Житловий комплекс "На щасливому"
rivne1.tv / Проекти / Архів /
// 10.12.2009

Документальний фільм «Рівненщині – 70»

В ефірі телеканалу «Рівне 1» вийшов документальний фільм «Рівненщині – 70» з нагоди утворення Рівненської області.

переглядів: 6506 / коментарів: 9

<< попередній матеріал    список   Коментарі

avatar
10.12.09 16:52 Іван пише:
Якщо він буде за якістю такий як "Уроки листопада", тоді я його дивитися не хочу.
А взагалі варто повернутися до назв історичних територій, у даному випадку "Волинь", а не тішитися комуністським "надбанням",

avatar
10.12.09 16:58 Івану пише:
Історична Волинь займала Рівненську, Волинську,частину Житомирської , та ,південні райони Тернопольської областей.

avatar
10.12.09 18:29 Богдан пише:
На що спромоглися - так це створити смішний прокомуністичний фільм. Сидіти в архівах - і не бачити всієї картини? Рівненшину "звільнили"! Написали б про ті десятки тисяч рівнян, що, "звільнивши" Рівненщину, відправлись до Сибіру. Про те, хто зайняв керівні місця в Рівному замість поляків. І скільки їх було відсотків. Раз вже згадали про 92% поляків на залізниці.
Дуже цікаве питання про очманіле від крові НКВД, що прибуло до нас прямо з маневрів Великого терору, що тисячами звільняло на Рівненщині людей від всіх тягіт земного життя. КПЗУ, компартія Західної України, була знищена НКВД першою! Рідко хто врятувався. Плата лакеям.
Як казали тоді місцеві євреї, як гицлі ловлять зараз поляків. Скоро за нас візьмуться. Як в воду дивились. Закритий був ще й в 1941-му за Корцем шлях на старому кордоні в обидва боки. Так і попали всі євреї в лапи нацистам.
Дороги, звичайно, комуністичні верховоди будували першими. По ним червона навала повинна була ринути далі на "звільнення" Європи. Плани і сили були готові. Голодомори не пройшли даремно. Кусні зекономленого хліба перетворились в танки і літаки, яких у Сталіна було більше, ніж у всього світу разом узятого. Не вірите? Лише під Дубно німці підбили і захопили в півтора рази більше танків, ніж мав ввесь Вермахт на Східному фронті.
Але про це все розповідати нецікаво. Бо де ж буде теза "про звільнення"?
Головне - що вибори відбулись і читати Сталіна рівнян навчили. Мільйон людей був у нас до війни. Мільйон і зараз. Це при тому, що населення , наприклад, Туреччини за цей час збільшилось втроє. Ех, аби нас "звільнили" турки, то було б нас 3 мільйони. Закон соціалізму - населення перетворюється на солдат, солдати на братерські могили...
Солдатські вдова розповідають про подвиги.
Діти радіють, що теж стануть солдатами.
Архіви з іменами жертв замість людей.

avatar
10.12.09 19:00 Богдан пише:
Пробачте, додам. Почати фільм, якщо він історичний і документальний, потрібно так: "В ночь с 16 на 17 сентября до зубов вооруженная Красная армия вероломно нарушив договор о ненападении с Польшей без обьявления войны вторглась на территорию Польши, идя навстречу своим союзнникам по пакту Риббентропа-Молотова - нацистской Германии. Радиостанции СССР служили радиомаяками Люфтваффе. Через месяц между СССР и Германией был подписан договор "О дружбе и границе". Через год готовилось присоединение СССР к оси Берлин-Рим, которое не состоялось из-за требований СССР к Германии разрешить освобождение Красной Армией проливов Босфор, Болгарии и Румынии, Финляндии, а не только предложенного Германией движения освободительной Красной Армии к Индийскому океану. Поэтому переговоры в ноябре 1940 года были сорваны и Гитлер отдал приказ о подготовке операции "Барбаросса". В это время Сталин, уже несколько десятилетий готовивший войну за мировое господство (мировую социалистическую революцию), проступил к завершающей фазе подготовки операции "Гроза" - удара с территории Ровенской области на Катовице и дальше на южную Германию. Ровенская обасть, наряду с Западной Украиной, обретала, таким образом, первостепенно военное значение для СССР. Сюда было стянуто огоромное количество войск, развернуты воинские склады, проведена чистка населения на будущем театре военных действий, модернизировалась сеть дорог. Оборонные сооружения, как ни странно. почти не сооружались. Поэтому..."

avatar
11.12.09 16:59 До Богдана пише:
Богдане, я не маю ніякого відношення до Рівне 1, але хочеться запитати - якщо ви такі розумні, то чому самі не знімаєте документалкі, не працюєте журналістом, чи науковцем. А журналістка Рівне 1 ще молода, можливо, це її перша документальна робота. Ще навчиться..А ти Богдан ні, бо шукаєш помилки тільки в інших, забуваючи про себе. А про фільм - то хотілося б більше глибше...але...будемо чекати...

