Житловий комплекс "На щасливому"
rivne1.tv / Новини /
Надсилайте свої фото та відеоматеріали, що стосуються подій та проблем нашого міста. Матеріали публікуються на сайті www.rivne1.tv та в ефірі телеканалу "Рівне 1"

Редакція може не поділяти думку авторів рубрики. Матеріали рубрики не є журналістськими публікаціями.

// 25.08.2016

теги: освіта, ювілей, Острозька академія, проекти, конкурси, здобувай досвід

Ювілей українського Оксфорду

Ювілей українського Оксфорду Вища освіта – той рівень знань, що здобуваєш у вищому навчальному закладі на базі повної загальної середньої освіти, необхідний для того, щоб стати фахівцем вищої кваліфікації у різних галузях науки та культури.

Право вибору постає перед тобою під час завершення навчального процесу у школі, і необхідно вирішити, де будеш здобувати та накопичувати подальші знання, зустрінеш нових наставників, друзів, реалізуєш усі свої творчі ідеї, досягнеш значних висот у науці, відчуєш усі ті хвилини щастя та перших невдач.

І ось 5 років тому я обрала університет, який виявився не лише осередком духовності інтелектуалів, основою хороших манер, зразком висококваліфікованих і творчих викладачів, реалізацією неймовірно здібних студентів, а й тією академічною дружною, неповторною, дорогоцінною сім'єю, яку не хочеш залишати.

Незабаром Національний університет «Острозька академія» - один з найдавніших вищих навчальних закладів Європи та України, святкуватиме 440-річчя з дня заснування. Заснував академію князь Василь-Костянтин Острозький у далекому 1576 році. Князь прагнув долучитися до освітньої системи, дещо поєднавши її з європейською (вивчення граматики, діалектики, музики, богослів'я, філософії та ін.), студенти виявилися спудеями, а ще неординарність тодішньо-створеного навчального закладу - спів'єдність двох культур – західноєвропейської та візантійської.

Хроніка успішності «Острозької академії триває упродовж 440 років, адже варто згадати початковий етап розквіту – українське видавництво Івана Федорова, де вперше були надруковані (греко-слов'янський «Буквар», «Новий Завіт», «Острозька Біблія», «Граматика», «Палінодії» та ін. праці), викладали неймовірні постаті, зокрема Кирило Лукарис (грецький вчений, релігійний діяч Падуанської академії), Дем'ян Наливайко (брат Северина Наливайка, один з учасників козацько-селянських повстань), Герасим Смотрицький (перший ректор закладу, полеміст, культурний діяч).

pic

Сьогодення Національного університету «Острозька академія» дещо відрізняється від дня заснування. Це мальовниче університетське містечко, яке розташоване на вулиці Семінарська, 2, є духовною окрасою Рівненщини. Зміст навчально-виховного процесу визначено на основі досягнень із різних наук.

Інтерактивний навчально-виховний процес забезпечує досвідчений професорсько-викладацький склад, понад 80% наших професорів, докторів, кандидатів наук, викладачів мають державні нагороди та відзнаки. В університеті створено ефективне студентське самоврядування. Дозвілля студентів організовують із широким залученням обдарованої молоді.

«Острозька академія» досягла членства Європейської асоціації університетів, має відзнаку «За якість» Міжнародного трейд-клубу лідерів торгівлі у Парижі за активний розвиток і впровадження норм європейської освіти, є членом Європейської Асоціації Університетів, Консорціуму українських університетів, Східноєвропейської мережі університетів. У 2014 році увійшла в десятку рейтингу прозорості національних університетів, посіла третю серед класичних та шосту позиції у рейтингу вищих навчальних закладів за якісним показником студентів, п'ятиразовий домінант Книги рекордів України у категорії «Масові заходи» та Книги рекордів Гіннеса.

