rivne1.tv / Проекти / Весільний ажіотаж /
// 28.09.2016

А ви знали такі факти про весілля?

А ви знали такі факти про весілля? Мало хто знає, що білі вінчальні сукні з’явилися порівняно недавно. У середньовічній Франції білий вважався кольором жалоби.

Однією з перших жінок, які стали носити білі вінчальні сукні, була королева Шотландії Марія в XVI столітті.Справжньої ж популярності вони набули тільки в XIX столітті з браком принца Альберта і королеви Вікторії. До того, як поширилися білі вінчальні сукні, наречені вибирали сукні будь-яких кольорів, червоного, який вважався особливим кольором для повій і чорного, який також вважався ознакою жалоби. В Індії та Китаї ж червоний був кольором процвітання і успіху, тому наречені нерідко вибирали червоні сукні.Далі представлено 10 цікавих фактів про весілля, зібраних з традиційних культур різних народів світу.
1. Майже всі наречені, підходячи до вівтаря, посміхаються, в той час як женихи, навпаки, зберігають серйозний вигляд.
2. 20% жінок, які прийняли рішення вступити в шлюб, шкодують про це в перший ж його тиждень.
3. Традиція поїздок у весільну подорож виникла аж ніяк не випадково, а тому що раніше для офіційної реєстрації свого шлюбу закоханим необхідно було відправитися за кордон.
4. У Кенії щоб відчути себе в жіночій «шкурі», нареченому необхідно було цілий місяць носити жіноче взуття, одяг та аксесуари.
5. Раніше в Європі батьки нареченої готували пироги, складали в посуд і викидали з вікон свого будинку. Якщо посуд розбивалася на безліч осколків, вважалося, що шлюб обіцяє бути довгим і щасливим.
6. Найдешевше в світі весілля відбулося в індійському племені нандхарі. На нього було витрачено трохи більше однієї рупії. У нандхарі заборонені урочисті весілля, заборонено дарувати придане і подарунки, а також показувати багатство і красу. У нас, слов’ян, весілля — це свято для усієї родини та дорогих гостей, де столи гнуться від різноманітних страв, а щоб гостям не було сумно, замовляють ведущего на свадьбу, який організовує різноманітні конкурси та забави.
7. У середньовічній Європі на рукавах сукні нареченої зав’язували на щастя «банти нареченої». Незабаром цей звичай перестали дотримуватися, проте про стрічки не забули. Поступово стали зав’язувати стрічки на екіпажі, а потім — на автомобілі.
8. На півночі Англії готували весільні коржі, ділили їх на кілька рівних частин і обкидали ними молоду. Якщо молода гостя на весіллі з’їсть шматочок такого коржа, вважалося, що у сні вона зможе побачити майбутнього чоловіка.
9. Найбільше весільних страв у світі готують бедуїни. Ця страва з варених яєць, складають в рибу, риба, у свою чергу, пакується в кури, кури — в смажену вівцю, а смажена вівця — в смаженого верблюда.
10. У Стародавньому Римі молодят не визнавали чоловіком і дружиною, поки ті не з’їдять по шматочку весільного пирога одночасно. Звідси пішла традиція готувати весільний коровай.
Руслана Онищук
переглядів: 892

<< попередній матеріал    список    наступний матеріал >>





Щоб залишити коментар, нажміть на іконку своєї соцмережі
Вконтакте   Facebook   Однокласники

Інші публікації у розділі:

// 25.11.2016
<a href='/Info/?id=74926' >17 прикмет перед весіллям</a>

17 прикмет перед весіллям (переглядів: 1579)

Незабобонних людей в Україні майже немає. Але якщо ви й не вірите у весільні прикмети, ознайомитися з ними все одно цікаво.
// 10.10.2016
<a href='/Info/?id=72759' >Маленькі гості на дорослому святі</a>

Маленькі гості на дорослому святі (переглядів: 762)

Найчастіше дітей беруть, тому що їм хочеться побувати на святі, а батьки не мають можливості залишити своє чадо з кимось із близьких. Однак дитині можна відвести в церемонії і самому торжестві окрему роль. Є маса варіантів, як задіяти дитину в весіллі, щоб їй було цікаво, а молодим радісно.
// 05.10.2016
<a href='/Info/?id=72613' >Азербайджанське весілля</a>

Азербайджанське весілля (переглядів: 603)

Укладення шлюбу, створення сім'ї у всіх країнах з давніх часів вважалося найважливішою подією в житті людини, адже це знаменувало перехід в новий статус і швидке народження потомства.
// 03.10.2016
<a href='/Info/?id=72475' >Види весільної фати </a>

Види весільної фати (переглядів: 819)

Фата з'явилася на Близькому Сході і служила захистом від вітру і сонця пустелі і одночасно охороняла цнотливість жінок за часів, коли єдиним законом була сила.