rivne1.tv / Проекти / Перший розважальний /
// 18.12.2016

Вчені склали список найщасливіших країн

Вчені склали список найщасливіших країн Що таке щастя? Над цим питанням замислюється кожен. Спантеличені й учені з їхнім прагненням усе зафіксувати та виміряти. Але як розрахувати те, що суб'єктивно й обліку не піддається?

Британський дослідницький центр New Economic Foundation знайшов розв’язання непростого завдання. З 2006-го раз на два-три роки працівники центру проводять дослідження і виводять всесвітній індекс щастя. За основу беруться три показники: середня тривалість життя, суб'єктивна задоволеність життям і так званий «екологічний слід».

Не в грошах щастя

Економічні показники до уваги не беруться, адже вченими давно доведено: пріоритет розвитку виробництва в країні не робить її жителів щасливішими. У багатих державах доходи населення дозволяють покривати основні потреби — гроші перестають відігравати панівну роль. У бідних країнах немає високих економічних вимог і, відповідно, мук від неможливості зробити жадану дорогу покупку. До того ж найблагополучніші у фінансовому плані держави найчастіше посідають перші місця за кількістю суїцидів. Виходить, немає прямої пропорційності між ВВП і щастям.

Крім імовірної тривалості життя, враховується екологічний критерій. Гіпотетично розраховується: якби країна опинилася відрізаною від усього світу, скільки громадян їй удалося б урятувати без допомоги ззовні? В індексі щастя враховується кількість ресурсів, необхідних державі для підтримання благополуччя. Порушення прав людини виявилося в розрахунках за дужками, бо у рейтингу є країни, які ніяк не очікуєш побачити на високих позиціях. Наприклад, Сирія або Саудівська Аравія.

Наскільки задоволені життям жителі Землі 2014 року, дослідники поцікавилися у 151 країні. Кожному респонденту запропонували поставити себе на одну з 10 сходинок, де 0 — найнижчий, а 10 — найвищий рівень.

Шкала щастя

Найнещаснішими на Землі вважають себе жителі «колиски людства» — Африки. На північному заході «чорного континенту» знайшлося кілька країн більш-менш задоволених своїм життям: Туніс, Марокко та Алжир. До них приєднався і Мадагаскар. Але загальної картини це не змінило. Чад і Ботсвана — юдоль печалі.

Євразійський континент поділений на цілком задоволений своїм життям захід і сумний схід. Найнещаснішими, за даними Happy Planet Index, вважають себе жителі Росії та Прибалтики. Досить безтурботна трійка країн: Норвегія, Швеція і Молдова.

На Американському континенті «щастя не бачити», як не дивно, жителям США. А ось найбідніша держава — Мексика — уміє жити весело та яскраво.

Центральна Америка почувається цілком щасливою. Виняток — Гаїті. Більше 60% жителів цієї країни перебуває за межею бідності. А коли немає чого їсти, складно радіти життю.

А ось Південну Америку просто захлеснуло щастя. Це континент, на якому вміють радіти життю. Венесуела і Колумбія в ритмі латини впевнено ввірвалися в десятку найщасливіших країн. «Не можеш вирішити проблему — відпусти її, з часом вирішиться сама собою» — кредо латиноамериканців. Непохитний оптимізм дозволяє їм відчувати себе щасливими завжди і скрізь, незважаючи ні на що. Єдині, хто на материку не поділяють загальних веселощів, — це уругвайці і болівійці.

Високий індекс щастя в країні, яка звикла шукати його всередині себе, — Індії — виглядає цілком закономірно. Досить щасливими відчувають себе в Пакистані та Іраку. Несподівано для всіх на другу сходинку піднявся В'єтнам.

На 151-му місці, геть зажурені, опинилися жителі Ботсвани. Не рятують їх від зневіри ні національні парки, ні красоти природи. Можливо, опитування потрібно було проводити серед бушменів, тоді б отримали інший результат?

Україна в рейтингу щастя посідає лише 100 місце. Рівень матеріальної забезпеченості поки що грає для нас досить велику роль, а тому відсутність матеріальних благ робить українців нещасними. Але і сім'я, а також особисті стосунки важливі для наших земляків. На шляху до щастя в нас стоїть менталітет: зручніше і безпечніше бути нещасним. Дається взнаки також пострадянське минуле і соціальні негаразди.

У кого варто повчитися, так це у жителів Коста-Ріки. 2009-го та 2012-го костариканці визнали себе найщасливішими. 2014 року вони продовжують утримувати лідерство. Не випадково, у Коста-Ріці рівень грамотності один з найвищих у Латинській Америці — 96%. Можливо, також зіграло роль те, що з 1948 року держава відмовилася від армії і не брала участі у війнах. Хоч би як, гасло щасливчиків: «Бездоганне життя». І це їм удається. Щастя є!

Отже, перелікк найщасливіших країн світу за підрахунком Happy Planet Index:

1. Коста-Ріка 2. В'єтнам 3. Колумбія 4. Беліз 5. Сальвадор 6. Ямайка 7. Панама 8. Нікарагуа 9. Венесуела 10. Гватемала

Джерело: tripmydream.ua

переглядів: 913

<< попередній матеріал    список    наступний матеріал >>


Додати коментар
avatar Ваше ім'я

Email (при потребі, не публікується)

Tекст коментаря

CAPTCHA Image
інша картинка
Введіть набір цифр з картинки

`

Переконайтесь, що ваше повідомлення не порушує норм моралі та правил коментування на сайті


Інші публікації у розділі:

// 20.04.2018
<a href='/Info/?id=89989' >Що слухати цієї весни: новинки від українських виконавців</a>

Що слухати цієї весни: новинки від українських виконавців (переглядів: 139)

Погода та весняне натхнення вплинуло на продуктивність українських музикантів — вони встигли презентувати багато хорошої музики. Слухаймо!
// 18.04.2018
<a href='/Info/?id=89943' >Подорожуй Україною: сайти для натхнення</a>

Подорожуй Україною: сайти для натхнення (переглядів: 139)

Щовесни разом із пробудженням природи десь всередині кожного з нас прокидається і бажання зірватись з місця і вилізти із зимової сплячки остаточно, скинути залишки сну та домашнього затишку разом із об’ємним пуховиком та в’язаними шкарпетками. І краще за все це зробити, скажімо, в купе поїзда, примружуючись від променів яскравого сонця та задоволення, гріючи руки кавою на вокзалі, прямуючи назустріч цікавим місцям
// 10.04.2018
<a href='/Info/?id=89698' >Перша самостійна подорож за кордон: план дій</a>

Перша самостійна подорож за кордон: план дій (переглядів: 300)

Дайте вгадаю, ви вже неодноразово бували за кордоном, приймаючи участь у міжнародних проектах чи молодіжних обмінах, їхали з друзями чи батьками на курорт в стилі all inclusive і тепер захотілось спробувати подорожувати самостійно? Або ж подруга в останній момент відмовилась від поїздки, а вам не хочеться втрачати дорогі квитки на літак?
// 27.03.2018
<a href='/Info/?id=86808' >Як Марк Цукерберг мотивує співробітників?</a>

Як Марк Цукерберг мотивує співробітників? (переглядів: 726)

Марк Цукерберг не тільки успішний підприємець, але чудовий керівник, який знає, як правильно мотивувати співробітників. Щоб отримувати максимальну віддачу від підлеглих, Цукерберг забезпечує їм всебічну допомогу і винагороду, фокусуючись на таких сферах, як здоров'я, сім'я, фінанси і особистий час. Пропонуємо систему мотивації Цукерберга для співробітників Facebook в США.