rivne1.tv / Проекти / Родинний портал «Рівне 1» / Здоров'я /
// 28.01.2016

Коли фторування зубів приносить найбільше користі здоров’ю дитини?

Коли фторування зубів приносить найбільше користі здоров’ю дитини?
Дане зображення не є прямою ілюстрацією до матеріалу.
Проблеми з зубами у дитини можуть обернутися справжньою катастрофою. Як правило, діти не дуже люблять лікарів, але стоматологів бояться найбільше. Тому завдання батьків - запобігти розвитку карієсу і зробити так, щоб зустрічі малюка і лікаря відбувалися тільки з метою огляду. Одним з методів профілактики карієсу є фторування зубів.

За допомогою цієї процедури на поверхню емалі наносяться спеціальна речовина, завдяки чому вона насичується іонами фтору, а процес руйнування зубів призупиняється.

Вперше проводити фторування можна в 1,5-2 роки. Важливо визначити, з якою метою ви хочете це зробити. Дана процедура підійде дитині з високою чутливістю зубів або на початковій стадії карієсу. Також фторування може проводитися, якщо в питній воді вміст фтору менше норми.

Що відбувається, якщо на поверхні зуба вже є порожнини темного кольору? Якщо запломбувати дентильнні канальці, в яких розмножуються бактерії, вони отримають ідеальні умови для свого існування. Карієс буде успішно розвиватися, а батьки будуть впевнені, що все в порядку, але ж це зовсім не так. Тому використання фторування зубів як спосіб боротьби із карієсом не допускається, тут допоможе тільки повноцінне лікування.

Дітям рекомендується проводити процедуру в період зміни зубів. Коли зуб тільки прорізується, він володіє «ніжною» емаллю, в якій міститься недостатня кількість необхідних мінералів.

Насичення ними зубної поверхні займає близько 2 років. Так як в цей час зуб чутливий до будь-якого впливу і може легко постраждати від карієсу, йому необхідна додаткова підтримка.

Також небезпека карієсу у дітей виникає в підлітковому віці. Відбувається це через активний ріст, гормональні зміни, в цей час підвищується в'язкість слини, що негативно позначається на стані емалі. Ще одним показанням до фторування зубів є захист емалі до і після установки брекет-системи.

Протипоказанням до проведення фторування зубів є флюороз. Він розвивається, коли в процесі формування зубів підвищений вміст фтору руйнує амелобласти, що призводить до гіпоплазії емалі.

У домашніх умовах можна використовувати фторовмісні пасти, гелі, ополіскувачі. Якщо в організм не потрапляє достатня кількість фтору, то можна приймати таблетки. Найбільший ефект дасть прийом таблеток фториду натрію в період дозрівання зубних тканин, тобто починаючи з 2 - річну віку. Але перед вживанням подібних препаратів обов’язково треба проконсультуватися з лікарем. Не слід застосовувати їх «про всяк випадок»!

Наталія Левчук
переглядів: 1332

<< попередній матеріал    список    наступний матеріал >>Інші публікації у розділі:

// 16.09.2018
<a href='/Info/?id=60381' >Чим керуватися при виборі зубної пасти для дітей?</a>

Чим керуватися при виборі зубної пасти для дітей? (переглядів: 1796)

Візуально дитячі зубні пасти відрізнити від дорослих зубних паст дуже просто – вони мають красиву, яскраво оформлену упаковку. Пасти для дітей смачніші, що в деяких випадках допомагає уникнути блювотного рефлексу. Іноді до дитячих паст додаються іграшки. Усе це зроблено для того, щоб зацікавити дитину чистити зуби, зробити процедуру приємною і веселою. Але усі перераховані речі повинні грати останню роль при виборі зубної пасти.
// 28.05.2018
<a href='/Info/?id=68776' >Лікування дитячих зубів - як зробити процес максимально комфортним</a>

Лікування дитячих зубів - як зробити процес максимально комфортним (переглядів: 1798)

Дитячий стоматолог не лишень професіонал своєї справи, а й відмінний психолог. Не всі дорослі можуть перенести візит до лікаря, а що вже говорити про дітей. Про те, коли варто йти до стоматолога та на що варто звернути особливу увагу - читайте далі.
// 30.04.2018
<a href='/Info/?id=89428' >Здорові дитячі зубки: перший візит до стоматолога </a>

Здорові дитячі зубки: перший візит до стоматолога (переглядів: 3264)

На жаль, багато батьків не надають належну увагу лікуванню зубів у своїх дітей, вважаючи, що дитині не потрібен зайвий стрес від візиту до лікаря, а молочні зуби і так випадуть, після чого виростуть постійні.
// 25.04.2018
<a href='/Info/?id=59919' >Чотири основні помилки батьків з точки зору дитячої стоматології</a>

Чотири основні помилки батьків з точки зору дитячої стоматології (переглядів: 1429)

Сучасна стоматологія дозволяє виправити багато дефектів зубів вже в дорослому віці. Для цього проводиться дороге ортопедичне, ортодонтичне та інші види лікування зубів. Але безліч проблем із зубами в дорослому віці могли б бути зведені до мінімуму, якби догляд за зубами проводився з раннього дитинства. Зазвичай цьому перешкоджає ряд помилок батьків.