rivne1.tv / Проекти / Святкові канікули /
// 10.06.2018

теги: Рівне 1, лялька, оберіг

Як зробити ляльку мотанку - символ жіночої мудрості

Як зробити ляльку мотанку - символ жіночої мудрості
Дане зображення не є прямою ілюстрацією до матеріалу.
Лялька-оберіг або як її ще називають лялька мотанка здавна вважалася символом жіночої мудрості та оберегом цілої сім'ї та роду. Це одна із найдавніших іграшок українського народу.

Жінки виготовляючи таку іграшку для дітей вкладали в неї всю свою енергію, свої хороші думки та побажання. Мати передавала ляльку мотанку своїй дочці, та дарувала далі своїй дитині, і так з покоління в покоління, через увесь рід.

Ляльку-оберіг обов'язково повинна була мати кожна молода дівчина. Робили ці іграшки дуже ретельно та придавали цьому велике значення, адже власноруч зроблена лялька мала чарівну силу, і як думали наші предки, виконувала бажання.

Одяг таких іграшок також мав своє значення, а саме: спідниця символізувала землю, сорочка означала час, що минув, що є наразі та майбутній, головний убір ляльки - це зв'язок із небом.

pic Як же зробити ляльку мотанку? Розглянемо всі етапи.

1. Потрібно загорнути синтепон у білу тканину, обмотати червоними нитками.

2. Далі за допомогою лляної нитки, або атласної стрічки зробіть на обличчі мотанки сакральний хрест — спочатку вертикальну смужку, закріпивши нитки на шиї, потім — горизонтальну, зав’язавши вузлик ззаду голови.

3. Наступним, що потрібно зробити - це зібрати тканину для спіднички з одного боку в складки та примотати до ляльки. Нитку не обрізуйте.

4. Обмотуючи ляльку червоною ниткою від шиї до талії, примотай фартух. А тканину для рук згорніть гармошкою та обмотайте нитками. Після цього примотайте ручки до ляльки нитками хрест-навхрест.

5. Тепер за допомогою ниток муліне зробимо для ляльки волосся. На місці проділу зав’яжемо нитку, а з протилежного боку потрібно моток розрізати ножицями. Прикладаємо до голови мотанки волосся, пригладжуємо його та закріплюємо, перев’язавши ниткою на шиї.

6. І останній крок. Заплітаємо волосся для красуні лялечки та прикрашаємо його стрічкою.

От і готова наша лялька-оберіг.

Вона може слугувати для вас як іграшкою для дитини, елементом інтер'єру або ж подарунком для близької людини. Головне, що це зроблено своїми руками, з всією душею та хорошими побажаннями.

pic

Олена Грицаюк
переглядів: 3557

<< попередній матеріал    список    наступний матеріал >>Інші публікації у розділі:

// 18.12.2018
<a href='/Info/?id=97125' >День святого Миколая: що потрібно зробити обов'язково і що заборонено</a>

День святого Миколая: що потрібно зробити обов'язково і що заборонено (переглядів: 207)

Настання ранку 19 грудня дітвора різного віку очікує з особливим нетерпінням. Адже так хочеться дізнатися, що ж сховав під подушку Святий Миколай - подарунок або «різочку». Але це дитячі забави, а що дорослі? Невже цей день буде черговим сірим буднем? Ні в якому разі!
// 17.12.2018
<a href='/Info/?id=97128' >5 подарунків, які не можна приймати і дарувати: прикмети на біду</a>

5 подарунків, які не можна приймати і дарувати: прикмети на біду (переглядів: 310)

Все в цьому світі володіє певною енергією - позитивною або негативною. Подарунки теж можуть притягувати в життя людини як хороші події, так і біду. Які подарунки не можна дарувати і приймати в дар ні в якому разі?
// 17.12.2018
<a href='/Info/?id=87586' >День святої Варвари: що треба обов'язково зробити жінкам</a>

День святої Варвари: що треба обов'язково зробити жінкам (переглядів: 7680)

17 грудня православні християни відзначають день пам'яті святої великомучениці Варвари. І саме це свято є початком Нікольського циклу. А простіше кажучи - свят, які слідують один за іншим: Варвари, Сави та Миколи.
// 14.12.2018
<a href='/Info/?id=87484' >Топ різдвяних фільмів, які піднімуть настрій</a>

Топ різдвяних фільмів, які піднімуть настрій (переглядів: 1139)

Найкращим супроводом до святкового приготування стане хороше різдвяне кіно. Тому, ми підготували для вас історії, які наповнені затишком, любов’ю та радістю.