року?</a>

Що варто встигнути зробити до Нового Року? (переглядів: 3022)

Незабаром Новий Рік і в кожного з нас безліч справ, які потрібно встигнути зробити до свят. Ми вирішили зробити свій список цікавих справ, які варто встигнути зробити до цього чарівного свята.
// 11.12.2018
<a href='/Info/?id=96976' >10 правил етикету на корпоративі: як не зіпсувати ділову репутацію</a>

10 правил етикету на корпоративі: як не зіпсувати ділову репутацію (переглядів: 138)

Наближаються корпоративи, що ж - це відмінний привід провести час з колегами у неформальній обстановці і повеселитися. Але як вести себе на корпоративній вечірці, щоб потім не було соромно? 10 правил негласного етикету, дотримуючись яких ви не станете червоніти перед колегами після вечірки.
// 10.12.2018
<a href='/Info/?id=96961' >Прикмети перед дорогою і подорожжю: що обіцяє удачу в дорозі, а що біду</a>

Прикмети перед дорогою і подорожжю: що обіцяє удачу в дорозі, а що біду (переглядів: 175)

Сьогодні, як і в давні часи, далека подорож асоціюється з невідомістю і можливими небезпеками. Тому багато прикмет і ритуалів перед дорогою не втратили свою актуальність і в наш час. Кажуть, що якщо їх дотримуватися, то майбутній шлях буде легким, успішним і ви швидше повернетеся додому.