rivne1.tv / Проекти / Родинний портал «Рівне 1» /
// 26.03.2018

Самостійні діти або як батькам не віднадити малюків від домашніх справ?

Самостійні діти або як батькам не віднадити малюків від домашніх справ? Насправді не у дорослому віці ми починаємо вчитися та допомагати по господарству. Все родом з дитинства. Кому в дитинстві не забороняли, приймали усі недоліки дитячого прибирання, допомоги та клопотання у будинку - більшість таких дітей в дорослому віці не повинні себе "ламати" та примушувати щось робити.

Що ж робити, аби не нашкодити власній дитині та привчити її вправлятися без вас - читаймо далі.


Не робіть роботу замість них

Розлита на підлозі вода ще не привід бігти та витирати її. Краще нагадати дитині, де знаходяться ганчірки або ж паперові рушники. Аби ваше чадо навчилося самостійно приймати рішення варто ставити навідні питання аби дитина сама знаходила відповідь та вирішувала.pic


Схвалюйте самостійну гру

Залиште дитину у її розпорядженні, при цьому просто спостерігайте. Не вказуйте, що і як, не прописуйте за неї сценарії гри та її роль. А якщо дитині сумно - запропонуйте список із п'яти ігор. Нехай самостійно обирає собі "до душі".


Помилки - це нормально

Дозволяйте дитині помилятися!!! Ви з "висоти" свого досвіду знаєте, що дитина помилиться і неправильно збере башту. Вам кортить самому скласти, відібрати головну роль у дитину і таки зробити все правильно. Для чого? Ви маєте бажання виховати "немічного" та постійно невпевненого нащадка? Чи навпаки - самостійну, впевнену та цілеспрямовану людину? Тільки самостійно заплутавшись та віднайшовши вихід дитина навчається пристосовуватися до життя. Долучайтеся, тільки коли вас попросять або ж знадобиться допомога.pic


Ініціатива повинна бути відзначена

Радійте всім досягненням: самостійному подоланню турніка, помитому посуду, пришитому гудзику - усьому новому, що досягла ваша дитина. Не вказуйте на недороблене - пил у кутку, смітинка на килимі і т.д. Дитина, котра відчула свою важливість та потрібність, знову і знову захоче відчути це.


Не контролюйте кожен крок

У дитячих "розбірках" ви присутні, як спостерігач - дайте дітям самостійно розібратися між собою. Відчуйте момент, коли потрібно втрутитися і допомогти обом сторонам. В іншому випадку дитина буде маніпулювати вашою "владою" і постійно використовувати ваш авторитет у своїх "розбірках". Якщо дитина навчиться самостійно вирішувати конфлікти, то в дорослому віці їй буде набагато легше знаходити вихід із будь-якої ситуації.


Сприймайте дітей серйозно

Уважно їх слухайте, аби у майбутньому вони при потребі не боялися приходити за порадою та допомогою. Діти довіряють тим, хто їх слухає поважає та розмовляє на рівних із ними, не насміхаючись та не висміюючи їх.


Створіть в домі умови, в котрих буде зручно дитині

Шафки, з котрих зручно діставати одяг; зубна щітка та мило на рівні "витягнутої руки". Бажано так організувати побутові умови, аби дитина вправлялася із елементарними задачами.pic


Пояснюйте хід дорослих справ

Корисним справам можна навчатися щодня: як викладати продукти на касі супермаркету, оплачувати проїзд у громадському транспорті, як і куди викидати сміття. Розповідайте про домашні справи: звідки беруться страви, хто їх готує, хто миє посуд і т.д.


Розподіляйте домашні обов'язки

Кожна сім'я самостійно вирішує хто застеляє постіль, хто підмітає або ж хто миє посуд. У дитини має бути своя зона відповідальності, свої обов'язки, ті, у котрі батьки не повинні втручатися.


На шляху незалежності дитини не повинна стояти батьківська зайнятість

Простіше самому одягнути дитину, аніж чекати поки вона зробить це сама за півгодини, застелити постіль акуратніше, аніж дитина та й швидше. Але тут ваша допомога може зіграти негативну роль: дитині не дозволяють зрозуміти процес, долучитися до нього. Діти повинні знати - є чимало речей, котрі вони можуть виконувати якісно, відповідально і на "відмінно".

Олена Демчук-Рибінська
переглядів: 1598

<< попередній матеріал    список    наступний матеріал >>Інші публікації у розділі:

// 30.05.2018
<a href='/Info/?id=91167' >Новонародженим по бебі-боксу: ноу-хау для українців</a>

Новонародженим по бебі-боксу: ноу-хау для українців (переглядів: 864)

Такі подарунки будуть отримувати усі малюки та їх сім'ї, заради підтримки народжуваності, материнства і дитинства в Україні. Так обгрунтував ініціативу Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман. До слова, таку світову практику втілюють у Фінляндії та деяких містах України, зокрема у Івано-Франківську за ініціативи мера. Відтепер такі презенти будуть доступні усім громадянам нашої держави.
// 22.05.2018
<a href='/Info/?id=90923' >Турботливий тато - це норма або - геть стереотипи!</a>

Турботливий тато - це норма або - геть стереотипи! (переглядів: 330)

Татко з'явився на майданчику, гуляє із візочком, обирає харчування та вже, щоб "добити" уяву - залишається в декреті чи на лікарняному з малюком. Зовсім інші стереотипи вкорінювалися у суспільстві тисячоліттями, проте нині нарешті починаємо забувати та відходити від "скам'янілостей" стосовно ролі та можливостей батька у вихованні дітей. Чому татусі так само важливі, як і матусі та чому #татоможе не гірше? Про усе - далі.
// 27.03.2018
<a href='/Info/?id=82373' >Соцмережі та діти: безпека на першому місці</a>

Соцмережі та діти: безпека на першому місці (переглядів: 923)

"Лайки", твіти, групи та нагадування - нинішнє життя наших дітей тісно пов'язане із інтернетом, соцмережами та гаджетами. Майже щоденне перебування онлайн стає невід'ємним у їхньому житті, навіть на прогулянці чи після занять у школі. Поряд із користю на дітей постійно чатує небезпека від такої "корисності". На що варто звернути увагу батькам, діти котрих частенько "зависають" перед моніторами комп'ютера, планшета чи телефона - читайте далі.
// 24.06.2017
<a href='/Info/?id=82692' >Де у світі найкраще народжувати? [ІНФОГРАФІКА]</a>

Де у світі найкраще народжувати? [ІНФОГРАФІКА] (переглядів: 1024)

Мама - таке важливе та очікуване багатьма слово та статус. Та до настання цього моменту варто підготуватися заздалегідь. Не лишень підібрати пологовий будинок, а можливо й іншу країну. То де ж у світі найкраще ставатимамою - читайте далі.