rivne1.tv / Проекти / Весільний ажіотаж /
// 19.09.2016

Аби шлюб був щасливим: народні прикмети для наречених

Чи вірити у весільні прикмети, чи ні - то вже справа особиста. Однак аби почувати себе впевнено перед таким важливим днем, варто все ж знати, що радить народне слово.

1. Обручки не варто давати міряти нікому не давати ні до, ні після весілля.2. Щоб молодим не бракувало грошей, наречений в день весілля повинен покласти в правий черевик монету, яку потім зберігають як сімейна реліквія.3. І нареченому, і нареченій потрібно закріпити на одязі англійську шпильку голівкою вниз - від пристріту.
Нареченій на поділ сукні, нареченому, там де бутоньєрка, але так, щоб шпильку не було видно.4. Наречена повинна зробити на подолі плаття або в іншому невидимому для очей місці декілька стібків від пристріту. Взуття має бути із закритими носами.5. Кажуть, перед вінчанням наречена повинна трохи поплакати, тоді шлюб буде щасливим.6. Коли наречена відправляється до церкви / загсу, мати передає дочці сімейну реліквію: кільце, хрестик, брошка, браслет і ін. Щоб ця річ знаходилася з нею при вінчанні, оберігаючи її. До моменту вінчання / реєстрації наречена не повинна бачити себе в дзеркалі повністю одягненою. Наприклад, можна подивитися на себе без рукавичок або в платті, але без фати.7. Букет нареченого наречена не повинна випускати з рук упродовж всього дня. В екстреному випадку можна дати потримати букет нареченому або матері. Лише на весільному банкеті можна поставити його на стіл перед собою, а ввечері слід взяти його до себе в спальню.


8. При виході з будинку на вінчання / реєстрацію бажано, щоб на нареченій була вуаль від пристріту. Коли вона увійде до ЗАГСу або до церкви, при бажанні вуаль можна відкинути.9. Після того як наречений надів нареченій обручку, ні їй, ні йому не можна брати порожню коробочку з-під кілець або тарілочку, на якій вона лежала. Коробочку краще узяти незаміжній подрузі або другу.10. В день вінчання батьки повинні стежити, щоб ніхто із сторонніх і гостей не поправляв одяг на нареченого і нареченої.11. Молодята повинні весь час триматися разом, щоб ніхто не пройшов або не встав між ними, щоб союз був непорушний.12. Вінчальні свічки наречений і наречена повинні задути одночасно - це до довгого спільного життя.13. Після вінчання молоді повинні заглянути в одне дзеркало - до успіху, до дружного і щасливого життя.14. При виході з церкви / загсу потрібно обсипати молодих крупою: рисом, пшоном або зернами пшениці - це до життя в достатку.15. Молодим не можна їхати на банкет прямою дорогою. У народі кажуть, що треба ввести в оману нечисту силу, а тому маршрут вибирають складний. До речі, з такої нагоди в деяких країнах до заднього бампера прив'язують порожні консервні банки, щоб бринькали по дорозі і відлякували всяку нечисть.16. Коли молоді під'їжджають до місця святкування весілля, машина повинна голосно сигналити. Це також відлякує нечисть.17. Танцювати на весільному банкеті молодята повинні тільки разом і небагато з батьками. Батьки після танцю зі своїми дітьми обов'язково повинні знов з'єднати їх, підвести один до одного.18. Весільний торт розрізає наречена, жених підтримує ніж. Шматок торта з основним малюнком жених кладе на тарілку своєї судженої, наступний шматок наречена підносить нареченому, а потім вже гостям. Ця прикмета до взаємної згоди і допомоги один одному.19. З фатою і бутоньєркою розлучатися не можна. Фата і бутоньєрка зберігаються удома як сімейна реліквія, і коли народжується в сім'ї дитина, фатою, наприклад, накривають малюка, коли він хворіє, або вішають над його ліжечком від пристріту.
переглядів: 658

<< попередній матеріал    список    наступний матеріал >>

Щоб залишити коментар, нажміть на іконку своєї соцмережі
Вконтакте   Facebook   Однокласники

Інші публікації у розділі:

// 25.11.2016
<a href='/Info/?id=74926' >17 прикмет перед весіллям</a>

17 прикмет перед весіллям (переглядів: 1580)

Незабобонних людей в Україні майже немає. Але якщо ви й не вірите у весільні прикмети, ознайомитися з ними все одно цікаво.
// 10.10.2016
<a href='/Info/?id=72759' >Маленькі гості на дорослому святі</a>

Маленькі гості на дорослому святі (переглядів: 762)

Найчастіше дітей беруть, тому що їм хочеться побувати на святі, а батьки не мають можливості залишити своє чадо з кимось із близьких. Однак дитині можна відвести в церемонії і самому торжестві окрему роль. Є маса варіантів, як задіяти дитину в весіллі, щоб їй було цікаво, а молодим радісно.
// 05.10.2016
<a href='/Info/?id=72613' >Азербайджанське весілля</a>

Азербайджанське весілля (переглядів: 603)

Укладення шлюбу, створення сім'ї у всіх країнах з давніх часів вважалося найважливішою подією в житті людини, адже це знаменувало перехід в новий статус і швидке народження потомства.
// 03.10.2016
<a href='/Info/?id=72475' >Види весільної фати </a>

Види весільної фати (переглядів: 819)

Фата з'явилася на Близькому Сході і служила захистом від вітру і сонця пустелі і одночасно охороняла цнотливість жінок за часів, коли єдиним законом була сила.