Огірки прийшли до нас з Індії – тропічного регіону, тому вони теплолюбні, вологолюбні і світлолюбні, особливо на ранніх етапах розвитку. Пришвидшити отримання врожаю огірків допоможе розсадний метод. Беруться за цю роботу на початку квітня.

Так як огірки не люблять пересадок, посів треба проводити в паперові ємності або торф'яні таблетки. Тому вирощують розсаду зручніше всього у торфоперегнійних горщиках розміром 10х10 см. Ці місткості слід наповнити такої сумішшю: 2 частини торфу, 2 частини перегною, 1 частину тирси. Також на кожне відро додають по чайній ложці сечовини, суперфосфату., сульфату калію та 1 склянку деревного попелу.

Технологія вирощування розсади огірків однакова як для відкритого грунту, так і для теплиць. Розрізняються тільки терміни посадки. Огірки слід сіяти приблизно за три тижні до висадки розсади на постійне місце. Тримати огіркову розсаду в будинку більше місяця не рекомендується, оскільки вона переростає та марніє. Терміни посіву визначаються кліматичними особливостями регіону. Оптимальні терміни для висівання: у південному степу - 1-5 квітня, центральному степу та на Закарпатті - 5-6 квітня, у лісостепу - 10-20 квітня, На Поліссі та Прикарпатті - 20-25 квітня.

pic

Перед сівбою насіння огірків пророщують у пропареній тирсі, на фільтрувальному папері або вологій мішковині за температури +28-28 градусів. У кожен горщик додають (пікірують) по 1-2 пророслі зернятка, засипаючи на 1-1,5 грунтосумішш, та поливають теплою водою (+20-25 градусів). Засіяний посуд слід накрити поліетиленовою плівкою та покласти у приміщення з температурою +27-28.

Після появи сходів плівку знімають, а температуру впродовж 4-5 діб знижують: удень до +15-18, вночі - +12-14. Через 4-5 днів тепловий режим знову слід підвищити: у сонячні дні до +18-25, у хмарні - +16-18.

У фазі розкритих сім'ядолей рослини проривають. Паростки, в яких сім'ядолі розміщені під кутом 30-45 градусів, варто вибракувати, оскільки вони менш продуктивні.

pic

За час плекання розсади огірків її за потреби 1-2 підживлюють. Для цього на 1 літр води дайте по 1 г аміачної селітри і сульфату калію та 3 г суперфосфату. Після кожного підживлення рослини поливають теплою водою, аби змити залишки добрив із листків.

Через 20-30 днів після появи сходів розсада готова до висаджування у відкритий грунт. Роблять це тоді, коли остаточно мине загроза заморозків (на початку травня). Перед "переселюванням" на город рослини слід загартовувати, знижуючи температуру повітря до +10-12 градусів.

Джерела: zernyatko.te.ua, www.autobum.net, dachnyky.in.ua