rivne1.tv / Проекти / ПрофіБуд /
// 24.11.2016

10 міфів про металочерепицю

10 міфів про металочерепицю Одним з найбільш поширених видів покрівельних матеріалів, що отримав заслужену любов вітчизняного споживача, є металочерепиця. Вона користується популярністю завдяки відмінним технічним характеристикам і своєму зовнішньому вигляду, який за кольором і формою нагадує черепичний дах.

Пропонуємо вашій увазі 10 міфів про металочерепицю.

Міф 1: металочерепиця - дорога

Металочерепиця - кращий на сьогодні матеріал по співвідношенню ціна / якість. Зазвичай за ціною її порівнюють з Ондуліном, проте дорожче вона тільки на перший погляд, тому що має цілий ряд переваг. По-перше, металочерепиця з часом не вигорає, на відміну від Ондуліну, який вже через 5 років втратить свій первинний зовнішній вигляд. Це якщо він справжній, а підроблений «проживе» ще менше. Крім того, вже через кілька років експлуатації Ондулін виглядає пошарпаним. При цьому у нас є об'єкти, де металочерепиця лежить вже більше 10 років, і за цей час її стан і зовнішній вигляд аніскільки не змінилися: для якісної металочерепиці 10 років - мінімальний гарантійний термін експлуатації, а насправді служить вона в рази довше. Якщо додати до вартості покрівельного матеріалу витрати на його ремонт і заміну протягом тривалого періоду, то Ондулін вийде набагато дорожче.

Міф 2: велика кількість металочерепиці йде на обрізки Якщо ви замовляєте покрівлю у нормального постачальника, то вона буде укомплектована відповідно до вашим проектом і листи металочерепиці також будуть розкрою і нарізані оптимальним чином. Відходи, звичайно, будуть, але обсяг їх мінімальний. Велика кількість обрізків виходить тоді, коли металочерепицю купують просто пачками на ринку, без попереднього грамотного розрахунку розкладки листів.

Міф 3: дахи з металочерепиці «шумлять» в дощ

Покрівлі «шумлять» тільки тоді, коли вони неправильно змонтовані. Наприклад, якщо використано недостатню кількість саморезов або вони погано затягнуті, можливо нещільне прилягання листів металочерепиці один до одного, а також до решетування. Тоді потрапляння крапель дощу або град викликає шум. А взагалі, покрівлі над житловими приміщеннями завжди мають теплоізоляцію, яка добре захищає від зовнішніх шумів, тому масштаб проблеми в будь-якому випадку сильно перебільшений.

Міф 4: полімерне покриття з металочерепиці часто злазить

Будь-який продукт може бути якісним і не дуже. Якщо при виробництві сталі з полімерним покриттям були допущені порушення технології, то воно може зійти, якщо ні - то буде служити десятиліттями. Рада тут можна дати тільки один: не гнатися за копійчаної економією і вибирати перевіреного виробника і постачальника.

Міф 5: металочерепиця притягує блискавки, її потрібно заземлювати

Будь покрівля, будь вона хоч шифером крита, хоч Ондуліном, потребує захисту від блискавки. Для цього встановлюється блискавкоприймальні сітка, від неї робляться струмовідводи по фасаду і влаштовується контур в землі. Додатково на найвищій точці можна встановити стрижневий блискавкоприймач. Якщо покрівля металева (тобто фальцева, виконана з оцинковки, або мідна), то вона може бути сама блискавкоприймачем. Металочерепиця в цьому відношенні нічим не відрізняється від Ондуліну або шиферу, т.к. її листи, по-перше, покриті ізолюючим полімерним покриттям, а по-друге, не мають один з одним гарантованого контакту.

Міф 6: металочерепиця погано виглядає на дахах дерев'яних будинків

Якщо її колір вдало підібраний до кольору деревини, то вони чудово поєднуються один з одним. Наприклад, бордова, коричнева, темно-зелена металочерепична покрівля тільки прикрасить дерев'яний будинок.

Міф 7: металочерепиця слизька, тому з неї лавинами сходить сніг

В якості захисту від снігових зсувів слід використовувати трубчасті снігозатримувачі, які розрізають снігову масу і роблять її сход безпечним для людей та їх майна (у першу чергу - паркуемих біля стін будинків автомобілів). Снігозатримувачі встановлюють по периметру крівлі і над мансардними вікнами. Як правило, їх можна придбати в якості додаткової опції до покрівельної системи. Потрібні вони не тільки для покрівель, критих металочерепицею, тому що, набравши певну масу, сніг сповзе з будь-якого покриття, і чим менше воно слизьке, тим пізніше це станеться, а значить, і маса снігу буде більше.

