rivne1.tv / Проекти / Родинний портал «Рівне 1» / Здоров'я /
// 27.01.2016

Як попередити проблеми з поставою у маленьких рівнян?

Як попередити проблеми з поставою у маленьких рівнян?
Дане зображення не є прямою ілюстрацією до матеріалу.
Всі батьки бажають здоров'я своїй дитині, але не всі знають, що передумови до порушень постави у малюка виникають вже до 1­2 років життя. Як же їх попередити, як виправити вже з'явилися порушення, не допустивши розвитку сколіозу?

Придбайте для малюка напівжорсткий матрац і невелику подушку для збереження правильного положення хребта під час сну. Чим м'якша постіль дитини, тим більше у неї шансів зіткнутися з проблемою «хворої спини».

Зміцнити м'язи і виробити правильну поставу допоможе гімнастика.

Регулярно робіть з дитиною комплекс нескладних вправ. Використовуйте для гімнастики стрічку або спеціальну палицю. Наприклад, ось одна з вправ: малюк піднімає палицю або стрічку над головою, тримаючись за кінці, потім викручує руки за спину і назад. Після цього робить повороти з стрічкою (палицею) вправо і вліво.

Читайте також: Поради рівненським батькам: як уберегти дитину від сколіозу?

Дуже корисно пасивно висіти на перекладині або шведській стінці. Після того як дитина повисить трохи (скільки зможе), зніміть її і акуратно поставте на підлогу. Якщо вона буде зістрибувати самостійно, хребці, що витягнулися знову змістяться і ефекту від тренування не буде.

Запишіть малюка в басейн. Плавання дуже корисне при порушенні постави і сколіозі, адже вода природним чином розвантажує хребет, одночасно зміцнюючи м'язи спини, роблячи їх сильними і витривалими.

Вирішуйте проблему комплексно. Правильний розвиток дитячого організму, який є одним з головних умов профілактики виникнення порушень постави, надає загальний гігієнічний режим. Забезпечте дитині збалансоване і регулярне харчування, достатнє перебування на свіжому повітрі, правильно поєднуйте відпочинок, сон і навчання, прищеплюйте малюкові навички правильного положення тіла, коли він сидить або стоїть, використовуйте процедури з загартовування. Не рідше одного разу на рік відвідуйте дитячого лікаря-­ортопеда.

Наталія Левчук
переглядів: 1271

<< попередній матеріал    список    наступний матеріал >>Інші публікації у розділі:

// 21.08.2018
<a href='/Info/?id=62058' >Пласкостопість у дітей: у чому небезпека та як лікувати?</a>

Пласкостопість у дітей: у чому небезпека та як лікувати? (переглядів: 2309)

З проблемою дитячої плоскостопості стикається величезна кількість батьків. Саме тому важливо знати, як виявити проблему і чим можна допомогти дитині.
// 21.06.2018
<a href='/Info/?id=77197' >Перше взуття малюка - що варто знати батькам?</a>

Перше взуття малюка - що варто знати батькам? (переглядів: 1745 / коментарів: 1)

Взуття це не лише краса та естетика, а в першу чергу - здоров'я. І від того наскільки добре воно підібране й буде залежати стан здоров'я малюка. Як правильно підібрати такий аксесуар - читайте далі.
// 18.05.2018
<a href='/Info/?id=68790' >Гумові чоботи - калюж та дощу ми не боїмося! [ПОРАДИ У ВИБОРІ]</a>

Гумові чоботи - калюж та дощу ми не боїмося! [ПОРАДИ У ВИБОРІ] (переглядів: 2688)

Тепло, сонце, майже літо...і дощі. І хутенько порпаємося у шафах та дістаємо чобітки. А найкраще про сухість та захищеність ніжок подбають гумові чобітки - зручні, легкі та комфортні. Як правильно підібрати їх для ваших малюків - спробуємо розібратися далі.
// 16.05.2018
<a href='/Info/?id=90764' >Правильна постава: чому поради батьків корисні та важливі? [ВІДЕО]</a>

Правильна постава: чому поради батьків корисні та важливі? [ВІДЕО] (переглядів: 387)

Не лишень кращий зовнішній вигляд, а й поліпшення здоров'я в цілому. Все це про правильну поставу і стосується це як дорослих, так і дітей. В останніх, до слова, організм котрий розвивається і все, що "посіємо" - вони "пожнуть" у дорослому віці. Тож чому варто вже зараз розправити плечі та сісти/стати рівно - читайте та дивіться нижче.