rivne1.tv / Проекти / Святкові канікули /
// 13.01.2016

Традиції святкування старого нового року

Традиції святкування старого нового року Останнє свято з “новорічних” – Старий Новий рік, має безліч цікавих традицій святкування.

Що приготувати?

Вечір напередодні Старого Нового року називається Щедрий вечір, Василів вечір, або свято Маланки. Традиційно цього вечора господині готують кутю, але не просто багату, як на Різдво, а щедру, заправлену смальцем, або салом. Також, на українському столі обов’язково мають бути страви зі свинини, ковбаси, кров’янка, сало, холодець, вареники та пироги, якими пригощають рідних, гостей, а також посівальників і щедрувальників.

Щедруєм і посіваєм!

У Щедрий вечір обов’язково щедрують, а наступного дня – посівають. Молодь збирається компаніями і ходить від одного дому до іншого. Ці гарні українські традиції супроводжуються словами побажань добра, здоров’я і благополуччя сім’ям, піснями, танцями і засіванням зерна з побажаннями багатого врожаю. Щедрують дівчата, посівають чоловіки і не навпаки, щоб не відлякати удачу на весь рік.

Віншування (засівалки):

Сію, сію, посіваю, з Новим роком Вас вітаю На щастя, на здоров’я, на Новий рік! Щоб краще родило як уторік. Жито, пшениця, горох, сочевиця Коноплі до стелі, а льон по коліна Щоб хрещена голівка не боліла!

Привітання з Старим Новим роком:

Чи вiн старий, чи може він новiший – Хай голову над цим ламає дехто iнший. Тебе ж я просто хочу привiтати, Здоров’я, радостi, кохання побажати! Можливо, позабув щось ненароком, Коротше – з старим Новим роком!!!

Прикмети на цей день:

якщо сонце зійде високо, весь рік буде щасливим, а особливо добрим буде садовий урожай. якщо падає м’який сніг – до врожаю, а коли тепло, тоді літо буде дощовим. якщо іній рясно покриває дерева, буде врожай зернових і хороший медозбір!

Святкуйте, засівайте, щедруйте та вітайте своїх близьких! Нехай здійсняться всі Ваші сподівання у новому році !

переглядів: 2660

<< попередній матеріал    список    наступний матеріал >>Інші публікації у розділі:

// 18.12.2017
<a href='/Info/?id=87644' >У новий рік із затишком в оселі: Вітання з новорічними та різдвяними святами</a>

У новий рік із затишком в оселі: Вітання з новорічними та різдвяними святами (переглядів: 967)


// 08.01.2017
<a href='/Info/?id=58938' >Як рівнянам розвантажити організм між святами</a>

Як рівнянам розвантажити організм між святами (переглядів: 2195)

Звичайно, не секрет, що будь-яке святкове гуляння у більшості рівнян асоціюється з великим святковим столом і передчуттям задоволення від смачної їжі. І рідко хто в цей момент замислюється про користь чи шкоду для нашого здоров’я того чи іншого продукту або страви, а тим більше про калорійність. Головне, щоб було смачно. Тому, більшість страв на святі не тільки смачні, але й вельми калорійні.
// 07.01.2017
<a href='/Info/?id=58943' > Давні традиції святкування Різдва Христового</a>

Давні традиції святкування Різдва Христового (переглядів: 5131 / коментарів: 1)

Різдво в Україні – одне з найважливіших свят у році, що має багатовікові традиції.
// 06.01.2017
<a href='/Info/?id=76701' >Три уроки "Щедрика" </a>

Три уроки "Щедрика" (переглядів: 1376 / коментарів: 1)

У різдвяний час в різних країнах світу лунає український Щедрик. Не вірити після цього в силу мистецтва знищувати політичні кордони – важко.