rivne1.tv / Проекти / Весільний ажіотаж /
// 19.09.2016

Аби шлюб був щасливим: народні прикмети для наречених

Чи вірити у весільні прикмети, чи ні - то вже справа особиста. Однак аби почувати себе впевнено перед таким важливим днем, варто все ж знати, що радить народне слово.

1. Обручки не варто давати міряти нікому не давати ні до, ні після весілля.2. Щоб молодим не бракувало грошей, наречений в день весілля повинен покласти в правий черевик монету, яку потім зберігають як сімейна реліквія.3. І нареченому, і нареченій потрібно закріпити на одязі англійську шпильку голівкою вниз - від пристріту.
Нареченій на поділ сукні, нареченому, там де бутоньєрка, але так, щоб шпильку не було видно.4. Наречена повинна зробити на подолі плаття або в іншому невидимому для очей місці декілька стібків від пристріту. Взуття має бути із закритими носами.5. Кажуть, перед вінчанням наречена повинна трохи поплакати, тоді шлюб буде щасливим.6. Коли наречена відправляється до церкви / загсу, мати передає дочці сімейну реліквію: кільце, хрестик, брошка, браслет і ін. Щоб ця річ знаходилася з нею при вінчанні, оберігаючи її. До моменту вінчання / реєстрації наречена не повинна бачити себе в дзеркалі повністю одягненою. Наприклад, можна подивитися на себе без рукавичок або в платті, але без фати.7. Букет нареченого наречена не повинна випускати з рук упродовж всього дня. В екстреному випадку можна дати потримати букет нареченому або матері. Лише на весільному банкеті можна поставити його на стіл перед собою, а ввечері слід взяти його до себе в спальню.


8. При виході з будинку на вінчання / реєстрацію бажано, щоб на нареченій була вуаль від пристріту. Коли вона увійде до ЗАГСу або до церкви, при бажанні вуаль можна відкинути.9. Після того як наречений надів нареченій обручку, ні їй, ні йому не можна брати порожню коробочку з-під кілець або тарілочку, на якій вона лежала. Коробочку краще узяти незаміжній подрузі або другу.10. В день вінчання батьки повинні стежити, щоб ніхто із сторонніх і гостей не поправляв одяг на нареченого і нареченої.11. Молодята повинні весь час триматися разом, щоб ніхто не пройшов або не встав між ними, щоб союз був непорушний.12. Вінчальні свічки наречений і наречена повинні задути одночасно - це до довгого спільного життя.13. Після вінчання молоді повинні заглянути в одне дзеркало - до успіху, до дружного і щасливого життя.14. При виході з церкви / загсу потрібно обсипати молодих крупою: рисом, пшоном або зернами пшениці - це до життя в достатку.15. Молодим не можна їхати на банкет прямою дорогою. У народі кажуть, що треба ввести в оману нечисту силу, а тому маршрут вибирають складний. До речі, з такої нагоди в деяких країнах до заднього бампера прив'язують порожні консервні банки, щоб бринькали по дорозі і відлякували всяку нечисть.16. Коли молоді під'їжджають до місця святкування весілля, машина повинна голосно сигналити. Це також відлякує нечисть.17. Танцювати на весільному банкеті молодята повинні тільки разом і небагато з батьками. Батьки після танцю зі своїми дітьми обов'язково повинні знов з'єднати їх, підвести один до одного.18. Весільний торт розрізає наречена, жених підтримує ніж. Шматок торта з основним малюнком жених кладе на тарілку своєї судженої, наступний шматок наречена підносить нареченому, а потім вже гостям. Ця прикмета до взаємної згоди і допомоги один одному.19. З фатою і бутоньєркою розлучатися не можна. Фата і бутоньєрка зберігаються удома як сімейна реліквія, і коли народжується в сім'ї дитина, фатою, наприклад, накривають малюка, коли він хворіє, або вішають над його ліжечком від пристріту.
переглядів: 1201

<< попередній матеріал    список    наступний матеріал >>Інші публікації у розділі:

// 19.06.2018
<a href='/Info/?id=91748' >5 неймовірних весільних традицій світу</a>

5 неймовірних весільних традицій світу (переглядів: 141)

Земна куля населена тисячами різних народів, які відрізняються між собою не лише кольором шкіри, мовою, але й віковою історією та своєрідною культурою. Кожне святкування проводиться за різними обрядами, а найцікавіші з них припадають на весілля. Пропонуємо разом розглянути традиції, яким сумлінно має коритись наречена перед або під час весілля.
// 14.06.2018
<a href='/Info/?id=91554' >Вінчання: потреба чи традиція? [ЧАСТИНА 2]</a>

Вінчання: потреба чи традиція? [ЧАСТИНА 2] (переглядів: 190)

А що ж таке вінчання сьогодні – данина традиціям, моді чи поклик душі? Давайте розберемося!
// 13.06.2018
<a href='/Info/?id=91552' >Вінчання: потреба чи традиція? [ЧАСТИНА 1]</a>

Вінчання: потреба чи традиція? [ЧАСТИНА 1] (переглядів: 200)

Ще століття тому без вінчання неможливо було уявити практично жодного весілля. Потім був період, коли цей обряд вважався неактуальним, тому молодята лише розписувались у РАЦСі.
// 17.05.2018
<a href='/Info/?id=90815' >10 весільних традицій, про які вже можна ЗАБУТИ</a>

10 весільних традицій, про які вже можна ЗАБУТИ (переглядів: 615)

Ви вважаєте себе традиційною нареченою? Навіть якщо так, то можна побитись об заклад, що вам припаде до душі хоча б одне оновлення для вашої весільної церемонії. Є декілька способів модернізації святкування, які піднімуть ваше весілля на новий рівень.