rivne1.tv / Проекти / Родинний портал «Рівне 1» / Здоров'я /
// 21.05.2017

Зубний біль у дитини - як зменшити страждання? [ПОРАДИ]

Зубний біль у дитини - як зменшити страждання? [ПОРАДИ] Малюк постійно підходить до вас, тримається за щоку та скаржиться на біль. І вже навіть ваш "чарівний" поцілунок не допомагає. Що ж робити, якщо вихідний-лікаря немає-чекати до завтра? Декілька порад батькам!

Зубний біль може бути викликаний різними причинами: дупло, що утворилося від карієсу, тріщина в емалі зуба, запалені ясна та й просто молочний зуб, котрий хитається.

Коли ви не впевнені, що викликає зубний біль у дитини, варто скористатися наступними порадами, аби дочекатися кваліфікованої допомоги.pic

Пошукайте причину, котра може бути очевидною

Інода навіть шматочок їжі може застрягти та провокувати біль. Огляньте місце, якщо виявили щось - то видаліть обережно за допомогою нитки. Або ж нехай дитина самостійно, якщо вона доросліша.

Полоскання солоною водою

Якщо помітно розпукли щоки або ж вони запалені - полоскання імовірно дещо полегшить біль. Нехай дитина просто прополоще рот та виплюне воду. Повторити декілька разів.pic

Полоскання теплою водою

Запалення немає - просто тепла вода. Ця процедура може пом'якшити біль. І як тільки біль повертається - варто знову полоскати.

Полоскання холодною водою

Тепла не допомагає - беріть холодну, крижану. Полощіть, як тільки є потреба і біль повертається. Можна прикласти мішечок з льодом, якщо біль гострий.pic

Тепла та м'яка їжа

Біль може посилитися, якщо малюк кусатиме тверду або ж вживатиме гостру їжу. Жодних гарячих та пекучих страв! Бульйон, суп та інша м'яка їжа - буде в поміч малюку. Варто уникати солодощів, морозива.pic

Обирайте прісну їжу

Якщо проблема це запалені ясна - пряна їжа може посилити біль. Зокрема: оцет, гірчиця, сіль та перець можуть подразнити запалене місце. Соки та солодкі газовані напої також можуть спричинити повторну появу болю. особливо якщо запалене дупло.

pic

Із закритим ротом

Не відкривати рота у прямому сенсі слова, адже при стулених губах нижня та верхня щелепи послаблені і зуби не стикаються. Також вдихання повітря може провокувати біль у зубі, якщо чутливий до холоду.

При високій температурі (якщо дитина слабка та млява) варто дати жарознижуючий засіб, котрий ви використовуєте за порадою вашого педіатра.

Відволікайте малюка

Чи ви вже у черзі до лікаря чи ще вдома, підійде будь яке заняття - ви їй читаєте, мультики, передача, музика.

pic

Будьте здорові!
Олена Демчук
переглядів: 2421

<< попередній матеріал    список    наступний матеріал >>Інші публікації у розділі:

// 16.09.2018
<a href='/Info/?id=60381' >Чим керуватися при виборі зубної пасти для дітей?</a>

Чим керуватися при виборі зубної пасти для дітей? (переглядів: 2045)

Візуально дитячі зубні пасти відрізнити від дорослих зубних паст дуже просто – вони мають красиву, яскраво оформлену упаковку. Пасти для дітей смачніші, що в деяких випадках допомагає уникнути блювотного рефлексу. Іноді до дитячих паст додаються іграшки. Усе це зроблено для того, щоб зацікавити дитину чистити зуби, зробити процедуру приємною і веселою. Але усі перераховані речі повинні грати останню роль при виборі зубної пасти.
// 28.05.2018
<a href='/Info/?id=68776' >Лікування дитячих зубів - як зробити процес максимально комфортним</a>

Лікування дитячих зубів - як зробити процес максимально комфортним (переглядів: 1906)

Дитячий стоматолог не лишень професіонал своєї справи, а й відмінний психолог. Не всі дорослі можуть перенести візит до лікаря, а що вже говорити про дітей. Про те, коли варто йти до стоматолога та на що варто звернути особливу увагу - читайте далі.
// 30.04.2018
<a href='/Info/?id=89428' >Здорові дитячі зубки: перший візит до стоматолога </a>

Здорові дитячі зубки: перший візит до стоматолога (переглядів: 3379)

На жаль, багато батьків не надають належну увагу лікуванню зубів у своїх дітей, вважаючи, що дитині не потрібен зайвий стрес від візиту до лікаря, а молочні зуби і так випадуть, після чого виростуть постійні.
// 25.04.2018
<a href='/Info/?id=59919' >Чотири основні помилки батьків з точки зору дитячої стоматології</a>

Чотири основні помилки батьків з точки зору дитячої стоматології (переглядів: 1508)

Сучасна стоматологія дозволяє виправити багато дефектів зубів вже в дорослому віці. Для цього проводиться дороге ортопедичне, ортодонтичне та інші види лікування зубів. Але безліч проблем із зубами в дорослому віці могли б бути зведені до мінімуму, якби догляд за зубами проводився з раннього дитинства. Зазвичай цьому перешкоджає ряд помилок батьків.