Виготовлення цієї інтернет-сторінки стало можливим завдяки підтримці американського народу, що була надана через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) та Інтерньюз. Зміст матеріалів є виключно відповідальністю телеканалу «Рівне 1» та необов’язково відображає точку зору USAID, уряду США та Інтерньюз.

Історії переселенців з Рівненщини

// 17.08.2015

Житомирський суд підтвердив факт дискримінації переселенця з Донецька в Рівному

Житомирський суд підтвердив факт дискримінації переселенця з  Донецька в Рівному Житомирський апеляційний адміністративний суд відхилив апеляцію управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Рівненської міської ради, яке відмовило переселенцю з Донецька у взятті на облік як внутрішньо переміщеної особи. Таким чином суд апеляційної інстанції підтвердив рішення Рівненського міського суду в цій справі, що було прийняте в березні 2015 року.

Нагадаємо, що переселенцю з Донецька Сергію Невірцю в управлінні соцзахисту відмовилися видавати довідку про взяття його на облік як внутрішньо переміщеної особи. Свої дії чиновники пояснювали тим, що на момент його переїзду з Донецька на контрольовану українською владою територію його місце проживання ніде не було офіційно зареєстроване.

Чоловік звернувся за юридичною допомогою до центру права РОГО «Комітет виборців України» в Рівному. Юристи організації безоплатно надали йому правові поради та підготували адміністративний позов до суду. В результаті Рівненський міський суд своєю постановою в справі зобов’язав управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Рівненської міської ради видати позивачу довідку про взяття його на облік як внутрішньо переміщеної особи.

Однак в управлінні соцзахисту вирішили оскаржувати це рішення в апеляційному порядку. Але і в цьому випадку безуспішно.

5 серпня 2015 року Житомирський апеляційний адміністративний суд відхилив апеляцію управління та залишив у силі постанову Рівненського міського суду. Зокрема, в ухвалі суд зазначив: «Оскільки постанову судом першої інстанції винесено відповідно до позовних вимог з правильним застосуванням норм матеріального та процесуального права і суд дав правильну оцінку обставинам справи, то колегія суддів апеляційної інстанції не знаходить підстав, які могли б призвести до зміни чи скасування рішення суду першої інстанції у даній справі».

«Прийняте апеляційним судом рішення є цілком логічним і показує, що вітчизняні суди правильно розуміють і застосовують практику Європейського Суду з прав людини, – коментує ситуацію керівник правових програм Рівненського КВУ, адвокат Микола Глотов. – Тож постанова Рівненського міського суду від 27.03.2015 року в зв’язку з ухвалою апеляційного суду набрала законної сили і тепер орган соцзахисту зобов’язаний нарешті видати Сергію Невірцю довідку про взяття його на облік як внутрішньо переміщеної особи та виплачувати кошти, які передбачені на державну підтримку його як переселенця».

Про це повідомили у інформаційному відділі РОГО КВУ

переглядів: 2423

<< попередній матеріал    список    наступний матеріал >>

Інші публікації у розділі:

// 10.09.2015
<a href='/Info/?id=53809' >Переселенці на Рівненщині вирішили жити у селі [ФОТО]</a>

Переселенці на Рівненщині вирішили жити у селі [ФОТО] (переглядів: 2607)

09 вересня рятувальники Здолбунівського районного сектору ГУ ДСНС у Рівненській області доставили з Рівного у село Білашів на Здолбунівщині родину вимушених переселенців з Донецької області.
// 01.08.2015
<a href='/Info/?id=51636' > Багатодітні сім'ї переселенців у Рівному знайшли спокій [ВІДЕО]</a>

Багатодітні сім'ї переселенців у Рівному знайшли спокій [ВІДЕО] (переглядів: 2387)

Ксенія Жифарська з Луганська довгий час не вірила, що місто почнуть обстрілювати. Коли почалися заворушення старший син ще ходив до школи, і бабуся зустрічала хлопчика. Сім'я вірила конфлікт скоро закінчиться. Але час ішов, і в місті ставало все гарячіше.
// 19.07.2015
<a href='/Info/?id=50959' >Чому переселенці з Рівненщини вирушають у зону АТО?</a>

Чому переселенці з Рівненщини вирушають у зону АТО? (переглядів: 2550)

Кілька років тому Тамара Сажина на семінарі познайомилася із колегою зі Здолбунова. Відтоді жінки почали переписуватись і потоваришували. Коли почалися бойові дії знайома покликала Тамару та її чоловіка у невеличке містечко на Західній Україні.
// 18.07.2015
<a href='/Info/?id=50958' >Маленькі переселенці у Рівному почнуть вивчати українську мову [ВІДЕО]</a>

Маленькі переселенці у Рівному почнуть вивчати українську мову [ВІДЕО] (переглядів: 1925)

Центр соціально-психологічної допомоги у Рівному працює вже 10 років. Навесні 2014 року тут вперше почали приймати вимушених переселенців. Спочатку приймали людей з Криму, а потім і зі Сходу України.
Додати коментар

avatar Ваше ім'я

Email (при потребі, не публікується)

Tекст коментаря

CAPTCHA Image
інша картинка
Введіть набір цифр з картинки

`

Переконайтесь, що ваше повідомлення не порушує норм моралі та правил коментування на сайтіwww.ogo.ua  Оголошення Рівного  НAM - Незалежна Асоціація мовників