Житловий комплекс "На щасливому"
rivne1.tv / Програми /
Чим живе Рівненщина комунальна.

Найсвіжіші комунальні новини, проблеми галузі, діяльність комунальників Рівного та області, компетентні коментарі та роз’яснення фахівців, які стосуються комунальних питань.

Якщо ж Ви хочете повідомити цікаву тему для програми — звертайтеся за телефоном 096 - 11 - 400 - 11. Також надсилайте нам фото та відео «комунальних маразмів», які яскраво демонструють «якість» роботи комунальних служб, адреса: [email protected]

Періодичність виходу: один раз у тиждень (з повторами)

Також можна опублікувати свою скаргу безпосередньо на сайті через спеціальну форму

// 31.03.2016

Затопило підвал: куди дзвонити та що робити?

Затопило підвал: куди дзвонити та що робити?
Дане зображення не є прямою ілюстрацією до матеріалу.
Затоплення підвалу є серйозною проблемою, як для власників приватних будинків, так і для жителів багатоквартирних будинків. У даній статті будуть розглянуті найбільш поширені причини виникнення, заходи щодо їх запобігання та основні аспекти, спрямовані на ліквідацію затоплення приміщень. Отже, що ж робити, якщо затопило підвал?

Затоплення в багатоквартирному будинку

Якщо в облаштованому будинку затопило підвальне приміщення, необхідно написати заяву в керуючу компанію, що займається питаннями збереження, експлуатації та забезпечення належного санітарного та технічного стану упорядкованих будинків. Після чого компанія зобовязана:

1. Сушити підвал;

2. Виявити причину затоплення;

3. Провести необхідні заходи для усунення причини, що викликала затоплення;

4. Здійснити дезінфекцію приміщення.

Якщо після подачі заяви вищезазначені роботи не були виконані, і компанія не зробила жодних дій по усуненню ситуації, що склалася в результаті аварії, тоді необхідно звернутися в житлову інспекцію, з заявою про порушення ваших прав.pic

Затоплення в приватному будинку

Стіни пофарбовані рідким склом будуть перешкоджати попаданню води в підвал. Власники приватних будинків стикаються з проблемою затоплення в більшості випадків в осінній і весняний періоди часу. Це відбувається через збільшення рівня ґрунтових вод при неправильній гідроізоляції, її відсутності, або використанні неякісних матеріалів для цих цілей.

В сирому підвалі завжди підвищена вологість, завдяки якій і відбувається утворення цвілі, скупчення конденсату і неприємні запахи. Мало того що в таких приміщеннях не можна зберігати продукти, так як вони будуть миттєво піддаватися дії цвілевих грибів, так ще може статися деформація будівлі або того гірше, його руйнування.

Глобальні причини затоплення приміщень в основному пов'язані з аварійним станом сантехнічних систем водопроводу, опалення або каналізації, а також з підвищенням рівня залягання грунтових вод в період міжсезоння.pic

Гідроізоляція підвальних приміщень

Залежно від розташування підлоги льоху по відношенню до рівня залягання грунтових вод усунення вогкості в підвалі буде здійснюватися трохи по-іншому.

Розташування грунтових вод може бути як вище, так і нижче за підлогу підвального приміщення. Ізоляція погребів, розташованих нижче рівня грунтових вод, здійснюється за наступною схемою:

«Глиняний замок»

Даний спосіб гідрозахисту фундаменту є дешевшим і менш трудомістким, ніж зведення дренажної системи. Для кращого водовідштовхувального ефекту «глиняного екрана» використовують мяту глину, до складу якої має входити не більше 15% піску, така глиняна маса називається жирної. Іноді, для поліпшення якості майбутнього «замку», в глину додають близько 20% вапна.

Процес пристрою «глиняного замка»:

1. Збирають деревяну опалубку по всьому периметру будівлі.

2. Приготовану суміш жирної глини і вапна слід укладати шарами близько 10 см, при цьому кожен шар ретельно утрамбовують.

3. Необхідну ширину «екрану» у верхній частині приймають близько 25 см, в нижній частині - 40 см. 4. Поверх всіх верств утрамбованої глини необхідної висоти робиться глиняна вимощення шириною не менше 150 см.

Якщо вода затоплює підвальне приміщення, це є першою ознакою того, що гідроізоляція фундаменту порушена і потребує ремонту. Для усунення проблеми затоплення можна використовувати дренажну систему або «глиняний замок»: ці два методи найбільш часто застосовуються.

Джерело: lodzhija/remont-4/10592-jakshho-pidval-zatopilo-ne-bida-z-problemoju.html

переглядів: 1884

<< попередній матеріал    список    наступний матеріал >>
Інші публікації у розділі:

// 21.06.2018
<a href='/Info/?id=91851' >Комунальний патруль вiд 20.06.2018  [ВІДЕО]</a>

Комунальний патруль вiд 20.06.2018 [ВІДЕО] (переглядів: 1971)

ПІДПИСУЙТЕСЯ НА НАШІ НОВИНИ У Telegram: Rivne1.tv

ПІДПИСУЙТЕСЯ НА НАШІ НОВИНИ У Viber: Rivne1.tv
// 14.06.2018
<a href='/Info/?id=91633' >Останні "подарунки" "Санкому" для Рівного: автомобілісти п`ятий день змушені обїжджати сміттєвоз [ВІДЕО]</a>

Останні "подарунки" "Санкому" для Рівного: автомобілісти п`ятий день змушені обїжджати сміттєвоз [ВІДЕО] (переглядів: 2035)

"Санком" пішов, та "подарунки" після себе продовжує залишати. Від яких зле тхне і водії мусять перетинати смугу, аби об`їхати сміттєвоза.
// 14.06.2018
<a href='/Info/?id=91629' > "По кульочку в руки і під міську раду", - рівняни втомились від сміття [ВІДЕО]</a>

"По кульочку в руки і під міську раду", - рівняни втомились від сміття [ВІДЕО] (переглядів: 1678)

На вулиці Олени Теліги у Рівному нема рятунку від сміття. Воно і в сміттєвих баках, і шарами вкриває асфальт поза ними.
// 14.06.2018
<a href='/Info/?id=91627' >У Рівному через провалля в асфальті мало не сталося дві ДТП [ВІДЕО]</a>

У Рівному через провалля в асфальті мало не сталося дві ДТП [ВІДЕО] (переглядів: 1957)

Це рівнянка Валентина спостерігала зі свого балкону. На щастя, людських жертв не було.