rivne1.tv / Проекти / Весільний ажіотаж /
// 28.09.2016

А ви знали такі факти про весілля?

А ви знали такі факти про весілля? Мало хто знає, що білі вінчальні сукні з’явилися порівняно недавно. У середньовічній Франції білий вважався кольором жалоби.

Однією з перших жінок, які стали носити білі вінчальні сукні, була королева Шотландії Марія в XVI столітті.Справжньої ж популярності вони набули тільки в XIX столітті з браком принца Альберта і королеви Вікторії. До того, як поширилися білі вінчальні сукні, наречені вибирали сукні будь-яких кольорів, червоного, який вважався особливим кольором для повій і чорного, який також вважався ознакою жалоби. В Індії та Китаї ж червоний був кольором процвітання і успіху, тому наречені нерідко вибирали червоні сукні.Далі представлено 10 цікавих фактів про весілля, зібраних з традиційних культур різних народів світу.
1. Майже всі наречені, підходячи до вівтаря, посміхаються, в той час як женихи, навпаки, зберігають серйозний вигляд.
2. 20% жінок, які прийняли рішення вступити в шлюб, шкодують про це в перший ж його тиждень.
3. Традиція поїздок у весільну подорож виникла аж ніяк не випадково, а тому що раніше для офіційної реєстрації свого шлюбу закоханим необхідно було відправитися за кордон.
4. У Кенії щоб відчути себе в жіночій «шкурі», нареченому необхідно було цілий місяць носити жіноче взуття, одяг та аксесуари.
5. Раніше в Європі батьки нареченої готували пироги, складали в посуд і викидали з вікон свого будинку. Якщо посуд розбивалася на безліч осколків, вважалося, що шлюб обіцяє бути довгим і щасливим.
6. Найдешевше в світі весілля відбулося в індійському племені нандхарі. На нього було витрачено трохи більше однієї рупії. У нандхарі заборонені урочисті весілля, заборонено дарувати придане і подарунки, а також показувати багатство і красу. У нас, слов’ян, весілля — це свято для усієї родини та дорогих гостей, де столи гнуться від різноманітних страв, а щоб гостям не було сумно, замовляють ведущего на свадьбу, який організовує різноманітні конкурси та забави.
7. У середньовічній Європі на рукавах сукні нареченої зав’язували на щастя «банти нареченої». Незабаром цей звичай перестали дотримуватися, проте про стрічки не забули. Поступово стали зав’язувати стрічки на екіпажі, а потім — на автомобілі.
8. На півночі Англії готували весільні коржі, ділили їх на кілька рівних частин і обкидали ними молоду. Якщо молода гостя на весіллі з’їсть шматочок такого коржа, вважалося, що у сні вона зможе побачити майбутнього чоловіка.
9. Найбільше весільних страв у світі готують бедуїни. Ця страва з варених яєць, складають в рибу, риба, у свою чергу, пакується в кури, кури — в смажену вівцю, а смажена вівця — в смаженого верблюда.
10. У Стародавньому Римі молодят не визнавали чоловіком і дружиною, поки ті не з’їдять по шматочку весільного пирога одночасно. Звідси пішла традиція готувати весільний коровай.
Руслана Онищук
переглядів: 1025

<< попередній матеріал    список    наступний матеріал >>


Додати коментар
avatar Ваше ім'я

Email (при потребі, не публікується)

Tекст коментаря

CAPTCHA Image
інша картинка
Введіть набір цифр з картинки

`

Переконайтесь, що ваше повідомлення не порушує норм моралі та правил коментування на сайті

Інші публікації у розділі:

// 09.06.2017
<a href='/Info/?id=82217' >Чому обручку одягають на безіменний палець?</a>

Чому обручку одягають на безіменний палець? (переглядів: 269)

Під час вінчання, наречені традиційно одягають обручку на безіменний палець, на якому носять її упродовж всього подружнього життя. Чому ж саме на цей палець дізнавайтеся далі.
// 07.06.2017
<a href='/Info/?id=82139' >Що обрати: коровай чи весільний торт?</a>

Що обрати: коровай чи весільний торт? (переглядів: 380)

Сучасне українське весілля поєднує українські та іноземні обряди з традиціями. Та чи варто поєднувати і торт і коровай на весіллі або ж навпаки вибір одного варіанту буде кращим дізнавайтеся далі.
// 06.06.2017
<a href='/Info/?id=82104' >Бутоньєрка: давно забута традиція чи сучасний аксесуар весільного вбрання?</a>

Бутоньєрка: давно забута традиція чи сучасний аксесуар весільного вбрання? (переглядів: 473)

То ж що це ж таке "бутоньєрка" і яким чином вона пов'язана із весіллям?
// 29.05.2017
<a href='/Info/?id=81873' >Як розмісти гостей на весіллі згідно етикету?</a>

Як розмісти гостей на весіллі згідно етикету? (переглядів: 453)

Всім молодятам хочеться, щоб їх гості відчували себе вільно та комфортно на весіллі. Багато в чому це залежить від їх розсадження. Адже якщо план місць для запрошених складено вдало, то ніхто не відчує себе самотнім на Вашому святі. Крім того, важливо, щоб всі місця були однаково гарні і, відповідно, кожному присутньому було приділено хоча б трохи належної уваги.