Міф 8: між листами металочерепиці під покрівлю просочується вода

Якісна металочерепиця має чітку геометрію і при правильному монтажі її листи покладені внахлест і щільно прилягають один до одного, що виключає просочування води між ними. Крім того, для полегшення її стоку на першій хвилі кожного аркуша є спеціальна капілярна канавка. Нарешті, будь-яка покрівля має шар гідроізоляції під покрівельним покриттям. Щоб виключити протікання через кріпильні отвори, застосовують спеціальні саморізи з пофарбованої головкою і гідроізоляційної ЕПДМ-прокладкою. Таким чином, правильно змонтована крівля з металочерепиці не боїться протікання. А от про інших матеріалах цього сказати не можна. Наприклад, покриття на бітумній основі погано переносять мороз і стають крихкими, тому протечки можуть стати наслідком їх пошкодження. Якщо ж говорити про цементно-піщаної черепиці, то з нею злий жарт може зіграти гігроскопічність матеріалів, з яких вона виготовлена: спершу вода вбирається в черепицю, а потім, при похолоданні, замерзає всередині. Кілька таких циклів - і крихкий матеріал може зруйнуватися. Все це не критично для теплих регіонів центральної та південної Європи.

Міф 9: металочерепиця іржавіє, якщо подряпати покриття

Полімерне покриття, що наноситься на листову сталь, володіє хорошою стійкістю до механічних впливів, починаючи з бюджетного поліестеру і закінчуючи особливо міцним поліуретаном. Тому поверхневі подряпини не порушують цілісність покриття. Але навіть якщо це і станеться, сталь залишиться під захистом грунтовки, антикорозійного шару і цинкового покриття. Як правило, винуватцями корозії на покрівлях з металочерепиці є безладні монтажники. Справа в тому, що сталь з покриттям ні в якому разі не можна різати болгаркою, т.к. захисний шар вигоряє як в місці реза, так і по всій поверхні листа через розлітаються іскор. Для нарізки металочерепиці потрібно використовувати або просічно ножиці, або спеціальну насадку на дриль. Про це пишуть всі без винятку виробники в інструкціях з монтажу, але чомусь для деяких «умільців» це не указ. Крім того, після нарізки листів обрізні кромки слід підфарбовувати, то ж саме відноситься і до зроблених з необережності подряпин. Також причиною корозії може стати використання для кріплення металочерепиці не призначених для цієї мети саморезов, що не мають захисного забарвлення і ЕПДМ-прокладки ».

Міф 10: металочерепицю складно монтувати Якщо працюють фахівці, то монтаж не займає багато часу, тому що металочерепиця - це не набірне покриття, воно укладається великими цілими листами. До того ж влітку це відбувається набагато швидше, ніж у випадку з матеріалами на бітумній основі, які погано переносять спеку і «пливуть», через що часом працювати з ними можна тільки вранці і ввечері ».

Джерело: Загородна.

переглядів: 900

<< попередній матеріал    список    наступний матеріал >>

Щоб залишити коментар, нажміть на іконку своєї соцмережі
Вконтакте   Facebook   Однокласники

Інші публікації у розділі:

// 05.04.2017
<a href='/Info/?id=68191' >Ремонт ванної кімнати: 6 нюансів, про які потрібно пам'ятати</a>

Ремонт ванної кімнати: 6 нюансів, про які потрібно пам'ятати (переглядів: 793)

Як зробити приміщення ванної кімнати максимально комфортним та функціональним - починаючи від підготовки стін і закінчуючи вибором сценаріїв освітлення? Читайте і беріть на озброєння!
// 26.03.2017
<a href='/Info/?id=62506' >Клеїмо шпалери правильно [ФОТО ІНСТРУКЦІЯ]</a>

Клеїмо шпалери правильно [ФОТО ІНСТРУКЦІЯ] (переглядів: 968)

Шпалери в інтер'єрі квартири - незмінний тренд. Під них не треба рівняти стіни, матеріал легко приховує тріщини та імітує будь-яку обробку. А впоратися з таким ремонтом під силу навіть новачкові. Пропонуємо покрокову інструкцію і розповідаємо про важливі нюанси.
// 15.03.2017
<a href='/Info/?id=67152' >Економимо на ремонті: 8 практичних порад</a>

Економимо на ремонті: 8 практичних порад (переглядів: 673)

Кажуть, що ремонт закінчити неможливо, а по витраті сил і засобів його наслідки прирівнюються до пожежі. Як не розтягнути ремонт на кілька років, намагаючись все зробити самостійно, і вкластися при цьому в бюджет?
// 13.03.2017
<a href='/Info/?id=68125' >Який матеріал вибрати для обробки стелі: плюси та мінуси</a>

Який матеріал вибрати для обробки стелі: плюси та мінуси (переглядів: 1079)

Саме помітне місце в приміщенні - стеля. Будь-які дефекти, нерівності та тріщини відразу привертають увагу. Тому обробці стелі приділяється особлива увага.