rivne1.tv / Проекти / Родинний портал «Рівне 1» / Здоров'я /
// 29.06.2018

Малюк заїкається - що варто знати батькам та як допомогти дитині?

Малюк заїкається - що варто знати батькам та як допомогти дитині? Логоневроз - хвороба заїкання. Розвивається на фоні неврівноваженості нервової системи або під час "тяжких" періодів життя. Також спостерігається у віці 3 або 5-6 років - коли готуються до садочку чи школи або вже пішли туди. Також заїкання пов'язане із неблагополучною ситуацією в родині. Як заради та допомогти дитині- читайте далі.

Переляк - на думку батьків основна причина заїкання у діток. Це частково правда, якщо діти стали свідками певної трагедії - пожежі, аварії тощо. Або ж пережили напад собак, почули гучний крик чи вибух. Та насправді переляк є тільки завершальною стадією - це вже результат нервово-психічної напруги малюка. Також однією з причин можуть бути часті сварки у сім'ї, конфлікти котрі пов'язані із вживанням алкогольних напоїв.pic

Скарлатина, кір, коклюш та інші інфекційні захворювання можуть стати причинами заїкання. Хлопчики більше страждають на це захворювання. адже у силу своїх особливостей вони стають учасниками ситуацій, котрі травмують психіку.

Якою б не була стадія заїкання - варто звернутися в першу чергу до лікаря-невропатолога або логопеда. Зазвичай таке лікування довготривале та кропітке, і чим раніше його розпочати - тим ефективніший результат. Всі проблеми, котрими не займаються у початковому стані можуть стати причиною майбутніх ускладнень.pic

Треба докласти усіх зусиль аби заїкання були усунені до 6-ти річного віку . Найбільш ефективні заняття у спецгрупах у садках або ж і спеціалізованих ДНЗ з логопедичним нахилом. Зазвичай, тривалість основного курсу триває 2 місяці. Цього достатньо аби дитина почала говорити нормально, або ж у трохи уповільненому темпі. навчилася контролювати емоції у тій чи іншій ситуації.pic

Додатковий цикл лікування зазвичай включає в себе вдосконалення пройдених занять. Відбувається у ігровій формі. Вдома під час усіх етапів курсу лікування дитині потрібна підтримка та віра батьків, родини, котрі повинні берегти її від нервово-нестабільних ситуацій.

Будьте здорові!

Олена Рибінська
переглядів: 1454

<< попередній матеріал    список   Інші публікації у розділі:

// 16.10.2018
<a href='/Info/?id=65636' >Скоромовки для дітей: хороший спосіб виростити оратора</a>

Скоромовки для дітей: хороший спосіб виростити оратора (переглядів: 2122)

Інвестиції в свою дитину – це найважливіше, мабуть, що ми можемо зараз зробити. В цій статті пропонуємо один із шляхів розвитку мовлення вашої дитини – українські скоромовки.
// 15.10.2018
<a href='/Info/?id=60326' >Дитина заїкається? Вам допоможуть вправи на релаксацію</a>

Дитина заїкається? Вам допоможуть вправи на релаксацію (переглядів: 1754)

Позитивний результат у роботі з дітьми, що заїкаються, дає релаксація. ЇЇ можна планувати по три заняття на тиждень впродовж трьох місяців. Релаксація проводиться 10 хвилин. На першому етапі – сидячи, на другому і третьому – лежачи. Щоб дітям було цікавіше, всі релаксаційні вправи можна супроводжувати віршованим текстом, проводити їх у формі гри. Діти виконують усі вправи разом з логопедом.
// 22.05.2018
<a href='/Info/?id=68425' >Готовність дитини до школи: ТОП поради логопеда для батьків</a>

Готовність дитини до школи: ТОП поради логопеда для батьків (переглядів: 2332)

Чи не всі батьки хочуть, аби їх малеча була найкращою та найрозумнішою. Особливо перед тим, як відправити її до першого класу. Що батькам майбутніх першачків потрібно знати про готовність дітей до школи - читайте далі.
// 04.04.2018
<a href='/Info/?id=61749' >Постановка звуку “р”: як допомогти дитині?</a>

Постановка звуку “р”: як допомогти дитині? (переглядів: 2173)

Літера «р» засвоюється дітьми найважче. Малюки по-різному промовляють цей звук. Деякі просто замінюють в словах букву «р» на «л», інші діти видають гортанний звук «грр», намагаючись переконати дорослих у тому, що, нарешті, навчилися його вимовляти. Пропонуємо вам список корисних вправ, регулярне виконання яких може позбавити Вашого малюка проблем із вимовою звуку «р».