rivne1.tv / Проекти / Святкові канікули /
// 10.06.2018

теги: Рівне 1, лялька, оберіг

Як зробити ляльку мотанку - символ жіночої мудрості

Як зробити ляльку мотанку - символ жіночої мудрості
Дане зображення не є прямою ілюстрацією до матеріалу.
Лялька-оберіг або як її ще називають лялька мотанка здавна вважалася символом жіночої мудрості та оберегом цілої сім'ї та роду. Це одна із найдавніших іграшок українського народу.

Жінки виготовляючи таку іграшку для дітей вкладали в неї всю свою енергію, свої хороші думки та побажання. Мати передавала ляльку мотанку своїй дочці, та дарувала далі своїй дитині, і так з покоління в покоління, через увесь рід.

Ляльку-оберіг обов'язково повинна була мати кожна молода дівчина. Робили ці іграшки дуже ретельно та придавали цьому велике значення, адже власноруч зроблена лялька мала чарівну силу, і як думали наші предки, виконувала бажання.

Одяг таких іграшок також мав своє значення, а саме: спідниця символізувала землю, сорочка означала час, що минув, що є наразі та майбутній, головний убір ляльки - це зв'язок із небом.

pic Як же зробити ляльку мотанку? Розглянемо всі етапи.

1. Потрібно загорнути синтепон у білу тканину, обмотати червоними нитками.

2. Далі за допомогою лляної нитки, або атласної стрічки зробіть на обличчі мотанки сакральний хрест — спочатку вертикальну смужку, закріпивши нитки на шиї, потім — горизонтальну, зав’язавши вузлик ззаду голови.

3. Наступним, що потрібно зробити - це зібрати тканину для спіднички з одного боку в складки та примотати до ляльки. Нитку не обрізуйте.

4. Обмотуючи ляльку червоною ниткою від шиї до талії, примотай фартух. А тканину для рук згорніть гармошкою та обмотайте нитками. Після цього примотайте ручки до ляльки нитками хрест-навхрест.

5. Тепер за допомогою ниток муліне зробимо для ляльки волосся. На місці проділу зав’яжемо нитку, а з протилежного боку потрібно моток розрізати ножицями. Прикладаємо до голови мотанки волосся, пригладжуємо його та закріплюємо, перев’язавши ниткою на шиї.

6. І останній крок. Заплітаємо волосся для красуні лялечки та прикрашаємо його стрічкою.

От і готова наша лялька-оберіг.

Вона може слугувати для вас як іграшкою для дитини, елементом інтер'єру або ж подарунком для близької людини. Головне, що це зроблено своїми руками, з всією душею та хорошими побажаннями.

pic

Олена Грицаюк
переглядів: 2746

<< попередній матеріал    список    наступний матеріал >>Інші публікації у розділі:

// 20.08.2018
<a href='/Info/?id=93722' >6 ознак того, що в будинку накопичилося багато негативної енергії</a>

6 ознак того, що в будинку накопичилося багато негативної енергії (переглядів: 17)

Помітили, що вам важко перебувати вдома? У рідних стінах ви відчуваєте спустошення і депресію? Може у вашому будинку накопичилося занадто багато негативу?
// 17.08.2018
<a href='/Info/?id=93662' >7 сучасних прикмет, які завжди збуваються</a>

7 сучасних прикмет, які завжди збуваються (переглядів: 160)

Ви вірите в прикмети? Розсипаною сіллю і чорною кішкою вже давно нікого не здивуєш, але є ряд сучасних прикмет, які збуваються із регулярністю. Отже, які 7 прикмет потрібно обов'язково знати, щоб уникнути неприємностей?
// 17.08.2018
<a href='/Info/?id=82250' >Коли б'ється посуд: 10 прикмет, які допоможуть зберегти щастя у домі</a>

Коли б'ється посуд: 10 прикмет, які допоможуть зберегти щастя у домі (переглядів: 4185)

Посуд б'ється на щастя. Так кажуть кожен раз, коли в будинку розбивається чергова чашка або тарілка. Але чи так це насправді? І що обіцяє, наприклад, розбитий стакан.
// 16.08.2018
<a href='/Info/?id=82128' >Які дерева можна садити біля будинку – прикмети наших предків  </a>

Які дерева можна садити біля будинку – прикмети наших предків (переглядів: 3919)

Існують дерева, які можуть налагодити життя в будинку, а є і такі, які ні в якому разі не можна садити біля житла.