rivne1.tv / Проекти / Родинний портал «Рівне 1» / Порадник /
// 25.09.2017

Дитина не хоче йти до школи: ТОП-5 порад, щоб малюку подобалося навчання

Дитина не хоче йти до школи: ТОП-5 порад, щоб малюку подобалося навчання "Не хочу в школу!", "Не піду туди!", "Не хочу нікого зі школи бачити!" - фрази, котрі більшості батькам доводилося чути не раз від своїх школяриків. Як полегшити дитині адаптацію до колективу та привити любов до знань та школи - читайте далі.

1. Страх перед невідомістю

Дитині страшно все - чи не буде вчителька злою, чи будуть нові друзі, чи вдасться все встигати та всьому навчитися? Вихід є: чим більше дитина знатиме про школу, вчителя та однокласників - тим легше пройде період адаптації. Добре, якщо ви разом ще до навчання відвідаєте школу, клас, покажет та розкажете про все - це дитині надзвичайно допоможе. А якщо хтось із друзів буде також із малюком в одному класі - це також додасть впевненості.pic

2. Розуміння, для чого потрібно навчатися

Малюку важко зрозуміти, чому він не може йти дивитися мультики чи гуляти, а потрібно йти до школи та уважно навчатися і сидіти впродовж уроків. така психологічна незрілість ще й обумовлена раннім віковим початком навчання. Але все ж готуватися треба наперед, а не у останні дні серпня. Можна записатися на певні підготовчі курси, гуртки, або ж навіть і звернутися за допомогою та консультацією до психолога. Головне - психологічний стан дитини.pic

3. Небажання йти до школи навіть через декілька днів

Можливо у дитини із кимось конфлікт - вчителем, однокласником чи іншими. Головне не відгороджуватися від дитячих проблем, та все-таки реагувати на дитячі сльози та прохання. Вияснити причину, виробити план дій та розібратися- не залишайте дитину на самоті із її проблемою.pic

4. Відставання від успіхів інших

Можливо саме нерозуміння предмету або ж першість однокласників - спектр чималий, але і тут потрібно знайти першопричину. Зацікавте дитину предметами, допоможіть із завданнями. висловіть слова віри та підтримки - для дітей це неабиякий стимул. Але не виконуйте завдання замість дітей, не привчайте до того, що вона у будь-який момент все може "звалити" на батьківські плечі, а сама буде дивитися мультфільми. "Делегування" повноважень на батьків не повинно відбуватися, адже дитина може втратити мотивацію займатися.pic

5. Через "валізу" знань - школа нецікава

Якщо ваш малюк вже з 4-ох рахував, а з 5-ти писав, ходив на різноманітні курси, заняття, гуртки - імовірно шкільна програма першого класу для нього може бути нецікавою або знайомою. Підготовка це добре, проте дитина в школі повинна дізнаватися щось нове, а не нудитися слухаючи ту ж інформацію, котру вже він знає. Вихід є: оберіть 2-3 предмети, котрі найцікавіші вашому школярику, та освоюйте їх глибше вдома. Головне показати й інщі сторони предмету - цікаві та невідомі.

Нехай навчання приносить вам та вашим малюкам користь та нові знання!

Олена Рибінська
переглядів: 1683

<< попередній матеріал    список    наступний матеріал >>


Додати коментар
avatar Ваше ім'я

Email (при потребі, не публікується)

Tекст коментаря

CAPTCHA Image
інша картинка
Введіть набір цифр з картинки

`

Переконайтесь, що ваше повідомлення не порушує норм моралі та правил коментування на сайті

Інші публікації у розділі:

// 18.01.2018
<a href='/Info/?id=88407' >Переваги вивчення другої мови з раннього дитинства</a>

Переваги вивчення другої мови з раннього дитинства (переглядів: 112)

Глобалізація суспільства, у якому ми живемо, відбувається стрімкими темпами. Межі між мовами й культурами стираються. Сьогодні у світі налічується 106 країн і понад 6500 мов. Усе більше й більше батьків з ранніх років навчають своїх дітей другої мови, тому що двомовність має безліч переваг.
// 11.01.2018
<a href='/Info/?id=76808' >Не створюйте ідеальні умови для дітей: поради батькам</a>

Не створюйте ідеальні умови для дітей: поради батькам (переглядів: 1433)

Захистити та оберегти дитину від усього! Завдання багатьох батьків, проте це не завжди закінчується позитивно. Як не зіпсувати життя своїй дитині - читайте далі.
// 06.10.2017
<a href='/Info/?id=85655' >Педагогіка партнерства: польський досвід спілкування вчителів з батьками</a>

Педагогіка партнерства: польський досвід спілкування вчителів з батьками (переглядів: 880)

Для України такий термін новий і незвичний. Які партнери, з ким спілкуватися? Даний термін з'явився у формулі Нової української школи, де зазначається, що "в основі педагогіки партнерства – спілкування, взаємодія та співпраця між учителем, учнем і батьками".
// 31.08.2017
<a href='/Info/?id=84661' >У 2018 році масштабне перенавчання пройдуть вчителі першокласників</a>

У 2018 році масштабне перенавчання пройдуть вчителі першокласників (переглядів: 1033)

таке нововведення від Міністерства освіти України чекає вже з наступного року, повідомила міністр Гриневич. Такі зусилля потрібні для подальшого проведення реформи і тому уряд підтримуватиме педагогів.