rivne1.tv / Проекти / Перший розважальний / Програми /
Якщо ви вважаєте, що водії тільки на те і здатні, що налаятись на пішоходів, то ви помиляєтесь. Адже життя автомобіліста не таке вже і легке, як здається на перший погляд. Постійні дорожні, автомобільні та непередбачені пригоди, непланові витрати на автомобіль та запчастини, і це ще не повний список того, з чим стикаються наші водії. Ми задумались над цим запитанням, тому разом з нашими партнерами, експертами, та однодумцями вирішили розповісти та показати життя автомобіліста із середини.

// 27.09.2016

Як самостійно замінити масло і масляний фільтр в автомобілі?

Як самостійно замінити масло і масляний фільтр в автомобілі? Кожен рано чи пізно стикається з потребою заміни масла в двигуні автомобіля і, якщо ви вирішили замінити масло самостійно — вас обов’язково чекає ряд труднощів на цьому шляху. Однак панікувати не потрібно!

Отже, вам необхідно замінити масло і масляний фільтр. Перше, що вам потрібно — купити відповідні запчастини, це ви можете зробити в будь-якому автомагазині чи навіть замовити через інтернет. Далі треба підготувати необхідні інструменти та обладнання.

Для цієї роботи вам знадобиться:

1.Інструмент для відкручування і закручування зливної пробки.

2.Ємність для зливу масла. Намагайтеся підібрати її так, щоб її обсяг був більший, ніж обсяг масла в двигуні. Це допоможе вам не розлити масло в процесі роботи.

3.Ганчір’я. Для рук і залитих маслом навколишніх поверхонь.

4.При необхідності — інструмент для зняття захисту картера, найчастіше його доводиться знімати для виконання операцій по заміні масла і фільтра.

5.Чисті білі паперові серветки.

Отже, приступимо. Спочатку знімаємо захист картера, якщо необхідно. Для цього зручно скористатися підйомником, ямою або естакадою. Підставляємо ємність для відпрацьованого масла і відкручуємо пробку. Чекаємо, поки масло стече в ємність. Після закінчення процесу буде корисним промацати серветкою нижню частину зливного отвору на предмет наявності там твердих частинок. Буває, що в осаді попадаються частинки деталей двигуна, які можуть говорити про несправності в ньому. і відразу закручуємо на місце пробку, щоб не забути про це потім. При необхідності можна замінити кільце ущільнювача або шайбу на пробці.pic

Щодо відпрацьованого масла. Незважаючи на те, що у нас в країні не передбачено реальної відповідальності за порушення правил поводження з ним, не варто виливати його під паркан. Воно дійсно дуже небезпечне для природи. Краще злити його в ємність з щільною кришкою і здати на найближчу СТО. Як правило, звідти його забирають для переробки. Якщо такої можливості немає — воно може стати в нагоді для господарських потреб, може не вам, а сусідам чи знайомим.

Далі вам потрібно зняти масляний фільтр. Тут можливі варіанти — залежно від того, чи встановлений у вас корпусний фільтр або змінний фільтруючий елемент.pic

При відкручування фільтру іноді виникають труднощі. Є кілька простих способів полегшити собі завдання. Перше, найпростіше, добре витріть руки і фільтр від бруду і масла. У більшості випадків сил середнього чоловіка достатньо, щоб відкрутити його вручну.

Якщо ні — є кілька способів. Звісно, правильно було б використовувати спеціальний ключ-насадку для фільтрів, якщо є де його взяти. Якщо ні — залишаються кустарні способи.

Можна взяти старий ремінь (наприклад, від генератора), зробити зашморг і намотати один-два оберти на корпус фільтра, а в утворену петлю вставити важіль і провернути. Як правило досить зрушити фільтр з місця, далі він легко відкрутиться руками.

Ще один спосіб — пробити корпус фільтра будь-яким гострим предметом (наприклад, великою викруткою) і провернути за неї. Мінус такого способу — ваші руки і інструмент будуть залиті брудним маслом.

Іноді також може допомогти трубний ключ якщо в моторному відсіку достатньо місця для його застосування.

Тепер приступимо до складання. Наллємо в новий масляний фільтр свіжого масла і дамо йому вбратися у фільтруючий папір. Це прискорить подачу масла до деталей двигуна після запуску. І відразу змажемо гумове кільце ущільнювача на фільтрі — так його буде легше прикрутити і відкрутити при наступній заміні. Крім того, без цього кільце ущільнювача можна пошкодити при закручуванні.

Тепер заливаємо масло. Незайвим буде знати, який обсяг масла повинен бути в двигуні згідно специфікаціям. Але не поспішайте наливати відразу весь зазначений обсяг, іноді по ряду причин (наприклад, через деформований піддон) цього може виявитися багато. Перевіряємо рівень масла по вимірювального щупу, попередньо давши йому стекти протягом декількох хвилин, і доводимо його до норми. Не можна наливати масло вище максимальної позначки, це призводить до збільшеної витрати масла, підвищеному опору при обертанні двигуна, виходу з ладу лямбда-зонда і каталізатора.

Закриваємо заливну пробку, прибираємо робоче місце, миємо руки і запускаємо двигун, лампочка тиску масла гасне протягом пари секунд після запуску, значить все в порядку. Якщо ні — перевірте все ще раз. Особливо рівень масла і правильність установки фільтра. Але такі випадки — велика рідкість, і тепер можна насолоджуватися роботою двигуна на свіжому маслі. До речі, не зайвим буде тут же зафіксувати пробіг автомобіля при заміна масла, щоб не пропустити строк наступної заміни. Щасливої дороги і безпроблемної експлуатації вашого автомобіля повідомляє avtosvit.biz

переглядів: 1048

<< попередній матеріал    список    наступний матеріал >>Інші публікації у розділі:

// 02.09.2017
<a href='/Info/?id=84653' > Новий седан Continental GT 2018 від  Bentley [ФОТО]</a>

Новий седан Continental GT 2018 від Bentley [ФОТО] (переглядів: 1206 / коментарів: 1)

Bentley показав яким буде новий седан Continental GT 2018 третього покоління.
// 31.08.2017
<a href='/Info/?id=84652' >Porsche Cayenne нового покоління дебютував у Німеччині </a>

Porsche Cayenne нового покоління дебютував у Німеччині (переглядів: 1234)

У німецькому місті Штутгарт відбулася урочиста презентація Porsche Cayenne третього покоління.
// 26.07.2017
<a href='/Info/?id=83638' >Bentley випустив спецверсію кабріолета Continental GT, натхненну розкішшю яхт</a>

Bentley випустив спецверсію кабріолета Continental GT, натхненну розкішшю яхт (переглядів: 2065)

Компанія Bentley представила оригінальний кабріолет Continental GT Convertible Galene Edition, натхненний розкішшю яхт. Свою назву автомобіль отримав на честь Галени - давньогрецької богині спокійного моря. Над його дизайном працювали фахівці ательє Mulliner і яхтобудівної компанії Princess Yachts. Кузов пофарбований в оригінальний білий колір Glacier White, а внизу прикрашений синьою смугою. Нагадує про море і складний дах синього кольору.
// 12.06.2017
<a href='/Info/?id=82295' >Porsche випустив найпотужнішу модифікацію спорткара</a>

Porsche випустив найпотужнішу модифікацію спорткара (переглядів: 913)

Porsche представив оновлене купе 911 Turbo S Exclusive Series - найпотужнішу модифікацію спорткара.