rivne1.tv / Проекти / Святкові канікули /
// 10.02.2017

теги: Рівне 1, свята, 10 лютого

Яке цікаве свято відзначають 10 лютого?

Яке цікаве свято відзначають 10 лютого?
Дане зображення не є прямою ілюстрацією до матеріалу.
10 лютого відзначається таке цікаве свято як Кудес - день частування домовика.

Назва свята - Кудес (бубни) - вказує на те, що наші предки спілкувалися з домовиком або ж просто веселилися, тішачи слух музикою: Дідусь-сусід! Їж кашу, так хату бережи нашу!

Якщо дідусь-сусід на Кудес залишиться без гостинців, то з доброго зберігача домашнього вогнища, він перетвориться в досить лютого духа. Після вечері завжди залишають за грубкою горщик каші, обкладений гарячим вугіллям, щоб каша не охолола до півночі, коли домовик прийде вечеряти. Годують і примовляють: Господар-батюшка, прийми нашу кашу! І їж пироги - наш будинок бережи!

У цей день відзначається як сам Велес, так і його воїнство. Розповідається про походження Велесич, небесних воїнів Велеса. Зазвичай Велесич шанують дітьми Велеса, Сварожичами, які підкорилися Велесу - главі небесних воїнств. Але є серед них і ті, які зійшли з небес на Землю і оселилися між людьми.

Ті з них, хто потрапив в ліс - стали лісовиками, хто в воду - водяними, хто в полі - польовими, а хто в будинок - будинковими.

Домовик - дух добрий. Зазвичай він - дбайливий господар, що допомагає дружній родині. Іноді вередує, пустує, якщо йому що не до вподоби. Він лякає тих, хто не дбає про домашнє господарство і худобу.

Особлива увага була до котів, оскільки вважалося, що ці тварини єдині мають здатність бачити домовика і спілкуватися з ним, розповідаючи, добре чи погано ставляться до тваринки господарі.

У деяких областях свято відзначається 28 січня.

Окрім цього, сьогодні також відзначають – день народження комфорту, а 10 лютого 2006 р. в Італії відкрилися XX зимні Олімпійські ігри.

Свої іменини сьогодні святкують: Володимир, Георгій, Єфрем, Ігнатій, Ісаакій, Леонтій, Ольга, Федір, Яків.

переглядів: 902

<< попередній матеріал    список    наступний матеріал >>Інші публікації у розділі:

// 20.09.2018
<a href='/Info/?id=71873' >21 вересня - Друга Пречиста: історія свята та прикмети цього дня</a>

21 вересня - Друга Пречиста: історія свята та прикмети цього дня (переглядів: 4981)

21 вересня Православна церква відзначає одне з 12 головних церковних свят - Різдво Пресвятої Богородиці або як його ще називають - Друга Пречиста. А у народі існує ще така назва як "осенина", бо вважається, що з цього дня осінь наступає.
// 20.09.2018
<a href='/Info/?id=71846' > Хто з чоловіків відзначає День Ангела 20 вересня?</a>

Хто з чоловіків відзначає День Ангела 20 вересня? (переглядів: 1875)

Кожна людина має свого Ангела- охоронця, який завжди біля нас. А сьогодні, 20 вересня, свій День Ангела відзначають чоловіки з такими іменами: Олександр, Андрій, Василь, Григорій, Євгеній, Микола, Петро та Степан. Що ж означають всі ці імена?
// 19.09.2018
<a href='/Info/?id=85176' >Михайлове Чудо: що не можна робити сьогодні та прикмети свята</a>

Михайлове Чудо: що не можна робити сьогодні та прикмети свята (переглядів: 9752)

19 вересня всі християни світу святкують Михайлове Чудо.
// 18.09.2018
<a href='/Info/?id=71697' >18 вересня - чию пам'ять вшановує Православна церква?</a>

18 вересня - чию пам'ять вшановує Православна церква? (переглядів: 1543)

18 вересня Православна церква вшановує пам'ять святого пророка Захарії і святої праведної Єлисавети - батьків Іоанна Предтечі.