rivne1.tv / Проекти / Родинний портал «Рівне 1» / Здоров'я /
// 11.01.2017

Чи потрібно лікувати молочні зубки у дітей?

Чи потрібно лікувати молочні зубки у дітей? Навіщо лікувати?!? Все одно випадуть! Таку фразу промовляло чимало батьків та і турбує це питання багатьох. Чи дійсно це так і що варто робити із молочними зубками діток - читайте у наступному матеріалі.

Стан зубів напряму може розповісти про стан травної системи та й усього організму в цілому.

Чимало батьків вважають, що лікувати молочні зуби непотрібно, адже вони й так випадуть. Але несподіваним фактом для багатьох може послугувати те, що й у молочних зубів також є корені, завдяки чому вони тримаються у кістці. Як настає час з'явитися постійним - корені молочних розсмоктуються і зуб випадає вже без них.

Доведений факт: молочні зуби хворіють на ті ж захворювання, що й корінні!

А наслідки, до котрих можуть призвести недоліковані молочні зуби можуть бути катастрофічними.

pic

Навіщо лікувати молочні зуби?

1. Карієс у дітей розвивається швидкими темпами і це пов'язано із анатомічними особливостями дитячих зубів. Саме тому, якщо ви помітили невеличку дірочку терміново зверніться до лікаря. У зворотньому випадку - вона стане великою і тоді може з'явитися біль, запалення зубного нерва, а це вже лікування каналів.

2. Якщо інфекція поширилася на кістку, може з'явитися флюс (а за ним і поява гною із ясен). Флюс - це джерело хронічної інфекції в організмі. Батьки дивуються - чому дитина так часто хворіє, навіть не здогадуючись про причину. Імунітет знижується, а в окремих випадках інфекція може загрожувати життю дитини.

3. Під молочними зубчиками - зародки постійних. Інфекція від "молодшого брата" може негативно вплинути на розвиток та ріст "старшого" - корінного.

pic 4. Молочний зруйнувався і його довелося видаляти. Якщо це трапилося за рік до появи корінного - це може призвести до того, що постійному не вистачить місця через те, що сусідні зуби змістяться на місце видаленого. Там де немає зубчика - челюсть погано росте і це призводить до того, що постійні зуби можуть вирости криво і не прорізуватися довго.

5. Надто зіпсованими зубами, котрі ще й болять до усього цього погано жувати їжу. Це викликає проблеми із травленням: їжа погано переварюється та засвоюється. Організм в результаті не отримує необхідних поживних речовин.

Саме тому варто регулярно обстежувати зуби та порожнину рота дитини.pic

Карієс молочних зубів

Найпоширеніше захворювання молочних зубів у діток. Його можна легко уникнути, якщо правильно та ретельно чистити зуби, не вживати шкідливих для зубів продуктів та регулярно ходити на огляд до стоматолога.

Двічі на рік! Заплануйте собі ці відвідини лікаря, навіть якщо нічого не турбує

Здоров'я зубів дитини повністю залежить від вас, батьки! Будьте здорові!

pic

Ми в соціальних мережах: ВК ФБ

Олена Демчук
переглядів: 2076

<< попередній матеріал    список    наступний матеріал >>Інші публікації у розділі:

// 16.09.2018
<a href='/Info/?id=60381' >Чим керуватися при виборі зубної пасти для дітей?</a>

Чим керуватися при виборі зубної пасти для дітей? (переглядів: 1891)

Візуально дитячі зубні пасти відрізнити від дорослих зубних паст дуже просто – вони мають красиву, яскраво оформлену упаковку. Пасти для дітей смачніші, що в деяких випадках допомагає уникнути блювотного рефлексу. Іноді до дитячих паст додаються іграшки. Усе це зроблено для того, щоб зацікавити дитину чистити зуби, зробити процедуру приємною і веселою. Але усі перераховані речі повинні грати останню роль при виборі зубної пасти.
// 28.05.2018
<a href='/Info/?id=68776' >Лікування дитячих зубів - як зробити процес максимально комфортним</a>

Лікування дитячих зубів - як зробити процес максимально комфортним (переглядів: 1853)

Дитячий стоматолог не лишень професіонал своєї справи, а й відмінний психолог. Не всі дорослі можуть перенести візит до лікаря, а що вже говорити про дітей. Про те, коли варто йти до стоматолога та на що варто звернути особливу увагу - читайте далі.
// 30.04.2018
<a href='/Info/?id=89428' >Здорові дитячі зубки: перший візит до стоматолога </a>

Здорові дитячі зубки: перший візит до стоматолога (переглядів: 3326)

На жаль, багато батьків не надають належну увагу лікуванню зубів у своїх дітей, вважаючи, що дитині не потрібен зайвий стрес від візиту до лікаря, а молочні зуби і так випадуть, після чого виростуть постійні.
// 25.04.2018
<a href='/Info/?id=59919' >Чотири основні помилки батьків з точки зору дитячої стоматології</a>

Чотири основні помилки батьків з точки зору дитячої стоматології (переглядів: 1462)

Сучасна стоматологія дозволяє виправити багато дефектів зубів вже в дорослому віці. Для цього проводиться дороге ортопедичне, ортодонтичне та інші види лікування зубів. Але безліч проблем із зубами в дорослому віці могли б бути зведені до мінімуму, якби догляд за зубами проводився з раннього дитинства. Зазвичай цьому перешкоджає ряд помилок батьків.