rivne1.tv / Проекти / Родинний портал «Рівне 1» / Здоров'я /
// 13.02.2016

Як обрати зубну щітку для дитини? Поради стоматологів

Як обрати зубну щітку для дитини? Поради стоматологів
Дане зображення не є прямою ілюстрацією до матеріалу.
До вибору першої зубної щітки для улюбленого чада потрібно підходити дуже відповідально, адже цей аксесуар відіграє далеко не останню роль у процесі прищеплення дитині любові до гігієнічних процедур. Який щітці віддати перевагу, адже асортимент величезний?

Багато батьків задаються ще одним не менш важливим питанням: «В якому віці потрібно починати чистити зуби?». Відповідь дуже проста: як тільки вони з'являться! А допоможе вам у цьому спеціальна силіконова щітка­масажер.

Це пристрій являє собою прозорий ковпачок з безліччю коротких силіконових ворсинок. Мама одягає щітку­масажер на вказівний палець, змочує її в кип'яченій воді і м'якими рухами знімає наліт з ясен і перших зубів малюка. Після закінчення процедури щітку слід гарненько вимити з милом і прополоскати під струменем проточної води. Зберігають таку щітку у відкритому стаканчику ворсинками вгору. Силіконові щітки змінюють у міру їх зношення.

Класичну щітку можна купувати тоді, коли дитина вже досить впевнено стоїть на ногах (1,5­2 роки). При покупці такої зубної щітки зверніть увагу на наступні фактори:

1. Щетина. Віддавайте перевагу виробам з штучною щетиною. Справа в тому, що моделі, виготовлені з натуральних матеріалів (зі свинячої щетини), є ідеальним середовищем для зростання бактерій і сприяють розвитку хвороб ротової порожнини. До того ж кінчики натуральної щетини можуть виявитися дуже гострими, що призведе до травм ясен і емалі. Дуже добре, якщо щетинки зібрані в окремі пучки. В ідеальній дитячій щітці їх повинно бути 23.

2. Ручка. Вибирайте красиві і яскраві щітки ­ це перетворить чистку зубів в цікаву гру. Зараз у магазинах можна відшукати масу моделей з зображеннями мультиплікаційних героїв або різних звіряток. Є навіть щітки, ручка яких змінює колір протягом всієї процедури, підказуючи тим самим, скільки часу залишилося до її закінчення. Також можна купити щітку­брязкальце, що гримить тільки в тому випадку, якщо дитина чистить зуби правильно. Ручка повинна бути зручною, широкою і прогумованою.

3. Жорсткість. Уважно вивчіть упаковку щітки, там ви знайдете всю інформацію, що стосується цього питання. За ступенем жорсткості щітки бувають дуже м'якими, м'якими, середніми, жорсткими і дуже жорсткими.

Для малюків до 5 років підходить дуже м'яка зубна щітка, дітям від 5 до 12 вибирайте м'які щітки, а от після 12 варто перейти на вироби середньої жорсткості. Що стосується останніх двох видів, не використовуйте їх без рекомендації лікаря. Такі щітки можуть викликати стирання емалі і привести до травм ясен. До того ж вони не дуже добре проникають в міжзубні проміжки.

4. Розмір. Для щоденного використання слід купувати зубні щітки з невеликою робочою частиною, захоплюючої 2­2,5 зуба. Довжина головки зубної щітки для дітей коливається від 18 до 25 мм. Голівка повинна бути закругленою (пам'ятаємо про травми!).

Намагайтеся завжди правильно чистити зуби дитині і міняйте щітку раз на 2,5­3 місяці. Після кожного використання ретельно промивайте її під проточною водою і зберігайте у відкритому склянці щетинками вгору.

Якщо дитина перенесла інфекційне захворювання, замініть стару щітку на нову, адже на щетина можуть залишитися хвороботворні бактерії.

Наталія Левчук
переглядів: 1271

<< попередній матеріал    список    наступний матеріал >>Інші публікації у розділі:

// 16.09.2018
<a href='/Info/?id=60381' >Чим керуватися при виборі зубної пасти для дітей?</a>

Чим керуватися при виборі зубної пасти для дітей? (переглядів: 1897)

Візуально дитячі зубні пасти відрізнити від дорослих зубних паст дуже просто – вони мають красиву, яскраво оформлену упаковку. Пасти для дітей смачніші, що в деяких випадках допомагає уникнути блювотного рефлексу. Іноді до дитячих паст додаються іграшки. Усе це зроблено для того, щоб зацікавити дитину чистити зуби, зробити процедуру приємною і веселою. Але усі перераховані речі повинні грати останню роль при виборі зубної пасти.
// 28.05.2018
<a href='/Info/?id=68776' >Лікування дитячих зубів - як зробити процес максимально комфортним</a>

Лікування дитячих зубів - як зробити процес максимально комфортним (переглядів: 1856)

Дитячий стоматолог не лишень професіонал своєї справи, а й відмінний психолог. Не всі дорослі можуть перенести візит до лікаря, а що вже говорити про дітей. Про те, коли варто йти до стоматолога та на що варто звернути особливу увагу - читайте далі.
// 30.04.2018
<a href='/Info/?id=89428' >Здорові дитячі зубки: перший візит до стоматолога </a>

Здорові дитячі зубки: перший візит до стоматолога (переглядів: 3328)

На жаль, багато батьків не надають належну увагу лікуванню зубів у своїх дітей, вважаючи, що дитині не потрібен зайвий стрес від візиту до лікаря, а молочні зуби і так випадуть, після чого виростуть постійні.
// 25.04.2018
<a href='/Info/?id=59919' >Чотири основні помилки батьків з точки зору дитячої стоматології</a>

Чотири основні помилки батьків з точки зору дитячої стоматології (переглядів: 1463)

Сучасна стоматологія дозволяє виправити багато дефектів зубів вже в дорослому віці. Для цього проводиться дороге ортопедичне, ортодонтичне та інші види лікування зубів. Але безліч проблем із зубами в дорослому віці могли б бути зведені до мінімуму, якби догляд за зубами проводився з раннього дитинства. Зазвичай цьому перешкоджає ряд помилок батьків.