Житловий комплекс "На щасливому"
rivne1.tv / Новини /
// 19.10.2016

теги: пагорб слави

Боротьба за пагорб Слави у Рівному: хто переможе скандальний забудовник чи громадськість?

Боротьба за пагорб Слави у Рівному: хто переможе скандальний забудовник чи громадськість? Вперше на захист Пагорбу Слави рівняни стали ще два роки тому. Забудовнику вдалось виграти суд у першій інстанції - мотивуючи тим, що в нього є незавершений об'єкт будівництва, отримав право на добудову. Хоча рівненські активісти досі не розуміють, як суддя дозволила таке, якщо земельна ділянка відноситься до рекреаційної зони та й ніякого об'єкта будівництва на місці немає.

Активісти руху "Захистимо Рівне" розуміють, що і самі "недотиснули" - дозволили рейдерам виграти справу у суді. Та тепер справу не залишать без уваги.

Учасниця громадського руху "Захистимо Рівне!" Антоніна Торбіч проблему вбачає зокрема у відсутності ринку землі в місті.

"Земля у Рівному під будівництво багатоповерхових будинків час від часу виникає. Але нема правил, щоб користь від отримувала і громада Рівного - яка є співвласником комунального майна, в тому числі і цієї землі. Земля у Рівному роздається за двома схемами: наприклад через УКБ або коли хотіли віддати землю житловому кооперативу безкоштовно", - каже вона.

Щодо Пагорбу Слави рівненські активісти припускають, або міська влада зацікавлена у тому, щоб цю ділянку забудували, або некомпетентна у справі. Зокрема, дивуються, що міська влада чомусь знову мовчить. Ще у лютому було подано справу до суду. У жовтні нарешті надійшло рішення - суд програли. Частково програш вбачають у відсутності хороших юристів у міській раді. Як зазначили активісти, суддя опирається на фальшивий висновок хмельницьких експертів.

За словами депутата Рівненської міськради Людмили Туровської, не зрозуміло як маючи 113 га конкретно визначеної сформованої ділянки з окремим кадастровим номером, надали дозвіл на частину цієї землі. Крім цього, у судовій справі про земельну ділянку згадується як про "закинутий зарослий пустир". Рішення хмельницького експерта депутат ставить так само під сумнів - якщо це закинутий пустир, то як чітко визначили межі цієї ділянки.

Згодом активісти зініціювали незалежну експертизу - рішення комісії експертів - нема ні надземних, ні підземних будівель.

Василь Зелінський, начальник Рівненського відділу поліції, каже, що у справі по пагорбу Слави відкрили кримінальне провадження за незаконне захоплення землі. Направили провадження до управління економіки. Втім важливий контроль саме з боку громадськості, наголосив він.

Більше - дивіться у сюжеті "Новин Рівного".

переглядів: 1044

<< попередній матеріал    список    наступний матеріал >>
Інші публікації у розділі:

// 10.12.2018
<a href='/Info/?id=96994' >Чи варто рівнянам вакцинуватися від кору? [ВІДЕО]</a>

Чи варто рівнянам вакцинуватися від кору? [ВІДЕО] (переглядів: 9)

На Рівненщині продовжує зростати рівень захворюваності на кір. До прикладу: у листопаді, інфікувалися 602 людини, що вдвічі більше, ніж у жовтні, - кажуть у Рівненському обласному епідеміологічному центрі. Найкращий спосіб оберегтися від недуги - це щеплення. Тож чи є в місцевих аптеках вакцина і чим небезпечне захворювання на кір, дивіться далі у сюжеті.
// 10.12.2018
<a href='/Info/?id=96993' >У Рівному готували "Волонтерські вареники" на схід для бійців АТО [ВІДЕО]</a>

У Рівному готували "Волонтерські вареники" на схід для бійців АТО [ВІДЕО] (переглядів: 30)

Більше тисячі вареників на одному столі. Українську традиційну страву, волонтери спільно з небайдужими рівнянами готують уже п'ятий рік поспіль. Після чого відправляють їх на схід для бійців АТО. На кулінарній акції "Волонтерські вареники" побували й наші журналісти.
// 10.12.2018
<a href='/Info/?id=96992' >У вівторок, 11 грудня, в обласному центрі буде без опадів </a>

У вівторок, 11 грудня, в обласному центрі буде без опадів (переглядів: 28)

З ранку до самого вечора в Рівному небо буде вкрите хмарами. Без опадів.
// 10.12.2018
<a href='/Info/?id=96991' >Руїни та безлад: рівняни просять відремонтувати сходи біля будинку [ВІДЕО]</a>

Руїни та безлад: рівняни просять відремонтувати сходи біля будинку [ВІДЕО] (переглядів: 52)

Ремонт розпочали, а закінчити ніяк не можуть. Майже у самісінькому центрі міста біля багатоквартирного будинку ще чотири місяці тому почали капітальний ремонт сходів. Однак все що вдалося зробити комунальникам - звести одну опорну стіну і залишити безлад, на цьому і все. Люди скаржаться у будинок потрапити неможливо більше того весь бруд стікає у під'їзд. Коли ж завершать роботи дізнавалися наші журналісти.