rivne1.tv / Проекти / Порадник /
// 04.09.2015

Корисні властивості грибів

Корисні властивості грибів Багато людей задаються питанням, чи корисні гриби? З давніх часів людство вживає їх в їжу. Наявність у грибах значної кількості білків дозволило називати цей продукт рослинним м’ясом. Білок є надзвичайно необхідним елементом для щоденного вживання людиною. Крім того, користь грибів полягає і в достатньому вмісті необхідних людині вітамінів, наприклад, В1, С, В 2, D та інших. Чим ще корисні гриби для людини? Їх цінність полягає у наявності таких елементів, як калій, фосфор, мідь, марганець, а також цинк. Таким чином, користь грибів надзвичайно значна і дає право називати їх одним із самих корисних і необхідних продуктів у раціоні.

Чим же корисні гриби гливи

Корисні властивості глив як грибів проявляються в тому, що вони насичені цінними мікроелементами, ненасиченими амінокислотами, що входять до складу білків (аланін, фенілаланін, лізин), вітамінами, а також іншими біологічно корисними речовинами — йод, натрій, кальцій, магній та інші. Користь грибів глив полягає в тому, що вони дозволяють знизити рівень холестерину, знижують небезпеку прояви атеросклерозу. Вуглеводи, на які багаті дані гриби, нормалізує діяльність кишечника, сприяє виведенню небезпечних, шкідливих токсичних речовин. Гриби гливи не містять шкоди, а приносять тільки користь.

pic

Користь печериць

Як і будь-які гриби, вони насичені білками. Крім цього печериці містять близько 90% води, цінні мінеральні речовини, а також амінокислоти (цистин, метіонін, валін та інші), які беруть участь у синтезі і відновлення тканин людського тіла, і широкий набір вітамінів (PP, E, D, B, залізо, фосфор, цинк, калій і інші). Вони можуть використовуватися як альтернатива рибних продуктів за наявності фосфору. Невеликий вміст натрію дає можливість вживати їх у безсольових дієтах. Корисні властивості грибів шампіньйонів полягають у відсутності жирів, а також цукру. Неоціненна користь від білих грибів

Надзвичайно корисний білий гриб

У ньому міститься досить багато рибофлавіну, більше ніж у будь-яких інших видах грибів. Саме ця речовина відповідає за працездатність щитовидної залози, волосся, нігтів, в цілому всього організму людини. Корисні властивості білих грибів віднесені до грибів елітної, першої категорії, тобто білі гриби засвоюються краще за інших.

pic

Корисні властивості грибів рижиків і лисичок

Лисички і рижики схожі, але все ж належать до різних грибів. Рижики містять досить багато вітаміну А, інших мікроелементів, корисних речовин. Але ці гриби можуть принести не тільки користь, але і шкоду. Їх не варто їсти людям, яким видалили жовчний міхур, так як гриби погано перетравлюються. Корисні властивості лисичок такі ж, як і інших грибів. При цьому їх можна використовувати для лікування ожиріння, поліпшення зору.

Користь грибів шиітаке

Шиітаке — азіатські гриби, користь яких відома ще з давнини. Його вживали в їжу китайські і японські імператори. Вважалося, що корисні властивості шиітаке продовжують молодість і рятують від хвороб. Шиітаке містять вітаміни, корисні амінокислоти, клітковину. Користь грибів шиітаке полягає у підвищенні чоловічої потенції. Його вживають при вірусних захворюваннях, депресії, стресу, шкірних захворюваннях.

pic

Джерело : (http://poradumo.com.ua)

переглядів: 4127

<< попередній матеріал    список    наступний матеріал >>Інші публікації у розділі:

// 02.10.2018
<a href='/Info/?id=95021' >Що робити в саду у жовтні?</a>

Що робити в саду у жовтні? (переглядів: 870)

Жовтень – час важливих садових справ. Завершується черговий сезон, але досвідчені садівники розуміють, що краса саду і його благополуччя у наступному році буде залежати і від того, наскільки правильно, своєчасно і акуратно вирішені всі поточні завдання. Відпочивати ще рано, роботи знайдеться багато.
// 02.10.2018
<a href='/Info/?id=85552' >Лісова земля – заготовка і суміші своїми руками</a>

Лісова земля – заготовка і суміші своїми руками (переглядів: 1506)

Плануючи пересадження кімнатних рослин, ми часто задаємося питанням, яку суміш краще використовувати: покупну або приготовлену самостійно.
// 29.09.2018
<a href='/Info/?id=94894' >Куди дівати бадилля після збору врожаю?</a>

Куди дівати бадилля після збору врожаю? (переглядів: 2595)

Багато грядок уже звільняється від посівів. Від деяких рослин залишається велика кількість бадилля. Невже його доведеться викидати? Або можна знайти застосування всьому, що виросло на ділянці?
// 28.09.2018
<a href='/Info/?id=94893' >Підготовка саду до зимівлі</a>

Підготовка саду до зимівлі (переглядів: 938)

З приходом осені у садівників починаються нові турботи, пов'язані з підготовкою до зими. Ні для кого не секрет, що врожай наступного року закладається восени попереднього. Як усі рослини перезимують, такий і врожай від них слід чекати. Особливо це питання актуальне, коли можлива холодна зима з дуже низькими температурами. А оскільки важко визначити, якою буде наступаюча зима, то садівникам доводиться готуватися до гіршого.