Наразі керівники громад вирішують чи можуть вони утримувати пожежні команди.

Адже існує два варіанти. Перший – домовитись з сусідніми населеними пунктами, де вже працюють пожежні команди, про надання послуг. Або ж створити власну, однак до її роботи є певні вимоги – наявність приміщення, фахівців, та спецтехніки. Останнє для багатьох громад є чи не найскладніше.

Керівники громад вивчили цінове питання, і свої пропозиції подають на проекти співфінансування. У такий спосіб матимуть можливість закупити необхідні автомобілі для роботи пожежної команди.

Як повідомляє Офіс реформ в Рівне нській області, на такі проекти фахівці Рівне нської ОДА звертатимуть увагу першочергово, адже безпека населення має бути на першому місці.

До того ж на Рівне нщині вже є успішні приклади діяльності місцевих пожежних команд.

Так, в Острожці Млинівського району, минулоріч вирішили підсилити роботу Державної пожежної охорони. Сільський голова Олег Пархомей створив додаткову місцеву пожежну команду. Віднайшли кошти в бюджеті, і придбали спецавтомобіль, який вже був у користуванні. Від червня 2015 року в сільській раді успішно працюють дві команди. У разі, якщо виникають пожежі рятувальники їдуть у різні місця, адже громада є чимала. Якщо ж виникає сильне полум’я, вони так само приходять на підмогу один одному і працюють у команді.

Головний пожежник сільської команди Володимир Пархомей розповів, що так працювати значно легше. Громада знає – пожежники приїдуть вчасно на допомогу. В Острожецькій МПК працює всього 6 чоловік, усі вони фахівці своєї справи. До того ж вдалося налагодити зв’язки з польскими пожежниками, які дещо допомогли з оснащенням. Роботою сільської пожежної команди люди задоволені. Такий приклад створення пожежних команд з ініціативи громади – є позитивним.