rivne1.tv / Проекти / Порадник /
// 03.10.2018

Сорти та види рису. Особливості використання і приготування

Сорти та види рису. Особливості використання і приготування Скільки сортів рису ви знаєте? Якщо відповідь буде: «Круглозернистий, середньозернистий і довгозернистий», значить, прийшов час познайомитися з рисом у всьому його різноманітті. Зараз в усьому світі вирощують близько 8 тисяч його сортів.

Довгозернистий рис, який також називають індика, має тверді, майже прозорі, загострені зерна довжиною 6-8 мм, причому їх довжина в 4-5 разів перевищує ширину. При варінні цей рис не злипається і виходить розсипчастим.

Довжина зерен середньозернистого рису становить 5-6 мм, а ширина - в 2-3 рази менше. Такий рис хороший для приготування паельї і різотто, при варінні він стає м'яким і трохи злипається.

Круглозернистий рис, або японіка, в довжину має 4-5 мм, а ширина його становить 1/2-1/4 довжини. З цього виду рису готують різні пудинги, десерти, каші і, звичайно ж, модні зараз суші.

По виду попередньої обробки рис може бути коричневим, білим і пропареним. Один і той же сорт рису, що пройшов різні види обробки, буде відрізнятися за смаком, кольором, часом приготування та поживними властивостями.сорти і види рису

Коричневий рис піддають мінімальній попередній обробці, зберігаючи його висівкову оболонку, яка містить значну кількість вітамінів групи В, мінералів, клітковини і фолієвої кислоти. Цей вид рису вариться довше, ніж шліфований білий, але зате представляє набагато більшу поживну цінність і належить до числа продуктів здорового харчування. Він відрізняється ароматом, що нагадує горіховий.

Білий рис повністю шліфують, тому він містить набагато менше вітамінів і мінералів, ніж коричневий. До достоїнств такого рису відносяться швидкий час приготування, відмінні смак і зовнішній вигляд страви, тому білий рис найбільш поширений у світі.

Пропарений рис поєднує в собі корисні властивості коричневого з бездоганними смаком і зовнішнім виглядом білого. Для його отримання рис попередньо замочують у воді і обробляють гарячою парою, після чого сушать і шліфують. Сухий пропарений рис напівпрозорий, з бурштиново-жовтим відтінком, а після варіння він стає білосніжним.сорти і види рису

Басматі. Цей ароматний довгозернистий сорт називають «королем рису». Зерна басматі довші і тонші, ніж у інших сортів. При варінні він виходить розсипчастим, підходить для приготування індійських та іранських пловів, а також гарнірів.

Зерна білого довгозернистого тайського рису, або рису жасмин, відрізняються тонким ароматом. При варінні вони трохи злипаються, зберігаючи при цьому форму. З рису жасмин готують різні страви східної кухні та десерти.

Арборіо - італійський середньозернистий рис, який при варінні набуває кремообразну консистенцію і відмінно вбирає смак і аромат інших складових страви. Він підходить для приготування різотто і супів.

До найкращих сортів іспанського рису відносяться каласпарра, валенсія і гранца. З них готують плови і паелью.сорти і види рису

З азіатського клейкого рису, як білого, так і коричневого, готують суші та десерти.

Червоний рис - камарг вирощують в однойменній провінції на півдні Франції. Він злегка липкий, відрізняється горіховим смаком. Підходить для приготування салатів і гарнірів.

Сорт рису девзіра незамінний, якщо ви хочете приготувати справжній розсипчастий узбецький плов. Його товсті витягнуті зерна покриті «пудрою» рожевого кольору і видають характерний скрип, якщо стиснути жменю їх у руці.

Чорний клейкий рис називають також тибетським «забороненим» рисом. Він відрізняється незвичайними смаком і ароматом та набуває під час варіння пурпурний колір.

Джерело

переглядів: 2060

<< попередній матеріал    список    наступний матеріал >>Інші публікації у розділі:

// 29.09.2018
<a href='/Info/?id=94895' >Виводимо жуків, які оселилися в крупах</a>

Виводимо жуків, які оселилися в крупах (переглядів: 365)

Якщо ступінь зараження комахами невеликий, можна просіяти крупу через сито і прогріти в духовій шафі при температурі 100-110°С, а перед готуванням витримати в солоній воді та ретельно промити.
// 25.09.2018
<a href='/Info/?id=72654' >15 корисних лайфхаків у побуті</a>

15 корисних лайфхаків у побуті (переглядів: 3550)

Сьогодні в силу одвічної зайнятості викроювати час на прибирання і рішення навіть найбанальніших побутових проблем нам стає все складніше і складніше.
// 22.09.2018
<a href='/Info/?id=85285' >Як розморозити рибу: практичні поради</a>

Як розморозити рибу: практичні поради (переглядів: 692)

Замороження - оптимальний спосіб зберігання багатьох продуктів, у тому числі й риби, завдяки якому в них зберігаються корисні речовини і смакові якості на певний період. Перед тим, як розморозити рибу і приготувати з неї заплановану страву, ознайомся з основними правилами та порадами, як правильно це зробити.
// 21.09.2018
<a href='/Info/?id=70768' >Правила вибору якісного сиру</a>

Правила вибору якісного сиру (переглядів: 1224)

На полицях супермаркету чи ринках красується безліч видів сиру. Від напівтвердих до дорогих і незвичних. Як вибрати сир без шкоди для здоров`я та свого гаманця?