rivne1.tv / Проекти / Святкові канікули /
// 10.02.2017

теги: Рівне 1, свята, 10 лютого

Яке цікаве свято відзначають 10 лютого?

Яке цікаве свято відзначають 10 лютого?
Дане зображення не є прямою ілюстрацією до матеріалу.
10 лютого відзначається таке цікаве свято як Кудес - день частування домовика.

Назва свята - Кудес (бубни) - вказує на те, що наші предки спілкувалися з домовиком або ж просто веселилися, тішачи слух музикою: Дідусь-сусід! Їж кашу, так хату бережи нашу!

Якщо дідусь-сусід на Кудес залишиться без гостинців, то з доброго зберігача домашнього вогнища, він перетвориться в досить лютого духа. Після вечері завжди залишають за грубкою горщик каші, обкладений гарячим вугіллям, щоб каша не охолола до півночі, коли домовик прийде вечеряти. Годують і примовляють: Господар-батюшка, прийми нашу кашу! І їж пироги - наш будинок бережи!

У цей день відзначається як сам Велес, так і його воїнство. Розповідається про походження Велесич, небесних воїнів Велеса. Зазвичай Велесич шанують дітьми Велеса, Сварожичами, які підкорилися Велесу - главі небесних воїнств. Але є серед них і ті, які зійшли з небес на Землю і оселилися між людьми.

Ті з них, хто потрапив в ліс - стали лісовиками, хто в воду - водяними, хто в полі - польовими, а хто в будинок - будинковими.

Домовик - дух добрий. Зазвичай він - дбайливий господар, що допомагає дружній родині. Іноді вередує, пустує, якщо йому що не до вподоби. Він лякає тих, хто не дбає про домашнє господарство і худобу.

Особлива увага була до котів, оскільки вважалося, що ці тварини єдині мають здатність бачити домовика і спілкуватися з ним, розповідаючи, добре чи погано ставляться до тваринки господарі.

У деяких областях свято відзначається 28 січня.

Окрім цього, сьогодні також відзначають – день народження комфорту, а 10 лютого 2006 р. в Італії відкрилися XX зимні Олімпійські ігри.

Свої іменини сьогодні святкують: Володимир, Георгій, Єфрем, Ігнатій, Ісаакій, Леонтій, Ольга, Федір, Яків.

переглядів: 1099

<< попередній матеріал    список    наступний матеріал >>Інші публікації у розділі:

// 06.12.2018
<a href='/Info/?id=75361' >6 грудня - День Збройних Сил України. Привітання зі святом</a>

6 грудня - День Збройних Сил України. Привітання зі святом (переглядів: 24656)

6 грудня в Україні відзначається загальне професійне свято усіх українських військовослужбовців - День Збройних Сил України.
// 04.12.2018
<a href='/Info/?id=96775' >5 небезпечних днів у грудні 2018: не плануйте важливі справи і будьте обережні</a>

5 небезпечних днів у грудні 2018: не плануйте важливі справи і будьте обережні (переглядів: 2399)

Грудень - завершує рік низкою свят і гарного настрою, але будуть в цьому місяці і небезпечні дні, під час яких слід бути гранично обережними, щоб уникнути проблем в Новому році.
// 16.11.2018
<a href='/Info/?id=96277' >16 листопада Анна Холодна: прикмети свята на честь княжни Анни Київської</a>

16 листопада Анна Холодна: прикмети свята на честь княжни Анни Київської (переглядів: 314)

16 листопада відзначається народне свято Анна Холодна, а церква згадує святу княжну Анну Всеволодівну. Дізнайтеся прикмети свята та історію життя преподобної княжни Анни.
// 08.11.2018
<a href='/Info/?id=96030' >8 листопада День ангела Дмитра: традиції та привітання зі святом</a>

8 листопада День ангела Дмитра: традиції та привітання зі святом (переглядів: 1310)

Щороку 8 листопада православна церква відзначає день пам'яті великомученика Димитрія Солунського. У народі це свято називають Дмитріїв день. Дізнайтеся про прикмети і традиції на цей день.