rivne1.tv / Проекти /
// 16.01.2017

теги: лікування, зір, очі, катаракта, глаукома

Сучасні методи лікування катаракти та глаукоми

Сучасні методи лікування катаракти та глаукоми Краще один раз побачити , ніж сто разів почути. Так говорить не лише народна мудрість, а й дослідження науковців. Адже майже 90 відсотків інформації про навколишній світ людина отримує завдяки зору.

Нині у кожного другого українця лікарі діагностують зниження зору чи хвороби очей. Найрозповсюджені це катаракта та глаукома. Катаракта - це часткове або повне помутніння кришталика ока, розташованого усередині очного яблука між райдужкою і склоподібним тілом. Кришталик від природи прозорий і грає роль природної лінзи, що переломлює світлові промені і пропускає їх до сітківки. Втративши прозорість кришталик при катаракті перестає пропускати світло, і зір погіршується аж до повної втрати.

Глаукома - велика група очних захворювань, що характеризується постійним або періодичним підвищенням внутрішньоочного тиску вище толерантного для даної людини рівня з подальшим розвитком типових дефектів поля зору , зниженням гостроти зору і атрофією зорового нерва.

І якщо раніше, на три випадки діагностованої катаракти виявляли одну глаукому, то нині це співвідношення 50 на 50. Усе через збільшення хворих з судинними патологіями. Медики радять усім після 40 років щорічно перевіряти очний тиск, адже ймовірність його підвищення у цьому віці збільшується. Якщо раніше глаукома уражала людей переважно після 70-80 років, то нині вона частий супутник 50-60 річних.

Однак, якщо попередити хворобу не встигли – засмучуватись не варто. Медицина не стоїть на місці. Існують методи швидкого та якісного лікування очей, адже традиційні шовні полосні операції нині використовують все рідше. До прикладу, лікування катаракти офтальмологи успішно проводять під час малоінвазивних втручань. Одне з них це - факоемульсифікація. За складним терміном криється декількахвилинна операція під час якої через маленькі отвори, проколи ока за допомогою ультразвука, кришталик замінюється на штучний – гнучкий та еластичний. Мінімальне втручання під час лікування катаракти є запорукою швидкого відновлення зору.

Глаукома після діагностики потребує постійного медикаментозного лікування, що дозволить нормалізувати внутрішньочерепний тиск. Втім, ще є методі лазерного та хірургічного лікування глаукоми. Серед них ірідектомія. Це лазерна методика під час якої у райдужній оболонці ока створюють крихітний отвір для створення додаткового відтоку внутрішньоочної рідини. Виконують ірідектомію в амбулаторних умовах.

Крім того, медики проводять непроникаючу глибоку склеректомію - хірургічну операцію непроникаючої типу - без розтину очного яблука. В ході цієї процедури використовують не наскрізний отвір, а створюють спеціальний клапан в зовнішній оболонці ока - склери, через який можливий безперешкодний відтік внутрішньоочної рідини. Це дозволяє відновити баланс рідини в оці і нормалізувати тиск.

І ще однією хірургічною операцією непроникаючого типу є віскоканалостомія. Її мета - відновлення фізіологічних шляхів відтоку рідини шляхом створення спеціального «вікна» в склери. Основна її відмінність від непроникаючої глибокої склеректомії полягає в тому, що для відновлення відтоку рідини в дренажні канальці вводять спеціальну в'язку речовину - Геалон (Артівіск). Розширюючи просвіт дренажних канальців, Геалон відновлює прохідність вологи і дозволяє відновити баланс рідини без розтину очного яблука.

Тож лікування катаракти та глаукоми нині доступні. Варто лише вчасно діагностувати їх та звернутись за допомогою професіоналів задля лікування очей.

Катерина Мункачі
переглядів: 2734

<< попередній матеріал    список    наступний матеріал >>Інші публікації у розділі:

// 08.02.2018

Зміни себе за 21 день [МАРАФОН] : Я соромлюсь ходити в тренажерний зал. (переглядів: 650)

Всі ми мріємо про ідеальну фігуру, але для того щоб влітку впевненно носити короткі шорти та вільно почувати себе на пляжі у купальнику - потрібно чимало часу провести у спортзалі. Для деяких дівчат вже стало звичкою кожного дня відвідувати спортзал або ж фітнес, але все ж, більшість красунь не наважуються піти до тренажерного залу. Чому? Давайте розберемося разом.
// 19.01.2017
<a href='/Info/?id=56560' >Корисно чи шкідливо вживати помаранчеві "кульки")))</a>

Корисно чи шкідливо вживати помаранчеві "кульки"))) (переглядів: 3703)

Мандарин являється саме тим фруктом, який знаходиться на нашому столі майже весь зимовий період. Без нього ми не уявляємо новорічне меню, ним же прикрашаємо ялинку і обов'язково обдаровуємо гостей.
// 26.12.2016
<a href='/Info/?id=57259' >Зволожуючі маски для обличчя проти зимової сухості</a>

Зволожуючі маски для обличчя проти зимової сухості (переглядів: 2533)

У зимовий час наш організм піддається дефіциту вітамінів. Косметологи стверджують, що шкіра – це дзеркало організму, тому догляд повинен бути і внутрішнім, і зовнішнім. Правильно підібраний раціон харчування допоможе нам підтримувати організм у потрібному балансі.
// 16.12.2016
<a href='/Info/?id=57432' >Як рівнянам зберегти здоров'я взимку</a>

Як рівнянам зберегти здоров'я взимку (переглядів: 1472)

Ось і прийшла зима, а разом з нею холод та хвороби. На жаль, багато людей (особливо дівчата), піклуючись про своє здоров'я в цю пору року, займаються в першу чергу волоссям, нігтями і шкірою, тоді як варто було б підтримати весь організм. Отже, що ж входить в основну програму по збереженню здоров'я взимку?