rivne1.tv / Проекти / Родинний портал «Рівне 1» / Здоров'я /
// 23.07.2016

Здоровий хребет: як вберегти дитину від жахливих наслідків гіперлордозу

Здоровий хребет: як вберегти дитину від жахливих наслідків гіперлордозу Гіперлордоз - посилення вираженості фізіологічного лордозу хребетного стовпа (поперековий і шийний відділ). Він формується в результаті слабкості м'язового каркаса спини, дефектів кісткової структури, ураження суглобів нижніх кінцівок і безлічі інших чинників.

Вигини хребта формуються в процесі росту організму і запрограмовані генетично. Підтвердженням данного факту є те, що дитина народжується з прямим хребтом, а перші фізіологічні викривлення спостерігаються лише до року.

Коли малюк вчиться ходити, починають формуватися грудний кіфоз, поперековий і шийний лордози. Гіперлордоз характеризується надмірною увігнутістю фізіологічного викривлення. Якщо при патології виконати рентгенографію хребетного стовпа в бічній проекції, кут лордозу буде більше 45 градусів (у нормі 20-40 градусів).

У немовлят гіперлордоз хребта з'являється на тлі рахіту. Дитячий аналог виникає внаслідок неправильного сидіння, викривленої постави, плоскостопості. Лікування поперекового гіперлордозу слід починати з усунення основної причини захворювання. Для цієї мети лікарі проводять повноцінне дослідження хребетного стовпа із застосуванням таких методів: - Рентгенографія в прямій і бічній проекції; - Комп'ютерна та магнітно -резонансна томографія; - Спонділометрія (вимірювання величини кута увігнутості або опуклості спеціальними інструментами); - Електроміографія (оцінка сили і функціональності м'язової тканини.

Важливо нормалізувати спосіб життя, навчитися тримати поставу, правильно сидіти, стояти, працювати, відпочивати і харчуватися.

Якщо протягом дня ви багато часу сидите, не навантажуйте поперековий відділ. Для цього спирайтеся хребтом на спинку стільця. Коли стоїте, розподіляйте вагу рівномірно на дві ноги. У такій позиції не «навантажуються» м'язи і зв'язки, а вага тіла рівномірно розподіляється на хребет і суглоби нижніх кінцівок. Якщо робота пов'язана з перенесенням важких речей, не робіть ривкових рухів.

Відпочивайте якомога частіше. Нічний сон має тривати не менше 8 годин. Раціон харчування здорової людини складається з збалансованого вмісту білків, вуглеводів, жирів, вітамінів, мінералів і води.

Регулярно займайтеся зарядкою, лікувальною фізкультурою та плаванням.

переглядів: 1984

<< попередній матеріал    список    наступний матеріал >>Інші публікації у розділі:

// 21.08.2018
<a href='/Info/?id=62058' >Пласкостопість у дітей: у чому небезпека та як лікувати?</a>

Пласкостопість у дітей: у чому небезпека та як лікувати? (переглядів: 2212)

З проблемою дитячої плоскостопості стикається величезна кількість батьків. Саме тому важливо знати, як виявити проблему і чим можна допомогти дитині.
// 21.06.2018
<a href='/Info/?id=77197' >Перше взуття малюка - що варто знати батькам?</a>

Перше взуття малюка - що варто знати батькам? (переглядів: 1695 / коментарів: 1)

Взуття це не лише краса та естетика, а в першу чергу - здоров'я. І від того наскільки добре воно підібране й буде залежати стан здоров'я малюка. Як правильно підібрати такий аксесуар - читайте далі.
// 18.05.2018
<a href='/Info/?id=68790' >Гумові чоботи - калюж та дощу ми не боїмося! [ПОРАДИ У ВИБОРІ]</a>

Гумові чоботи - калюж та дощу ми не боїмося! [ПОРАДИ У ВИБОРІ] (переглядів: 2654)

Тепло, сонце, майже літо...і дощі. І хутенько порпаємося у шафах та дістаємо чобітки. А найкраще про сухість та захищеність ніжок подбають гумові чобітки - зручні, легкі та комфортні. Як правильно підібрати їх для ваших малюків - спробуємо розібратися далі.
// 16.05.2018
<a href='/Info/?id=90764' >Правильна постава: чому поради батьків корисні та важливі? [ВІДЕО]</a>

Правильна постава: чому поради батьків корисні та важливі? [ВІДЕО] (переглядів: 363)

Не лишень кращий зовнішній вигляд, а й поліпшення здоров'я в цілому. Все це про правильну поставу і стосується це як дорослих, так і дітей. В останніх, до слова, організм котрий розвивається і все, що "посіємо" - вони "пожнуть" у дорослому віці. Тож чому варто вже зараз розправити плечі та сісти/стати рівно - читайте та дивіться нижче.