Сьогодення Острозької академії – це п'ять унікальних факультетів, Інститут права ім. І.Малиновського, шістнадцять престижних спеціальностей та досвід наших наставників, яким охоче діляться зі студентами. Кафедра української мови і літератури є однією з провідних, адже головна мета діяльності полягає у підготовці висококваліфікованих учителів-словесників на основі національно-освітнього досвіду, ерудованих спеціалістів, вимагає застосування новітніх методик і технологій навчання у формуванні професіоналізму, духовної культури майбутнього педагога. Завідувач кафедри - Хом'як Іван Миколайович, доктор педагогічних наук, професор, академік Академії наук вищої школи України та педагогічно-викладацький склад мотивують та збагачують багажем знань кожного студента. Викладачі застосовують різні форми та методи навчання: науково-дослідну роботу, тестові форми контролю, дистанційну роботу студентів, інтерактивні методи, індивідуальні завдання тощо.

Також кафедра очолює науково-дослідну студію дидактичної лінгвістики, науковий гурток «Genius loci», лексикографічну лабораторію «Острозький неограф», лабораторію «Діалектологічні студії на теренах Рівненщини», літературну студію «РОВЕР», студію-театр «Слово».

pic

Цьогоріч керівний склад викладачів кафедри організував вже вп'яте відкриття всеукраїнської науково-практичної конференції «Актуальні проблеми культури української мови і мовлення», яка долучила провідних науковців із понад тридцяти вишів.

Кафедра української мови та літератури ставить перед собою амбітні цілі: розвиток університету як вищого навчального закладу науково-дослідного типу, розвиток інноваційних технологій навчання, формування професіонала-словесника, виховання патріотичної молоді сьогодення.

Щиро вітаємо керівний склад, колектив викладачів і студентів з нагоди 440-річчя заснування Національного університету «Острозька академія»! Бажаємо невпинного творчого розвитку, реалізації цілей, духовного зростання! Дякуємо за можливість святкувати вагомий ювілей у твоєму житті, дорогоцінна альма-матер!

✍✍✍
Стаття учасниці проекту "Здобувай досвід разом із "Рівне 1" Світлани Чорнолоз.

Надсилай свої статті на електронну адресу [email protected] й очікуй повідомлення від модератора з посиланням на її публікацію на сайті rivne1.tv.

Автор статті, яка набере найбільшу кількість переглядів, матиме можливість БЕЗКОШТОВНО навчатися у ПРАКТИЧНІЙ ШКОЛІ ЖУРНАЛІСТИКИ ТА ОПЕРАТОРСЬКОЇ МАЙСТЕРНОСТІ.

Не втрать свій шанс!

Деталі проекту

переглядів: 2463

<< попередній матеріал    список    наступний матеріал >>Додати коментар
avatar Ваше ім'я

Email (при потребі, не публікується)

Tекст коментаря

CAPTCHA Image
інша картинка
Введіть набір цифр з картинки

`

Переконайтесь, що ваше повідомлення не порушує норм моралі та правил коментування на сайті


Інші публікації у розділі:

// Світлана Кузьміна, 19.04.2018

В онкоцентрі не працюють ліфти (переглядів: 95)

Важкохворі пацієнти не мають змоги через поломку ліфтів проходити курси лікування
// 15.03.2018
<a href='/Info/?id=88978' >У Костополі перекинувся причіп з деревиною [ВІДЕО]</a>

У Костополі перекинувся причіп з деревиною [ВІДЕО] (переглядів: 125)

Про це повідомили та надіслали відео у Viber читачі Рівне 1.
// Віктор Шал, 31.12.2017
<a href='/Info/?id=86901' >Маленький рівнянин потребує термінової допомоги</a>

Маленький рівнянин потребує термінової допомоги (переглядів: 779)

УВАГА!!! Потрібна допомога маленькому хлопчику!
// Крістіна, 25.12.2017
<a href='/Info/?id=87805' >Дуже мало віри,але прошу допомогти!</a>

Дуже мало віри,але прошу допомогти! (переглядів: 185)

Дуже прошу допоможіть мені!Вірю що в Рівному живуть дуже хороші люди!