rivne1.tv / Проекти / Святкові канікули /
// 10.02.2017

теги: Рівне 1, свята, 10 лютого

Яке цікаве свято відзначають 10 лютого?

Яке цікаве свято відзначають 10 лютого?
Дане зображення не є прямою ілюстрацією до матеріалу.
10 лютого відзначається таке цікаве свято як Кудес - день частування домовика.

Назва свята - Кудес (бубни) - вказує на те, що наші предки спілкувалися з домовиком або ж просто веселилися, тішачи слух музикою: Дідусь-сусід! Їж кашу, так хату бережи нашу!

Якщо дідусь-сусід на Кудес залишиться без гостинців, то з доброго зберігача домашнього вогнища, він перетвориться в досить лютого духа. Після вечері завжди залишають за грубкою горщик каші, обкладений гарячим вугіллям, щоб каша не охолола до півночі, коли домовик прийде вечеряти. Годують і примовляють: Господар-батюшка, прийми нашу кашу! І їж пироги - наш будинок бережи!

У цей день відзначається як сам Велес, так і його воїнство. Розповідається про походження Велесич, небесних воїнів Велеса. Зазвичай Велесич шанують дітьми Велеса, Сварожичами, які підкорилися Велесу - главі небесних воїнств. Але є серед них і ті, які зійшли з небес на Землю і оселилися між людьми.

Ті з них, хто потрапив в ліс - стали лісовиками, хто в воду - водяними, хто в полі - польовими, а хто в будинок - будинковими.

Домовик - дух добрий. Зазвичай він - дбайливий господар, що допомагає дружній родині. Іноді вередує, пустує, якщо йому що не до вподоби. Він лякає тих, хто не дбає про домашнє господарство і худобу.

Особлива увага була до котів, оскільки вважалося, що ці тварини єдині мають здатність бачити домовика і спілкуватися з ним, розповідаючи, добре чи погано ставляться до тваринки господарі.

У деяких областях свято відзначається 28 січня.

Окрім цього, сьогодні також відзначають – день народження комфорту, а 10 лютого 2006 р. в Італії відкрилися XX зимні Олімпійські ігри.

Свої іменини сьогодні святкують: Володимир, Георгій, Єфрем, Ігнатій, Ісаакій, Леонтій, Ольга, Федір, Яків.

переглядів: 770

<< попередній матеріал    список    наступний матеріал >>Інші публікації у розділі:

// 20.06.2018
<a href='/Info/?id=82605' >День літнього сонцестояння: традиції та обряди</a>

День літнього сонцестояння: традиції та обряди (переглядів: 2437)

Літнє сонцестояння, або «сонцеворот», означає пік тривалості світлого часу доби. Саме 21 червня (залежно від року) припадає найдовший день і найкоротша ніч для північної півкулі.
// 17.06.2018
<a href='/Info/?id=82469' >Привітання для коханого тата з його святом!</a>

Привітання для коханого тата з його святом! (переглядів: 1400)

Ну, хіба ж це справедливо? Тисячі побажань існують для мами, а от про тата немов і забули всі. Терміново виправляємо цю прикрість.
// 15.06.2018
<a href='/Info/?id=82465' >День тата 2018: історія та традиції свята</a>

День тата 2018: історія та традиції свята (переглядів: 2789)

Наші батьки - найближчі для нас люди в усьому світі. Тато і мама - найперші слова, які більшість з нас вимовляє, коли вчимося розмовляти. Добре, коли вони є у нас і сумно, коли залишають. В 2018 році День батька (День тата) припадає на 17 червня.
// 15.06.2018
<a href='/Info/?id=91672' >Привітання з Днем медика</a>

Привітання з Днем медика (переглядів: 2171)

Щороку День медика в Україні відзначається в третю неділю червня. У 2018 році свято випало на 17 червня.