rivne1.tv / Проекти / Родинний портал «Рівне 1» / Здоров'я /
// 02.09.2016

Для чого потрібні шкірні алергопроби та як їх проводять

Для чого потрібні шкірні алергопроби та як їх проводять Батьки повинні знати, що згідно із законом лікар зобов'язаний проводити або призначати алергопроби за найменшої підозри на алергію.

Відповідно до наказу Мінохорони здоров’я України № 127/18 від 02.04.2002 р. "Про організаційні заходи щодо впровадження сучасних технологій діагностики й лікування алергійних захворювань", лікар у випадку виявлення алергії повинен перед призначенням препаратів або введенням анестезії проводити скрінинг-діагностику.

Буває, що батьки не вважають малюка алергіком, а частий нежить і кашель списують на застуди. Але досвідчений лікар за багатьма ознаками визначить алергіка.

Проводити алергопроби необхідно: - якщо у дитини бувають напади ядухи, задишка, душить кашель, періодичні хрипи. - у малюків часто або постійно закладений ніс, бувають виділення без застуди, без явної причини з’являється свербіж очей, повік, носа. - якщо впродовж року з’являються висипи та набряки шкіри. - якщо всі перераховані реакції виникають після застосування ліків, побутової хімії, вживання харчових продуктів. - якщо дитина хворіла на бронхіальну астму, алергійний дерматит. - якщо у дитини були небезпечні реакції на укуси комах.

Для чого потрібні шкірні алергопроби та як їх проводять Одна з найпростіших за виконанням – голковий тест, або прік-тест. Це безкровний тест, у процесі якого шкіру малюка не проколюють, а лише злегка дряпають у ділянці передпліччя. Потім на подряпину наносять алерген і чекають реакції протягом 15-20 хвилин. До речі, з собою на алергопроби можна захопити передбачуваний алерген, щоб з'ясувати, чи справді цей предмет є збудником алергії.

Оцінюють результат алергопроби прік-тест так: негативна – немає реакції, сумнівна – 1-2 мм почервоніння або здуття, позитивна – 3-7 мм, явно позитивна – 8-12 мм, гіперергічна – 13 мм і більше. Часто прік-тести проводять у випадку призначення препаратів або анестезії дитині-алергіку.

Алергологи вважають прік-тест зручним, дешевим і точним способом визначення алергійної реакції. І що дуже важливо для маленьких дітей – не треба здавати кров із вени, пальця. Хоча прік-тести доволі небезпечні, оскільки алергійна реакція при проведення прік-тесту може бути моментальною. Тож алергопроби на шкірі необхідно робити тільки в спеціалізованих центрах, де є можливість одержати першу допомогу у разі гострої алергійної реакції.

Після прік-тесту дитина має перебувати під наглядом лікаря не менше півгодини. Важливо пам'ятати! Будь-який алергоскрінинг не можна робити під час загострення алергії, і не раніше ніж через 2-3 тижні після гострої алергійної реакції, тому що чутливість організму в цей час знижується.

Також, якщо ти даєш дитині антигістамінні препарати, перед алергопробами необхідно зробити перерву на 5 діб.

І простеж, щоб виявлену в малюка позитивну реакцію на будь-який препарат зафіксували в медичній картці. Зрозуміло, що такий препарат для дитини – під забороною.

Наталія Левчук
переглядів: 2828

<< попередній матеріал    список    наступний матеріал >>Інші публікації у розділі:

// 14.10.2018
<a href='/Info/?id=65441' >Вологі серветки можуть зіпсувати шкіру малюка</a>

Вологі серветки можуть зіпсувати шкіру малюка (переглядів: 1350)

Вологі серветки, які є практично незамінними у подорожах і є невід'ємною частиною вмісту жіночої сумочки мають негативні властивості. Особливо небезпечними вони можуть стати для дітей, шкіра яких досить вразлива.
// 19.08.2018
<a href='/Info/?id=68875' >Дитяча декоративна косметика - чи варто купувати її дитині?</a>

Дитяча декоративна косметика - чи варто купувати її дитині? (переглядів: 4513)

Моїй доньці 5 років і нині питання її власної косметики у нас піднімається із періодичністю. А як по-іншому? Вона мене щодня бачить із косметичкою, лаками для нігтів, пінкою для волосся і т.д і т.п. Мене, як маму, турбує це питання, адже я маю сумніви стосовно якості та власне потреби у косметиці для 5-річної красунечки. Що робити таким стурбованим матусям як я - читайте далі.
// 20.06.2018
<a href='/Info/?id=68598' >Літня алергія: "подарунки" від природи, про які варто знати</a>

Літня алергія: "подарунки" від природи, про які варто знати (переглядів: 1590)

Літо ми чекаємо увесь рік! Думка чи не більшості людей. Сонечко, відпочинок, засмага - мрії після дощів, зими та холоду. Та і ця чудова пора може подарувати свої "сюрпризи". Які - читайте далі.
// 16.05.2018
<a href='/Info/?id=82440' >Літня алергія: знати "ворога" в обличчя і вміти протистояти</a>

Літня алергія: знати "ворога" в обличчя і вміти протистояти (переглядів: 1649)

Довгочікуване тепло, сонечко, квітучі дерета та кущі і вона...Алергія! Від неї не сховаєшся, не втечеш, а тільки перемучатися і жити далі. Що варто знати тим, хто страждає на підвищену чутливість до алергенів і як полегшити собі життя - читайте далі.