rivne1.tv / Проекти / Весільний ажіотаж /
// 28.09.2016

А ви знали такі факти про весілля?

А ви знали такі факти про весілля? Мало хто знає, що білі вінчальні сукні з’явилися порівняно недавно. У середньовічній Франції білий вважався кольором жалоби.

Однією з перших жінок, які стали носити білі вінчальні сукні, була королева Шотландії Марія в XVI столітті.Справжньої ж популярності вони набули тільки в XIX столітті з браком принца Альберта і королеви Вікторії. До того, як поширилися білі вінчальні сукні, наречені вибирали сукні будь-яких кольорів, червоного, який вважався особливим кольором для повій і чорного, який також вважався ознакою жалоби. В Індії та Китаї ж червоний був кольором процвітання і успіху, тому наречені нерідко вибирали червоні сукні.Далі представлено 10 цікавих фактів про весілля, зібраних з традиційних культур різних народів світу.
1. Майже всі наречені, підходячи до вівтаря, посміхаються, в той час як женихи, навпаки, зберігають серйозний вигляд.
2. 20% жінок, які прийняли рішення вступити в шлюб, шкодують про це в перший ж його тиждень.
3. Традиція поїздок у весільну подорож виникла аж ніяк не випадково, а тому що раніше для офіційної реєстрації свого шлюбу закоханим необхідно було відправитися за кордон.
4. У Кенії щоб відчути себе в жіночій «шкурі», нареченому необхідно було цілий місяць носити жіноче взуття, одяг та аксесуари.
5. Раніше в Європі батьки нареченої готували пироги, складали в посуд і викидали з вікон свого будинку. Якщо посуд розбивалася на безліч осколків, вважалося, що шлюб обіцяє бути довгим і щасливим.
6. Найдешевше в світі весілля відбулося в індійському племені нандхарі. На нього було витрачено трохи більше однієї рупії. У нандхарі заборонені урочисті весілля, заборонено дарувати придане і подарунки, а також показувати багатство і красу. У нас, слов’ян, весілля — це свято для усієї родини та дорогих гостей, де столи гнуться від різноманітних страв, а щоб гостям не було сумно, замовляють ведущего на свадьбу, який організовує різноманітні конкурси та забави.
7. У середньовічній Європі на рукавах сукні нареченої зав’язували на щастя «банти нареченої». Незабаром цей звичай перестали дотримуватися, проте про стрічки не забули. Поступово стали зав’язувати стрічки на екіпажі, а потім — на автомобілі.
8. На півночі Англії готували весільні коржі, ділили їх на кілька рівних частин і обкидали ними молоду. Якщо молода гостя на весіллі з’їсть шматочок такого коржа, вважалося, що у сні вона зможе побачити майбутнього чоловіка.
9. Найбільше весільних страв у світі готують бедуїни. Ця страва з варених яєць, складають в рибу, риба, у свою чергу, пакується в кури, кури — в смажену вівцю, а смажена вівця — в смаженого верблюда.
10. У Стародавньому Римі молодят не визнавали чоловіком і дружиною, поки ті не з’їдять по шматочку весільного пирога одночасно. Звідси пішла традиція готувати весільний коровай.
Руслана Онищук
переглядів: 1442

<< попередній матеріал    список    наступний матеріал >>


Додати коментар
avatar Ваше ім'я

Email (при потребі, не публікується)

Tекст коментаря

CAPTCHA Image
інша картинка
Введіть набір цифр з картинки

`

Переконайтесь, що ваше повідомлення не порушує норм моралі та правил коментування на сайті


Інші публікації у розділі:

// 25.10.2017
<a href='/Info/?id=85083' >Річниці весілля: як святкувати і що дарувати?</a>

Річниці весілля: як святкувати і що дарувати? (переглядів: 2347)

Відзначати річниці весілля почали недавно, у 60‑ті рок минулого століття. Але часто ми святкуємо «вибірково», тільки срібні й золоті весілля, а щодо інших – коли знаємо, а коли й не підозрюємо, що такі є.
// 25.09.2017
<a href='/Info/?id=85331' >Чому на весіллі гості кричать "гірко"?</a>

Чому на весіллі гості кричать "гірко"? (переглядів: 792)

Гірко! Це слово ми чуємо на кожному весіллі, без винятку. Навіть дуже сучасне весілля не може обійтися без цього обряду. Тож сьогодні ми з’ясуємо, звідки ж пішла традиція кричати "Гірко!" на весіллі.
// 25.09.2017
<a href='/Info/?id=85328' >Чи варто вірити весільним забобонам?</a>

Чи варто вірити весільним забобонам? (переглядів: 723)

У всі часи у всіх народів світу існували свої весільні забобони, які часто доводили молодих наречених до сліз і істерик. Адже деякі з них, дійсно, доходять до межі абсурду. Так чому ж вірити і що робити? Про це і піде мова далі.
// 13.09.2017
<a href='/Info/?id=85007' >Шокуючі весільні традиції світу [ТОП-20]</a>

Шокуючі весільні традиції світу [ТОП-20] (переглядів: 1103)

У кожній країні світу існують свої весільні традиції. У деяких країнах вони по-особливому унікальні і незвичайні.