rivne1.tv / Проекти / Святкові канікули /
// 09.03.2018

теги: Рівне 1, Тарас Шевченко

Потрібно прочитати кожному: 5 маловідомих творів Т.Г. Шевченка

Потрібно прочитати кожному: 5 маловідомих творів Т.Г. Шевченка
Дане зображення не є прямою ілюстрацією до матеріалу.
Всі ми знаємо, що в березні народився такий відомий український поет Тарас Шевченко і в ці дні проводять безліч заходів присвячених йому. Тому, ми вирішили на честь дня народження легендарного поета обрати список його маловідомих творів.

Обрали твори, які не просять читати на уроках в школі та університеті і рідко цитують в статтях. Читайте 5 найбільш захоплюючих маловідомих творів Тараса Шевченка.

«Відьма»

Одна з маловідомих балад Шевченка, в якій він зачіпає свою улюблену тему - стосунки між простими селянськими дівчатами та багатими панами. Зовсім короткий твір і читається легко. Воно було видано два рази з різними кінцівками, тому, якщо ви знайдете раннє видання вірша, не дивуйтеся тому, що початкова назва тексту - «Осика». Саме під цим деревом ховали відьом в селах за часів Шевченка.

«Лілея»

Ще один маловідомий твір Тараса Шевченка. Вірш про прекрасну квітку, який розповідає про те, що раніше вона могла жити, дихати і бігати. Адже лілія раніше була безневинною дівчиною, яку за життя зневажали сусіди, тому що вона була незаконно народженою дочкою пана. Краса і трагічність в цій історії майстерно передані геніальним автором.

«Княжна»

Найраніший вірш поета, який був спочатку написаний на десяти аркушах паперу без назви, і потім переписаний автором практично повністю. Цю поему кілька разів переписував сам Шевченко, а виправляли вже його послідовники. Але сюжет залишався в корені незмінним, оповідав про княжну і непутящого князя. Текст показує, що навіть дочка багатих батьків могла відчути позбавлення життя.

«Русалка»

Красива поема Тараса Шевченка, яка використовує фольклорні елементи. Вірш занурює читача в казку, але так само, як і всі твори Шевченка, пронизана почуттями і драмою. Історія з такою красивою назвою нагадує нам мультфільми та казки про прекрасних морських німф, але Шевченко вклав в короткий твір набагато більше сенсу.

«Сова»

Одна з маловідомих поем Тараса Шевченка, яка оповідає про драматичну історію краще будь-якого довгого тексту, написаного в прозі. Вона була створена поетом після поїздки в Україну. Багато критиків називають поему «однією з найглибших і несамовитих поем поета». У поемі йдеться про трагічну долю матері, у якої забрали єдиного сина на війну.

З'являється багато нових гідних книг, але класика залишається класикою. Тарас Шевченко був геніальним поетом, чого не можна не визнати і не віддати належне.

Олена Грицаюк
переглядів: 2038

<< попередній матеріал    список    наступний матеріал >>Додати коментар
avatar Ваше ім'я

Email (при потребі, не публікується)

Tекст коментаря

CAPTCHA Image
інша картинка
Введіть набір цифр з картинки

`

Переконайтесь, що ваше повідомлення не порушує норм моралі та правил коментування на сайті

Інші публікації у розділі:

// 22.03.2018
<a href='/Info/?id=85601' >7 звичок, які висмоктують з нас енергію кожен день</a>

7 звичок, які висмоктують з нас енергію кожен день (переглядів: 1349)

Куди ми направляємо свою увагу, туди і йде наша енергія. І не дивно, що, наприклад, після дня лежання на дивані перед телевізором ми відчуваємо себе втомленими, так немов важко відпрацювали весь день. Нашу енергію «з'їв» блакитний екран.
// 22.03.2018
<a href='/Info/?id=89108' >Українські традиції на Великодні свята</a>

Українські традиції на Великодні свята (переглядів: 163)

Незабаром всі християни святкуватимуть Великдень. Цей день особливий для всіх, принаймні тому, що родина нарешті може зібратися і почастуватися за святковим столом. Не варто також забувати, що це одне з найрадісніших свят, адже символізує початок нового життя. Але чи все ви знаєте про традиції та звичаї святкування Великодня?
// 21.03.2018
<a href='/Info/?id=89151' >10 несподіваних фактів про фараонів Давнього Єгипту, які вразять навіть знавців історії</a>

10 несподіваних фактів про фараонів Давнього Єгипту, які вразять навіть знавців історії (переглядів: 177 / коментарів: 1)

До фараонів у Єгипті ставилися як до богів. Вони були правителями однієї з перших великих цивілізацій, які жили в умовах абсолютної розкоші і володарювання над імперією, подібної до якої світ ніколи не бачив.
// 21.03.2018
<a href='/Info/?id=89116' >Дізнайтеся, який подарунок від Бога дістався вашому знаку зодіаку!</a>

Дізнайтеся, який подарунок від Бога дістався вашому знаку зодіаку! (переглядів: 121)

У стародавніх греків існує легенда, яка містить історію всіх знаків зодіаку, згідно з якою Боги і Богині зробили кожній людині божественний подарунок, щоб допомогти їм в цьому житті.