avatar
11.12.09 17:03 to Богдан пише:
+1000

avatar
11.12.09 19:10 Анонім пише:
Re: А ти Богдан ні, бо шукаєш помилки тільки в інших, забуваючи про себе... не працюєте журналістом, чи науковцем.
Шановна пані Х, дякую за вашу глибоку думку. Моя мрія і мета, між іншим, в тому, щоб молоде покоління позбавилось прокляття батьків, бути солдатами, жити як солдати, думати як солдати, шуткувати, як солдати, і знати, що над тобою така купа начльників, що особисто від тебе нічого не залежить, а спробуєш - будеш по-солдатськи покараний. Я хочу, щоб наші діти були європейцями, жили, як єворпейці заможно і до 90 років, їздили, як європейці по світу, народжували дітей, і почувши команду "струнко" лише дивувались:"Кому це?"
Я, вибачаюсь, сам цьому навчився. Зараз у вільний час поширюю свій досвід. Тільки не розумію, де я маю почати з себе? Можу запропорувати редакції серію власних нарисів про витоки і хід Другої світової війни на основі десятків нових досліджень останнього часу. Журналісту, як професіоналу, повинно бути цікаво читати саме критичні статті. Редактору, як професіоналу, цікаво утримувати баланс між інтересами власника і своїм професійним чуттям. Читачу цікаво бути гідно і достойно проінформованим. Державі вигідно, щоб інформація була патріотичною. Рекламодавцб вигідно, щоб так була "собачатинка", на яку западе читач.
А фільм - просто як світло давно згаслої п"ятикутної зірки. Через 25 років накінець дійшло до нас. Прямо до відкриття "Макдональдсу" в Рівному... Тому й сприймається анахронізмом, що таким і є. Яка нам справа до гауляйтера Бегми чи першого секретаря Еріха Коха? Що там комуністи ремонтували на фабриках Рівного? Б"юсь об заклад, переводили їх на воєнні рельси! Бо якраз в той момент і зникли всі товари народного споживання і знов з"явились лише з падінням СССР!
Молодим скрізь у нас дорога.
За що комунякам у нас почот???

avatar
11.12.09 23:38 Аскет Д пише:
Богдане, я не пані x, а Дмитро, розумію, що вам щось болить, не знаю тільки де...цікаво порозмовляти про це? Мені також..напишіть аську чи електронку, а при нагоді і так зустрінемося..

avatar
12.12.09 12:27 Богдан пише:
Дякую за лист. Болить мені саме там, де потрібно. Болить за братів наших менших. Безпорадних і обманутих. Що самі собі кують грати, що відділяють від нормального життя. Що дивно - поряд же Європа! А в матеріалах тисячолітня дрімотна незворушна Азія.
Ніби з 1980-х нічого в світі не змінилось.
Комашка в червоній краплі бурштину.
Ієрогліф несвободи.
...
Пам"ятаєте епізод з "Мертвих душ"?
На дзвіницю з дзвоном в руках залазить мужик.
Падає. Калічиться.
До нього підбігає інший мужик.
Бере на плечі дзвін.
Лізе на дзвіницю...
...
Якщо візьмемо замість дзвону червоний прапор - то від статті десь буде таке саме відчуття.
E-Mail: [email protected]Інші публікації у розділі:

<a href='/Info/?id=4253' >Рівненщина відзначає ювілей - 70 років</a>

Рівненщина відзначає ювілей - 70 років (переглядів: 13302 / коментарів: 7)

4 грудня Рівненська область святкує ювілей - 70 років. Саме до цієї знаменної дати ми створили новий розділ "Рівненщині - 70", де ви зможете знайти унікальні відео рідного краю - від аматорського до професійного.
<a href='/Info/?id=4237' >Берестечко — козацька слава</a>

Берестечко — козацька слава (переглядів: 5171)

Мабуть, немає в Україні місць таких трагічних і героїчних водночас, як село Пляшева Рівненської області. Битва під Берестечком – одна з визначних битв у ході Визвольної війни українського народу. Перший місцевий телеканал "Рівне 1" запрошує вас у мандрівку по героїчним сторінках історії нашого козацтва.
<a href='/Info/?id=4235' >Зарічне — окраса українського Полісся</a>

Зарічне — окраса українського Полісся (переглядів: 7194)

Зарічне - край річок, лісів, людей зі щирою душею та відомого на весь світ поліського фольклору. Подорож до гостинного краю - разом із Першим місцевим.
<a href='/Info/?id=4234' >Цікаве та незвичне на Рівненщині</a>

Цікаве та незвичне на Рівненщині (переглядів: 6755)

Цікаві люди та незвичні явища на Рівненщині. Що спільного між католицьким жіночим монастирем сестер "Ордену босих кармеліток" та Дубенським міжрайонним онкодиспансером.