Кайенський перець - рослина дивовижна, але більшість з нас сприймають його тільки як гостру ароматну приправу до різних страв.

Кайенський перець - це плоди червоного стручкового перцю. Вирощується в країнах з тропічним кліматом, наприклад, в Африці і Східній Індії. Використовується в свіжому і сушеному вигляді, в стручках і порошку. Має гострий пекучий смак і тонкий аромат. Рекомендується використовувати в невеликих дозах для приготування твердих сирів, соусів, блюд з м’яса і яєць.

Кайєнський перець покращує травлення, допомагає засвоювати важку їжу. Окрім того, стимулює циркуляцію крові. Завдяки йому, прискорюються процеси перенесення поживних речовин до всіх клітин в організмі. Корисні властивості цієї рослини сприятливо впливають на склад крові в цілому, - він сприяє її очищенню, завдяки чому гормональні сигнали проходять по всьому організму злагоджено і без затримок. Іншими словами, зміцнюється імунна система людини.

Доведені корисні властивості цього сорту перцю при захворюваннях серця і судинної системи. При його вживанні нормалізується робота серцевого м'яза. Оскільки перець здатний очистити кров, то відповідно, очищаються і артерії, в яких зазвичай утворюються і скупчуються бляшки, що призводять до розвитку атеросклерозу. Відбувається відновлення червоних кров'яних тілець, що також сприяє зміцненню імунітету і нормальній роботі серця.

Як відомо, часто від вживання неякісної їжі, а також від частого прийому алкогольних напоїв страждає печінка. Відновити її роботу можна також за допомогою перцю. Він здатний надавати сильне протизапальну дію, а тому може швидко усунути больові відчуття при загостреннях артриту.

Кайенський перець - це потужне протимікробний засіб. Він здатний знищувати грибок та шкідливі мікроорганізми, що викликають грибкові ураження в організмі

Не варто забувати, що кайенський перець може надати ще й негативний вплив на організм. Він дуже швидко піднімає тиск, а також стимулює діяльність нервової системи. Тому при сильному емоційному перезбудженні не рекомендується вживати перець у великих кількостях, навіть в будь-яких стравах. Щоб не нашкодити своєму організму, звертайте увагу на своє самопочуття. Будь його погіршення або алергічні прояви повинні стати сигналом до припинення вживання перцю.

Оскільки кайєнський перець є дуже пекучою пряністю, поводження з ним вимагає деякої обережності, оскільки він може викликати опіки не тільки при внутрішньому вживанні, але і на шкірі в результаті звичайного зіткнення з ним. У кулінарії і медицині кайєнський перець застосовується в мінімальних кількостях.

У побуті саме цей вид перцю нерідко називають «чилі», підкреслюючи його особливі пекучі властивості.