rivne1.tv / Проекти / Родинний портал «Рівне 1» / Здоров'я /
// 23.02.2016

Причини неправильного прикусу у дітей та способи його уникнути

Причини неправильного прикусу у дітей та способи його уникнути
Дане зображення не є прямою ілюстрацією до матеріалу.
Усі батьки хочуть, щоб їхні діти мали здорові, красиві, рівні зуби. Але не усі знають, що негативні зміни в прикусі починають відбуватися з самого дитинства. З іншого боку, якщо знати причини викривлення зубів, які приведуть до неправильного прикусу у дитини, можна заздалегідь вжити заходи і уникнути можливих проблем в майбутньому.

У більшості випадків патології прикусу спостерігаються у дітей, яких вигодовували штучно. Це пов’язано з будовою нижньої щелепи у немовлят – вона значно поступається по розмірах верхній. Так народжуються усі немовлята – це їх особливість анатомічної будови черепа. Щелепи дитини вирівнюються впродовж першого року життя в результаті природного вигодовування. Якщо немовля годувати з пляшки, дитині не доводиться рухати щелепою, вона повинна тільки ковтати молоко, яке витікає, адже соска у більшості випадків має великий отвір. Виходить, що дитина не задіює нижню щелепу і її розміри все більше і більше відстають від верхньої.

Згодом малюку вже треба переходити до твердої їжі, але дуже часто діти роблять це неохоче. Якщо дитина не харчуватиметься твердою їжею, це позначиться на роботі жувального апарату – кістки не розвиватимуться так, як потрібно. Це може привести до неправильного розташування і викривлення зубів. Також така помилка може негативно відбитися на прикусі. Наприклад, уникайте закидання голівки малюка.

У більшості випадків дефекти прикусу і криві зуби супроводжуються неправильною осанкою: голова розташовується вертикально до осі тулуба, але витягнута вперед (тобто шия знаходиться постійно під нахилом). Важливу роль грає і час прорізування зубів. Терміни можуть порушитися внаслідок нестачі в організмі мінералів, таких як кальцій і фтор.

У випадках, коли у дитини є шкідливі звички, дефекти прикусу і неправильно сформовані зуби зустрічаються набагато частіше. Не треба відноситися поблажливо до звичок дитини, наприклад до смоктання пальця. А ще не варто допускати, щоб дитина прикушувала губи. Виходить, що зуби зрушуються на товщину пальця або предмета, який постійно смокче дитина. Це приведе до діастеми – щілини між зубами, видимої неозброєним поглядом.

Наталія Левчук
переглядів: 1552

<< попередній матеріал    список    наступний матеріал >>Інші публікації у розділі:

// 16.09.2018
<a href='/Info/?id=60381' >Чим керуватися при виборі зубної пасти для дітей?</a>

Чим керуватися при виборі зубної пасти для дітей? (переглядів: 1870)

Візуально дитячі зубні пасти відрізнити від дорослих зубних паст дуже просто – вони мають красиву, яскраво оформлену упаковку. Пасти для дітей смачніші, що в деяких випадках допомагає уникнути блювотного рефлексу. Іноді до дитячих паст додаються іграшки. Усе це зроблено для того, щоб зацікавити дитину чистити зуби, зробити процедуру приємною і веселою. Але усі перераховані речі повинні грати останню роль при виборі зубної пасти.
// 28.05.2018
<a href='/Info/?id=68776' >Лікування дитячих зубів - як зробити процес максимально комфортним</a>

Лікування дитячих зубів - як зробити процес максимально комфортним (переглядів: 1851)

Дитячий стоматолог не лишень професіонал своєї справи, а й відмінний психолог. Не всі дорослі можуть перенести візит до лікаря, а що вже говорити про дітей. Про те, коли варто йти до стоматолога та на що варто звернути особливу увагу - читайте далі.
// 30.04.2018
<a href='/Info/?id=89428' >Здорові дитячі зубки: перший візит до стоматолога </a>

Здорові дитячі зубки: перший візит до стоматолога (переглядів: 3321)

На жаль, багато батьків не надають належну увагу лікуванню зубів у своїх дітей, вважаючи, що дитині не потрібен зайвий стрес від візиту до лікаря, а молочні зуби і так випадуть, після чого виростуть постійні.
// 25.04.2018
<a href='/Info/?id=59919' >Чотири основні помилки батьків з точки зору дитячої стоматології</a>

Чотири основні помилки батьків з точки зору дитячої стоматології (переглядів: 1458)

Сучасна стоматологія дозволяє виправити багато дефектів зубів вже в дорослому віці. Для цього проводиться дороге ортопедичне, ортодонтичне та інші види лікування зубів. Але безліч проблем із зубами в дорослому віці могли б бути зведені до мінімуму, якби догляд за зубами проводився з раннього дитинства. Зазвичай цьому перешкоджає ряд помилок батьків.